Cloud Music Player: Luaj muzikë falas në iPhone nga cloud

Muzikant Cloud

Transmetimi është bërë mënyra më e njohur për të dëgjuar muzikë sot. Isshtë një metodë shumë e përshtatshme dhe nuk kërkon që ne të përdorim hapësirën e ruajtjes së telefonit. Edhe pse ka edhe mundësi të tjera që ata vënë bast në sisteme të reja, si Cloud Music Player. Emri i saj tashmë na e bën të qartë, dhe e përdor renë për të luajtur muzikë.

Ne po përballemi me një mundësi falas me të cilën mund të dëgjojmë muzikë në re në iPhone tonë, pasi që aplikacioni është i pajtueshëm vetëm me iOS (për tani). Prandaj, Cloud Music Player paraqitet si një alternativë e mirë për të dëgjuar muzikë falas.

Reja pra bëhet një aspekt kyç në këtë opsion. Një nga avantazhet e tij është se mbështet shërbime të ndryshme cloud (Google Drive, Box, Dropbox, OneDrive dhe OwnCloud). Në këtë mënyrë, ju mund të ngarkoni muzikën në re dhe kështu të mos keni nevojë të përdorni hapësirën e ruajtjes në telefon.

Kështu, do të jeni në gjendje të dëgjoni të gjithë muzikën tuaj duke përdorur Cloud Music Player. E gjithë kjo pa pasur nevojë të shqetësohemi për hapësirën e magazinimit që ne kemi në dispozicion në telefon në asnjë kohë. Në vetë aplikacionin do të shohim të gjitha detajet rreth secilës këngë.

Përveç atyre tipike (këngë, këngëtar, album, vit ...) Do të na tregojë gjithashtu në cilin sistem cloud është ruajtur. Gjë që mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme në rast se përdorim më shumë se një nga këto platforma. Kjo do të na lejojë të kemi një kontroll shumë më të saktë në çdo kohë.

Cloud Music Player gjithashtu na lejon të ruajmë këngët dhe kështu i dëgjoni ata edhe nëse nuk kemi lidhje interneti në iPhone. Ideale për çdo kohë, edhe kur shkojmë në një udhëtim. Shkarkimi i Cloud Music Player është falas, ne kemi blerje opsionale. Ti mundesh shkarkoni këtu


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.