Amazon Music Unlimited arrin në Spanjë për të garuar me Spotify

Amazon Music Unlimited arrin në Spanjë

Ne nuk mund të dyshojmë se Spotify është mbreti i padiskutueshëm i muzikës në me kullim. Sidoqoftë, me kalimin e viteve, konkurrentët janë shtuar. Disa nga më të spikaturit janë Google Music ose Apple Music. Sidoqoftë, hyrja e një prej protagonistëve kryesorë të rrjetit, Amazon, ishte në pritje. Dhe megjithëse shërbimi i tij muzikor në me kullim Tashmë po punonte në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermaninë, tregjet e tjera po prisnin. Amazon Music Unlimited arrin në Spanjë (Franca dhe Italia përfshihen në të njëjtën paketë) me pagesa mujore, vjetore, familjare. Dhe me një katalog të gjerë muzikor.

Amazon Music Unlimited në versionin në internet të Spanjës

Funksionimi i këtij shërbimi të muzikës sipas kërkesës nuk ka asnjë mister. Amazon Music Unlimited është e përkushtuar në një katalog të gjerë këngësh (50 milion për të qenë të saktë) dhe me artistë ndërkombëtarë dhe kombëtarë. Ndër emrat që Amazon ka zbuluar se do të kemi David, Bowie, Elvis Prestley, Los Planetas, Alaska dhe Dinarama, Mecano, Shakira, Ed Sheeran ose Taylor Swift, Ndër të tjera.

Amazon siguron një shërbim pa ndërprerje dhe ku përdoruesi mund të zgjedhë këngë, të kompletojë albume ose të zbulojë tituj të rinj të përditshëm falë rekomandimeve të Amazon Music Unlimited. Po kështu gjithashtu lejon të shkarkoni tituj në kompjuterë të ndryshëm. Do të jetë mënyra për të dëgjuar muzikën tonë të preferuar kur nuk keni lidhje interneti.

Por cili do të jetë çmimi i Amazon Music Unlimited në Spanjë? Epo, sipas kompanisë, çmimi do të jetë i njëjtë për përdoruesit Prime si për ata që nuk janë. Kjo do të thotë, do të ketë një kosto mujore prej 9,99 euro. Tani, është e vërtetë që kompania ka dashur të përfitojë nga përdoruesit e saj Prime dhe se ata përfitojnë nga një ofertë lansimi që konsiston në një kursim prej 20 eurosh në vit. Kjo do të thotë, ata do të paguanin një tarifë vjetore prej 99 eurosh, e cila është ekuivalente me 8,25 euro në muaj.

Amazon ka menduar gjithashtu se ka familje që kanë nevojë për më shumë se një llogari. Dhe gjëja më e drejtë është që këto raste gjithashtu përfitojnë - Spotify bën të njëjtën gjë. Në këtë rast, çmimi i llogarisë familjare është 14,99 euro në muaj. Deri në 6 anëtarë mund të pajtohen në të. Ashtu si në rastin individual, përdoruesit e Prime do të kenë gjithashtu përfitime të nisjes: një tarifë vjetore prej 149 euro me një kursim prej 30 euro në vit dhe që përkthehet në një tarifë mujore prej 12,42 euro.

Së fundi, Amazon Music Unlimited do të ketë një aplikacion në internet, si dhe për iOS, Android, PC, Mac dhe Fire OS. Përveç kësaj, do të jetë shumë intuitiv dhe tërheqës; qëllimi është që t'u jepet rëndësi kopertinave të albumeve dhe fotove të artistëve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.