Transmetimi i muzikës për 5 dollarë falë Amazon dhe Pandora

Amazon Echo

Ne të gjithë e dimë se sot kaq shumë Pandora si Amazona ata po i përgatisin të dy shërbimet e transmetimit të muzikës për të hyrë në një treg që, edhe pse rritet shumë ngadalë, nuk ndalet së rrituri. Gjëja më e habitshme në lidhje me këtë, me siguri askush nuk do të habitet që të dy kompanitë duan pjesën e tyre me lëng të tortës së këtij sektori të tregut, është se të dy shërbimet do të kenë një modalitet të vetëm 5 $ pajtim, diçka që mund të ndryshojë mënyrën e të kuptuarit të këtij lloji të shërbimeve, duke e bërë atë të arrijë tek masat më në fund.

Duke u përqëndruar në secilin prej shërbimeve veç e veç, nga njëra anë ne kemi Amazona, gjigandi i tregtisë elektronike, i cili do të bazonte shërbimin e tij në Pajtim prej 5 dollarësh çdo muaj për çdo përdorues që ka një njësi të altoparlantëve të tyre në shtëpinë e tyre jehonë. Nëse nuk keni një nga këta folës, do të duhet të kaloni nëpër kutinë e blerjes së pajisjes Pajtim prej 10 dollarësh që ofron një ofertë të gjerë muzikore si dhe praktikisht të gjithë rivalët e këtij shërbimi. Si detaj, ju tregoj se edhe nëse jeni përdorues i Amazon Premium, duhet ta kontraktoni këtë shërbim plotësisht të pavarur.

Amazon dhe Pandora presin që shërbimet e tyre të transmetimit të muzikës të jenë gati deri në fund të vitit

E dyta kemi Pandora, e njohur për të qenë një kompani në lulëzim në tregun e radiove në internet. Për momentin, siç është mësuar, kompania është në bisedime të plota me kompanitë diskografike për të filluar shërbimin e saj të ri muzikor, si shërbimi i mëparshëm, ky do të kishte një çmim prej $ 5 në muaj ku do të ofronte një lloj radio në internet që do të luante muzikë në përputhje me shijet e përdoruesit, duke lejuar, nga ana tjetër, të kalonte nëpër këngë pa asnjë kufizim. Nga ana tjetër, çdo përdorues do të kishte në dispozicion një shërbim prej Pajtim prej 10 dollarësh shumë e ngjashme me shërbimet Apple Music dhe Spotify.

Më shumë informacion: New York Times


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.