Muzeu Ndërkombëtar i Spiunëve në Uashington DC po u shkakton sulme në zemër vizitorëve të tij

Aston Martin makina hibride dhe elektrike

Muzeu Ndërkombëtar i Spiunëve është një muze privat ku mund të gjejmë një numër të madh të objekteve në lidhje me spiunazhin në jetën reale, në fakt, shumë nga anëtarët e saj janë ish-agjentë të CIA-s, gjë që e lejon atë të japë një atmosferë misterioze dhe intrigash për të gjithë njerëzit që e vizitojnë atë.

Në filmat spiunë, më e afërta që mund të jenë qytetarët e zakonshëm në këtë botë që tërheq gjithmonë vëmendjen, sidomos në filmat e James BondPasioni që disa villains kanë për peshkaqenët është veçanërisht i habitshëm. Muzeu është i vetëdijshëm për këtë dhe ka krijuar një dhomë të veçantë për këtë peshkaqen.

Njëra nga dhomat e Muzeut Ndërkombëtar të Spiunëve na tregon një tank ku mund të shohim një peshkaqen që sillet shumë afër xhamit. Siç është e zakonshme në këtë lloj ekspozite, ekziston posteri përkatës ku na inkurajon të fusim duart në xhepa dhe kështu të shmangim prekjen e gotës për të tërhequr vëmendjen. Por qenia njerëzore është kurioze nga natyra, dhe në shumicën e rasteve vizitorët bëjnë të kundërtën.

Spiunët dinë shumë për kuriozitetin, në fakt është i brendshëm për profesionin e tyre dhe në dhomë, në vend që të vendosin një akuarium me peshkaqen, ata kanë montuar një monitor me rezolucion të lartë me peshkaqenin që rrethon ekranin shumë afër, i cili simulon në mënyrë të përsosur në një akuarium, duke ofruar një ndjenjë të realitetit të ngritur. Në momentin kur kureshtari në detyrë prek ekranin, peshkaqeni sulmon kristalin e supozuar krijimi i çarjeve që do të rrezikonin integritetin e akuariumit dhe padyshim një trembje monumentale për kuriozët në detyrë.

Ndërsa është e vërtetë se Nuk është asambleja e parë që mund të gjejmë të këtij llojiFalë faktit që teknologjia po përparon me hapa të mëdhenj, veçanërisht nëse flasim për ekrane me rezolucion të lartë që tejkalojnë 4k, gjasat që ky lloj imazhesh mund të ofrojnë po rriten, dhe nëse ato nuk i tregojnë Gregory Heinzman, protagonist i videos , i cili shkoi në muze me gruan e tij Kejsi Pek, për të dokumentuar vizitën dhe zgjodhi të mos i kushtonte vëmendje shenjës së vogël.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Anton Çigur dijo

    Dhe nëse kjo i befason ata, kjo është për shkak se ata nuk kanë parë asgjë akoma