Mozilla nis Firefox për Amazon Fire TV dhe Fire TV Stick

Firefox për Amazon Fire TV

Mozilla po punon shumë kohët e fundit për të marrë një pozitë të shquar në industrinë e shfletuesve të internetit. Nëse ekzistenca e Firefox Quantum për të gjitha platformat e mundshme, duke qenë një nga opsionet që harxhoi më pak burime. Sidoqoftë, sa më shumë ekipe të ketë në dispozicion shfletuesi popullor dhelpra, aq më mirë. Kjo do të ketë menduar për Mozilla dhe do të godasë me një tjetër alternativë për lojtarët e medias Amazon, Amazon Fire TV dhe Amazon Fire TV Stick.

Gjithashtu, kjo alternativë vjen në një kohë shumë të mirë. Pse Sepse Google dhe Amazon janë në mosmarrëveshje dhe e para ka hequr aplikacionin e saj YouTube nga dyqani i aplikacioneve, një nga shërbimet më të përdorura video në botë. Sidoqoftë, me instalimin e Firefox për të dy lojtarët e Amazon, përdoruesi përfundimtar - më i prekuri në këto mosmarrëveshje - do të jetë në gjendje të përdorë ngarkimin e faqes në internet të shërbimit video.

Firefox për Amazon Fire TV Stick

Sigurisht, komoditeti i përdorimit të një aplikacioni të dedikuar nuk është i njëjtë, por të paktën përdoruesi i Amazon Fire TV do të vazhdojë të jetë në gjendje të konsumojë përmbajtje nga platforma Google. Ndërkohë, është gjithashtu e drejtë ta themi atë Aplikacioni Firefox do të jetë i disponueshëm, për momentin, vetëm në Shtetet e Bashkuara.

Siç e dini mirë, instalimi është i thjeshtë dhe mund të përdorni dy mënyra. E para është ta bësh atë nga vetë pajisja. Në të mund të bëni një kërkim të fjalës "Firefox" nga kutia e dialogut në pjesën e sipërme të majtë ose ta bëni atë përmes komandave zanore.

Tani, nëse dëshironi, mund ta bëni edhe nga një kompjuter, celular, etj. nga faqja Amazon. Në seksionin Lojërat dhe aplikacionet për Amazon Fire TV bëni një kërkim në shfletues. Pasi ta gjeni, në menunë në anën e djathtë do të duhet të zgjidhni "Dërgo te" dhe të zgjidhni Fire TV që shfaqet. Më pas, mbetet vetëm të presësh për instalimin e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.