MyKronoz ZeTime është një përzierje midis orës inteligjente dhe orës analoge

Orët inteligjente do të kenë rininë e tyre të dytë këtë vit 2017, shumë kompani, orë teknologjike dhe klasike, po shfrytëzojnë rastin për të lansuar modele të reja me synimin e katapultës në Android Wear 2.0, një sistem shumë i aftë në shumë fusha. Kjo orë vjen për të prishur të gjitha skemat tona, jo vetëm që është një orë inteligjente me një ekran në prekje, as nuk është një orë analoge, në fakt, janë të dyja. Le të hedhim një vështrim në këtë orë të veçantë që mund të tërheqë vëmendjen e më puristëve, në të njëjtën kohë që do të verbonte dashamirët e teknologjisë, në pjesë të barabarta.

Qershia vihet nga vrima në qendër të ekranit, aty do të vendosen gjilpërat. Sidoqoftë, një aspekt tjetër shumë tërheqës është pikërisht se gjilpërat do të zgjasin deri në 30 ditë duke lëvizur. Sigurisht, do të duhet të harrojmë tiparet më inteligjente të pajisjes. Curshtë kurioze të shohim se si ata kanë zbatuar disa hala klasike brenda një ekrani të veçantë të rrumbullakët, me dizajnin e tij fantastik.

Kjo orë është e përputhshme me çdo pajisje Android përpara 4.3 Jelly Bean, si dhe në çdo iPhone mbi iOS 8 (përfshirë). Si mund të ishte ndryshe, versioni më i fuqishëm i Bluetooth, 4.1 BLE, është ai që përfshihet nën atë shasi të veçantë.

Nga ana tjetër, kjo orë nuk është ende në dispozicion në tregun e përbashkët. Në fakt gënjeshtra aktiv në një fushatë të financimit të njerëzve, edhe pse duke pasur parasysh sa goditës është, ajo do të tejkalojë shumë çdo kërkesë. Në këtë mënyrë, ora hibride mund të jetë pjesë e doreve tuaja. Një pikë tjetër e veçantë është se rripat janë universale, domethënë mund të vendosni çdo rrip mbi të ashtu si me një orë tradicionale. Po me të vërtetë, nuk ka aftësi tepër teknike, siç mund të pritet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.