Në cilin vend mund të blini iPhone X të ri me një çmim të volitshëm?

Imazhi i iPhone X

IPhone X tani është zyrtar pas një numri të madh të rrjedhjeve dhe thashethemeve që kanë ndodhur muajt e fundit. Fatkeqësisht ne nuk do të jemi në gjendje ta rezervojmë atë deri në 27 Tetorin e ardhshëm dhe nuk do të jemi në gjendje ta kemi atë në duart tona deri disa ditë më vonë. Pritja do të mbetet akoma e gjatë që të mund të shfrytëzojmë rastin të pyesim veten; Në cilin vend mund të blini iPhone X të ri me një çmim të volitshëm?.

Në Spanjë çmimi i iPhone X të ri do të jetë 1.159 euro për versionin 64 GB dhe 1.329 euro për versionin me 256 GB hapësirë ​​të brendshme. Sidoqoftë, këto çmime nuk janë identike në të gjitha vendet, dhe në disa raste ato mund të ndryshojnë shumë.

Duke u përqëndruar në pyetjen që i jep titull këtij artikulli, Ne tashmë mund t'ju themi se në asnjë vend të botës nuk mund të blejmë iPhone X të ri me një çmim fitues, por me një reduktim të ndjeshëm. Për shembull, nëse shkojmë me pushime në Shtetet e Bashkuara dhe konkretisht në qytetin e Çikagos, ne mund të blejmë terminalin e ri të Apple me një ulje çmimi prej 273 euro.

Imazhi i çmimeve të iPhone X në Spanjë

Këtu ju tregojmë çmimi që iPhone X i ri do të ketë në disa vende të botës;

vend Çmimi në euro
SHBA (Çikago) 886
SHBA (Nju Jork) 908
SHBA (Los Anxhelos) 910
Hong Kong 918
Japoni 919
WATER 932
Kanadë 1.010
Singapore 1.023
Zvicra 1.043
Australi 1.059
Kinë 1.071
NZ 1.094
Angli 1.107
Alemania 1.149
Rusi 1.154
España 1.159
Francë 1.159
Indi 1.162
Irlandë 1.179
Itali 1.189

Në funksion të këtyre të dhënave, pa dyshim që ne mund të kursejmë një pjesë të mirë të euros duke blerë iPhone X të ri në një vend apo në një tjetër. Kanë mbetur edhe disa ditë para se të mund të rezervojmë pajisjen e re nga Cupertino, kështu që mbase mund të shpenzoni pushimet tuaja të rradhës në Zvicër ose Japoni dhe shkoni për të bërë pazar.

A mendoni se ia vlen të blini iPhone X të ri në vendet e tjera me gjithçka që nënkupton kjo?. Na tregoni mendimin tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale ku jemi prezent.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Fco dijo

  Mendoj se duhet të tregoni se garancia funksionon vetëm për vendet ku bleni iPhone, domethënë nëse e blini në SH.B.A., garancia nuk funksionon në Spanjë

 2.   Kostoja e Armand dijo

  në asnjë