YouTube Music dhe YouTube Premium tashmë të disponueshme në Spanjë

Pasi provoi Google Play Music, gjigandi i kërkimit më në fund ka gjetur emrin përfundimtar që dëshiron të jetë një alternativë më shumë në tregun e muzikës streaming të dominuar nga Apple Music dhe Spotify, duke nisur YouTube Music. Në vitet e fundit, gjëja Google me emrat duhet të bëhet për ta parë atë dhe gjendet një shembull i qartë i shërbimit të tij të pagesave elektronike që pasi kaloi disa emra ka përfunduar të quhet Google Pay.

Pas disa javësh vonesë, shërbimi muzikor i Google i quajtur YouTube Music, sapo ka zbritur në 12 vende, dhe midis të cilave vetëm Spanja është gjetur si një vend spanjisht-folës. Pjesa tjetër e vendeve ku sapo zbarkoi YouTube Music janë Austria, Kanada, Finlanda, Franca, Gjermania, Irlanda, Italia, Norvegjia, Rusia, Zvicra dhe Mbretëria e Bashkuar.

Çfarë na ofron YouTube Music Premium?

Siç njoftoi Google disa javë më parë, YouTube Music është emri përfundimtar me të cilin Google dëshiron të reklamojë emrin e saj shërbimi i transmetimit të muzikës, por gjithashtu na jep qasje pa reklama në të gjitha videot muzikore të disponueshme në platformën YouTube, si dhe teke, remixe, shfaqje të drejtpërdrejta ... versione që sot mund të jenë më se të vështira për t'u gjetur jashtë platformës video YouTube.

Nëse nuk e dimë emrin e këngës, por e dimë nëse ajo shfaqet në një reklamë ose pjesë të tekstit të këngës, mund ta shkruajmë në motorin e kërkimit për ta gjetur. YouTube Music Premium ka një çmim prej 9,99 euro në muaj për një llogari individuale. Nëse duam të kontraktojmë planin familjar, çmimi rritet në 14,99 euro në muaj.

Çfarë na ofron YouTube Premium?

YouTube Premium është ajo që Google e quante më parë YouTube Red, e cila nuk është asgjë më shumë Platforma video streaming e Google me përmbajtjen e vet të tilla si seri ose filma, përveç përfshirjes së shërbimit YouTube Music Premium pa asnjë lloj reklame. Disa nga seritë origjinale që janë në dispozicion përmes YouTube Premium gjejmë reboot Karate Kid, të quajtur Cobra Kai ose Impulse. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund të shkarkoni muzikë nga youtube.

YouoTube Premium ka një çmim prej 11,99 euro në muaj për një llogari të vetme. Nëse duam të përdorim një llogari familjare duhet të shkojmë në regjistër dhe të paguajmë 17,99 euro në muaj.

Çfarë na ofron secili shërbim?

Muzika e YouTube YouTube Premium Premium Music Music YouTube
Muzikë pa reklama X X
Luajtja në sfond X X
Shkarkime X X
YouTube YouTube Premium Premium Music Music YouTube
Muzikë pa reklama X -
Luajtja në sfond X -
Shkarkime X -
Përmbajtja origjinale X -

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.