Movistar + Lite: gjithçka që duhet të dini

Movistar + Lite

Televizioni, siç e kemi njohur tradicionalisht, është detyruar të ndryshojë në mënyrë që t'i përshtatet preferencave, dhe pjesërisht nevojave, të përdoruesve që konsumojnë përmbajtje. Me siguri në mjedisin tonë më të afërt, ne takojmë njerëz që ju keni kontraktuar një shërbim video streaming të jesh në gjendje të konsumosh atë që dëshiron, kur të duash dhe ku të duash.

Becomingshtë duke u bërë gjithnjë e më e zakonshme të shohim se si në televizionin tradicional ata na ofrojnë filma ose seriale me shumë pak reklama, dhe nëse i bëjnë, ata na informojnë për kohëzgjatjen që do të kenë, megjithëse rrallë e bëjnë këtë. Komoditeti i ofruar nga një shërbim video streaming vështirë se do të gjendet në televizion. Movistar + Lite bashkohet me ofertat tashmë ekzistuese nga Netflix, HBO dhe Amazon Prime Video. Këtu ju tregojmë gjithçka që duhet të dini rreth Movistar + Lite.

Çfarë është Movistar + Lite

Movistar + është shërbimi televiziv në internet që Movistar u ofron të gjithë klientëve të saj që kanë kontraktuar një paketë interneti plus telefon, një paketë që rrit çmimin e shërbimit dhe që e bën ofertën e këtij operatori nga më të shtrenjtat në treg.

Për të provuar të arrijmë një numër më të madh përdoruesish, Movistar ka prezantuar Movistar + Lite, një version i reduktuar i Movistar + (siç tregon emri), por ndryshe nga kjo, është në dispozicion për çdo përdorues që nuk është klient i Movistar.

Çfarë më ofron Movistar + Lite

Çfarë më ofron Movistar + Lite

Përmbajtja fillestare që kemi në dispozicion në Movistar + Shtë e njëjta gjë që e gjejmë në Movistar + dhe ndër të cilat gjejmë kanalet # 0, Movistar Series, Seriesmanía, Fox, TNT, Comedy Central, AMC dhe kanalin sportiv # Shko, në të cilën ne mund të shijojmë ngjarjet sportive që kjo platformë na ofron, por ku nuk mund të gjenden as ndeshjet e ligës dhe as të Champions League.

Përveç këtyre kanaleve, ne kemi në dispozicion një katalog i përbërë nga 300 seri, 60 programe dhe 270 filma sipas kërkesës, ku gjejmë të njëjtin prodhim origjinal të disponueshëm në Movistar + si La Peste, El Embarcadero, La Vida Perfecta ...

A mund të shikoj futboll në Movistar + Lite?

Jo. Marrëveshjet e ligës spanjolle të futbollit si dhe të Kampionëve ato kanë një kosto shumë të lartë sa i përket Movistar për ta ofruar atë për një tarifë prej 8 eurosh në muaj. Konkurset drejtpërdrejt që Movistar + Lite na i vë në dispozicion janë:

 • Lidhja e Endesë
 • Super Kupa e Endesë
 • Copa del Rey
 • Tenis: Wimbledon, Masters 1000 dhe ATP 500
 • Lidhja Angleze dhe Gjermane
 • NFL dhe SuperBowl
 • NBA
 • NCAA
 • 6 kombe, kampionati i regbi dhe 7 seri në regbi
 • Atletika e Lidhjes Diamond
 • Indikar

Përveç programeve sportive që janë gjithashtu në dispozicion përmes # Shko si Robinson Report, një ditë më pas, gjenerata e NBA ...

A përfshin Netflix apo HBO?

HBO

Përkundër faktit që të dy platformat kanë arritur marrëveshje specifike, përmbajtja e disponueshme nga Netflix do të vazhdojë të jetë e disponueshme ekskluzivisht në Netflix, ashtu si edhe ajo e HBO. Sidoqoftë, në Movistar + Lite do të shkojmë gjeni disa përmbajtje të tjera të HBO si seri Lojërat e Thrones plus tituj si Mad Men, Portokalli është Zezë e Re, Gjak i Vërtetë ...

Sa llogarit Movistar + Lite?

Sa llogarit Movistar + Lite?

Movistar + Lite ka çmim 8 euro në muaj Dhe gjithashtu përfshin një linjë telefonike, të cilën ne mund ta aktivizojmë ose jo, me thirrje falas të pakufizuara me një kosto të vendosjes së thirrjes prej 40 cent dhe një kosto të dërgimit të SMS prej 30 cent.

Artikulli i lidhur:
Si të çabonoheni nga HBO

Si çdo shërbim tjetër video streaming, ne mund të çabonoheni në çdo kohë, pasi nuk ka periudhë të përhershme, sikur të mund ta gjejmë në ndonjë paketë Movistar ku përfshihet Movistar +. Movistar + Lite na lejon të testojmë shërbimin për 1 muaj plotësisht falas, për të parë nëse përmbajtja që na ofron vërtet i përshtatet nevojave tona apo jo.

Ku është në dispozicion Movistar + Lite

Tani për tani, ndërsa Movistar negocion të drejtat për të transmetuar përmbajtje për vendet e tjera, të gjitha Përmbajtja Movistar + Lite është në dispozicion në Spanjë. Nëse udhëtoni nëpër Evropë, do të keni mundësi të përdorni të gjithë përmbajtjen e disponueshme në këtë shërbim pa ndonjë problem, megjithëse nuk mund ta merrni me qira nga një vend tjetër.

Ku mund të shihni Movistar + Lite

Ku mund të shihni Movistar + Lite

Si një shërbim i mirë video transmetimi, Movistar na ofron mundësi të ndryshme për të qenë në gjendje të konsumojmë përmbajtje nga platforma e saj e re, në fakt është i njëjti aplikacion që përdoret aktualisht nga të gjithë përdoruesit e Movistar +, kështu që ju nuk keni nevojë për një dekodues ose diçka të tillë.

Aplikacioni Movistar + është i disponueshëm për:

 • TV inteligjentë nga Samsung dhe LG
 • TV të menaxhuar nga Android TV (Sony, Philips, Panasonic)
 • Pajisjet Android TV (Nvidia Shield, Xiaomi Mi Box)
 • Pajisjet Android, iPhone, iPad dhe Amazon Fire TV Stick

Aplikacioni Movistar + NUK është i disponueshëm për:

 • Apple TV +
 • Chromecast
 • PlayStation 4

Fatkeqësisht për tani dhe duket se nuk është një opsion i ardhshëm, përdoruesit e konzollave të tilla si PlayStation 4 nuk do të jenë në gjendje të përdorin tastierat e tyre për të konsumuar përmbajtjen e kësaj platforme. Përdoruesit e Mac janë gjithashtu të dënuar të përdorin ndonjë shfletues tjetër përveç Safari për të qenë në gjendje të përdorin këtë shërbim, si dhe ata që kanë Chromecast, të paktën fillimisht, por ata e njoftuan këtë mundësi gati një vit më parë dhe për momentin nuk është ende i disponueshëm. Nëse nuk kemi një pajisje në dorë, mund të zgjedhim të përdorim pajisjen faqe interneti për të hyrë në të gjithë përmbajtjen e ofruar për ne.

Movistar +
Movistar +
zhvilluesi: Movistar Spanjë
Çmimi: Free

Mund të shkarkoj përmbajtje në Movistar + Lite

Movistar + Lite përmbajtje shkarkimi

Ashtu si çdo shërbim tjetër VOD i vetë-respektuar që dëshiron të ofrojë shërbime për klientët e tij, Movistar + Lite Na lejon të shkarkojmë përmbajtje për ta konsumuar atë pa një lidhje interneti në të dy pajisjet mobile iOS dhe Android si në tableta, megjithëse mund ta bëjmë atë vetëm në seri dhe filma që na tregojnë atë mundësi.

Artikulli i lidhur:
Si të çaktivizoni reklamat Netflix midis kapitujve

Çfarë cilësie ofron Movistar + Lite

E gjithë përmbajtja e disponueshme në platformën video streaming Movistar është në dispozicion në 720p, një rezolucion mjaft i drejtë nëse e krahasojmë atë me cilësinë e ofruar nga konkurrenca e tij më e drejtpërdrejtë siç janë Netflix (4k) dhe HBO (1080p). Por nëse përdorim pajisje të lëvizshme, gjërat përkeqësohen, pasi rezolucioni zvogëlohet në 576p.

Movistar + Lite ia vlen

Netflix

Nëse fillojmë të vlerësojmë përmbajtjen që ajo ka aktualisht, e cila nuk ofrohet nga futbolli i divizionit të parë ose Champions League, së bashku me çmimin dhe cilësinë e imazhit, Ky shërbim i ri Movistar nuk ia vlen vërtet.

Nëse dëshironi të përdorni një katalog praktikisht i pafund i serive Netflix është opsioni më i mirë (7,99 euro kushton qasjen më të lirë). Nëse jeni duke kërkuar seri cilësore, HBO është opsioni më i mirë ndërsa Amazon Prime Video, pasi përfshihet në pajtimin në Prime, është plotësisht falas dhe përmbajtja e tij është gjithnjë e më gjithëpërfshirëse dhe me cilësi më të lartë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.