Në dispozicion për të gjithë versionin e ri të sistemit macOS Sierra 10.12.1

makos-sierra-10-12-1

Apple i ka makineritë në mbytje të plotë dhe sot ata kanë lëshuar azhurnime si për iOS ashtu edhe për macOS. Sistemi që na shqetëson është ai i Mac dhe për këtë arsye ju informojmë se tashmë keni në dispozicion azhurnimin e parë të sistemit macOS Sierra lëshuar së fundmi në kompjuterët e ndërmarrjes së mollëve të kafshuara. 

Ne po flasim për atë që Apple ka vënë në dispozicion për të gjithë përdoruesit version i ri macOS Sierra 10.12.1 me të cilën korrigjohen gabimet dhe përgatitet e njëjta për ardhjen e Mac-ve të reja të enjten e ardhshme. 

Apple ka vënë në dispozicion të përdoruesve versionin e ri të sistemit të saj, macOS Sierra 10.12.1, gjë që përmirëson pajtueshmërinë, stabilitetin dhe sigurinë e Mac-ve. Në informacionin e shkarkimit Apple raporton sa vijon:

 • Shtoni një album automatik inteligjent në aplikacionin Photos për fotot me efektin e thellësisë të marrë me iPhone 7 Plus.
 • Përmirëson pajtueshmërinë me Microsoft Office kur përdorni dosjet iCloud Desktop dhe Documents.
 • Adreson një gabim që mund të parandalojë azhurnimin e Postës kur përdorni një llogari të Microsoft Exchange.
 • Rregullon një defekt në kod që shkaktoi ngjitjen e gabuar të tekstit kur përdorni clipboardin universal.
 • Përmirëson besueshmërinë e shkyçjes automatike me Apple Watch.
 • Përmirëson sigurinë dhe stabilitetin e Safari.

Siç mund ta shihni, këto janë përmirësime që duhet të instaloni sa më shpejt që të jetë e mundur, kështu që mos humbni kohë dhe hyni në Mac App Store për të filluar instalimin e versionit të ri të macOS Sierra dhe për ta mbajtur kompjuterin tuaj të azhurnuar. Ne jemi të sigurt se zorrët e këtij azhurnimi tashmë përfshijnë lajmet që do të shihen në Mac-et e reja të Enjten e ardhshme. Le të shohim se sa kohë i duhet zhvilluesve për t'i gjetur ato. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)