Moshi Otto Q + Vorbull 2: Mbushësi më i shpejtë wireless

Vera është këtu tani dhe është koha të mendojmë për të shkuar me pushime, kështu që gjëja ideale është që të sigurohemi që të kemi të gjithë aksesorët tanë të gatshëm për t'i vendosur në valixhe. Karikuesit pa tel janë bërë një produkt pothuajse i domosdoshëm duke pasur parasysh komoditetin dhe dizajnin e tyre, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi në tryezën tonë të analizës Moshi's Otto Q, i ashtuquajturi 'karikuesi më i shpejtë në botë pa tel, dhe ne gjithashtu ju tregojmë kufjet e reja Vortex 2, Hi-Fi. Për kuriozitet, ato nuk janë kufje Bluetooth, por këtu nuk duam të lëmë askënd jashtë.

Si pothuajse gjithmonë, përfitoj nga rasti t'ju kujtoj se në krye keni videon në të cilën do të jeni në gjendje të shihni si zhbllokimin dhe funksionimin e tij në imazhe, Kështu që ju mund të përfitoni dhe të regjistroheni në kanalin tonë YouTube ose të hidhni një vështrim në gjërat që kemi publikuar më parë, me siguri do të gjeni diçka që ju pëlqen dhe kështu mund të ndihmoni që komuniteti i Gadget Actualidad të rritet.

Moshi Otto Q - Më i shpejti në treg

Dizajni i këtij Otto Q është mjaft klasik, ne po flasim për një karikues tipik rrethor Qi, i ndërtuar në plastikë për shasinë e tij, tekstili në pjesën e sipërme dhe një rreth të vogël silikoni pa rrëshqitje që e bën celularin tonë të qëndrojë mirë i lidhur, diçka që tregon cilësi të menjëhershme. Në pjesën e përparme kemi një LED të statusit të karikimit, si dhe në pjesën e pasme kemi portin USB-C Me të cilin mund ta lidhim karikuesin me furnizimin me energji elektrike, të cilën kemi mundësi ta komentojmë, nuk përfshihet në paketim. Importantshtë e rëndësishme të përmendet, pasi që për të përfituar nga "shpejtësia" e tij duhet të shtojmë një përshtatës që mbështet fuqinë e karikimit që Otto Q është i aftë të ofrojë.

Revista Mac & I në testet e saj vërtetoi se është karikuesi më i shpejtë në botë, është një karikues që ka standardin Qi dhe një fuqi të ngarkoni deri në 10W. Ndërtimi i tij i mirë parandalon mbinxehjen dhe e bën atë të ngarkohet sipas standardeve të përshkruara. Ne kemi kryer provat me një Huawei P40 Pro dhe me një iPhone X, duke lidhur Otto Q me një karikues 30W, duke marrë rezultatet e specifikuara. Ky karikues Moshi është i pajtueshëm me të dy telefonat inteligjentë dhe kufjet tipike TWS në stilin e Huawei FreeBuds 3, funksionimin e të cilit e kemi verifikuar në mënyrë të përsosur. » /]

Nga ana e saj, ajo ka zbulimin e objekteve të huaja që mund të ndërhyjnë në karikimin e pajisjes dhe garantojnë sigurinë. Siç kemi thënë, në sajë të sistemit të tij të patentuar Rewind C ne kemi një fuqi maksimale prej 10W pa mbinxehje, kjo gjithashtu na ndihmon të karikojmë pajisjen tonë pa pasur nevojë të heqim kutinë, dhe kjo është që karikimi të përfundojë edhe me mëngë të trasha deri në 5 mm, ne nuk kemi gjetur probleme me çështjet zyrtare Apple dhe Huawei. Ngrirësi i tij i përfshirë mban të qëndrueshme fuqinë e karikimit 10W, ky është përparësia e tij kur bëhet fjalë për t'u bërë një karikues me të vërtetë i shpejtë.

Moshi Vortex 2 - Tingull me besnikëri të lartë

Rareshtë e rrallë të flasësh për kufje me tela në këtë kohë dhe moshë, rishikimet më të fundit të tingullit që kemi bërë janë përqendruar të gjitha në tiparet pa tel të të gjitha llojeve. Kthehuni në tabelën tonë të rishikimit një kufje me tela Jack 3,5 mm për të parë nëse fetishi i disa përdoruesve për tingull me cilësi të lartë mbi kabllon analoge është me të vërtetë i justifikuar. Këto kufje rrjedhin 'premium' menjëherë nga kutia.

Ato janë bërë tërësisht prej çeliku, sipas Moshi ata e bëjnë këtë për të shmangur dridhjet sa më shumë që të jetë e mundur dhe kështu ofrojnë një tingull të lartë besnikërie pa papastërti. Kështu në testet tona kemi gjetur një bas disi të përmirësuar, në teori falë drejtuesve të neodiumit me definicion të lartë me diapazon të zgjatur (10Hz-20kHz / -10dB @ 1kHz). Arritjet janë gjithashtu më të qarta, dhe realiteti në përdorimin praktik është se ato dëgjohen shumë mirë në të gjitha diapazonët e volumit që kemi qenë në gjendje të provojmë. 

 • Impedanca: 16 ohm
 • Ndjeshmëria: 103 db
 • Shoferët Neodymium XR8
 • Përfshin: 3 grupe të jastëkave të veshit silikoni, 1 set të jastëkave të veshit të shkumës së kujtesës
 • Bleni Otto Q në MACNIFICOS

Një pikë përcaktuese është edhe izolimi. Ne përqendrohemi në "jastëkët" e silikonit, ato kanë një pjesë silikoni disi më të ngurtë, Si për shembull në AirPods Pro, i cili është krijuar për të hyrë në vesh më lehtë dhe kështu të krijojë një lloj efekti bosh që do të na izolojë nga jashtë. Rezultati është i shkëlqyeshëm, duke qenë se në kufje kemi një izolim të jashtëm të vështirë për tu gjetur në produkte të tjerë të ngjashëm. Ne gjithashtu kemi jastëkë shkumë kujtese që unë rekomandoj më shumë për shembull për sportet. Cilado jastëk që përdorni, në testet tona zbuluam se ato nuk bien rregullisht.

Më në fund kemi një çelës kontrolli që do të na lejojë të ndërveprojmë me përmbajtjen multimediale si dhe të përgjigjemi dhe t'i përgjigjemi thirrjeve falë mikrofonit të tij. Një pikë për të theksuar në shumicën e këtyre produkteve është cilësia e mikrofonit, në videon tonë mund të shihni se si e kap zërin qartë dhe në mënyrë koncize, kështu që përgjigjja e thirrjeve nuk do të jetë problem, për shkak të mungesës së dijes se si sillet në mjedise të zhurmshme.

 • Një prekje: Pauzë / Luaj
 • Dy prekje: Kënga tjetër
 • Shtypje e gjatë: Thirrni Siri / Asistentin e Google

Mendimi i redaktorit

Sa i përket Moshi's Otto Q, ne gjejmë një karikues pa tel standard Qi me performancë spektakolare. Personalisht, unë jam një nga ata që nuk rekomandoj të shkoj te prodhuesit e panjohur nëse flasim për karikues pa tel, pasi që mund të dëmtojmë baterinë pa mbrojtje të mirë. Otto Q premton dhe përmbush karakteristikat e tij, me një çmim brenda asaj që është e kuptueshme në treg për ngarkuesit me cilësi të lartë, pa dyshim një produkt të rekomanduar që mund ta blini nga 45 euro në Amazon (LIDHJA).

Sa për kufjet Vortex 2, ne kemi një sistem instalimesh që ju kufizon në shumë aspekte, por që është pozicionuar si një alternativë premium dhe interesante për ata që kërkojnë tingull me cilësi të lartë dhe duan të qëndrojnë të lidhur me Jack 3,5 mm. Ju mund t'i blini nga 65 euro në faqen e tyre të internetit

otto Q
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
39 a 50
 • 80%

 • otto Q
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • Ftohje
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Ngarkoni cilësinë dhe fuqinë
 • Përputhshmëria dhe ftohja

Contras

 • Mund të përfshijë përshtatësin e rrjetit
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.