Nëse jeni lojtar, Corsair shfrytëzon maksimalisht Mac-in tuaj

Pirat

Gjithnjë e më shumë përdorues po kalojnë në Mac dhe shumë prej tyre janë lojtarë, një lloj përdoruesi i përqendruar në lojëra video dhe të cilët kur mbërrijnë në platformën Mac mbahen nga 2 gjëra, njëra është mungesa e lojërave video (në referim të Windows), tjetra është ajo Komponentët e Mac Ato nuk janë të përqendruara në këtë lloj përdorimi.

Kjo është arsyeja pse Corsair ka vënë në dispozicion për të gjitha modifikimet e disa komponentëve që një Mac ju lejon të azhurnoni, kësaj here ne flasim për sistemet e ruajtje dhe kujtesën RAM.

Mac-et lejojnë një shkallë të caktuar të "upgrade" të përbërësve, të paktën deri në modelet e vitit 2012, në këta kompjuterë mund të azhurnohet sistemi kryesor i ruajtjes, dhe në shumicën dërrmuese RAM.

Corsair, si prodhuesi kryesor i produkteve të lojrave cilësore ka bërë që produktet e saj të dedikuara dhe të përputhshme me Mac të jenë në dispozicion të më kërkuesve.

Corsair Neutron XT SSD

Corsair SSD ka një kontrollues 4-bërthamor dhe një shpejtësi leximi / shkrimi me shpejtësi deri në 560 MB / s, ky lloj i hapësirës ruajtëse ofron shumë përparësi krahasuar me hapësirën ruajtëse konvencionale ose HDD, kryesorja dhe më e dukshmja është një përmirësim eksponencial i performancës, si kur filloni sistemin ashtu edhe kur hapni aplikacione ose kur ngarkoni ekranet e lojërave, por ky nuk është i vetmi, ato janë gjithashtu konsum më i ulët i energjisë, besueshmëri më e madhe dhe siguri më e madhe e të dhënave tuaja.

Me Corsair SSD kushtuar përdoruesve më të kërkuar do të vëreni sikur Mac-i juaj ka marrë një jetë të re, madje edhe me pak përpjekje mund të shkëmbeni SuperDrive tuaj me këtë SSD me një përshtatës Data Double dhe të instaloni në SSD atë që është i njohur si Boot Camp, në këtë mënyrë do të keni një disk kushtuar Windows dhe të gjitha lojërave video që funksionojnë me performancën maksimale që lejojnë komponentët tuaj, dhe më besoni, mund të duket pa kuptim por ndryshimi nga një HDD në një SSD është brutalmadje edhe në lojërat video.

Pirat

Katalogu SSD Corsair

RAM Corsair për Mac

How_to_ upgrade_Macbook_Pro_RAM_mory_picture14

 

Një tjetër komponent që na lejon të azhurnojmë është RAM, me opsionet e 8 ose 16 GB RAM DDR3L nga Corsair do të shohim se si Mac-i ynë është i aftë për gjithçka, nëse me SSD-në tonë të re mund të bëjë gjithçka më shpejt, tani do të jetë në gjendje të bëjë shumë më tepër gjëra në të njëjtën kohë, falë rritjes së RAM (sidomos në sistemet me 2 dhe 4 GB) ne mund të ndryshojmë midis aplikacioneve pa ndikuar kjo në performancën ose qëndrueshmërinë e sistemit dhe të hapim sa të duam pa prishur Mac-in tonë.

Veçori e kujtimeve Corsair DDR3L është se përveç që kanë një performancë të shkëlqyeshme ato janë më efikase, dmth., ata konsumojnë më pak, dhe e gjithë kjo përkthehet në një jetë më të gjatë të baterisë dhe performancë më të mirë të pjesës tjetër të përbërësve.

Nëse azhurnojmë pajisjet tona në 8 ose 16 GB RAM, jo vetëm që do të jemi në gjendje të përdorim aplikacione që nuk mund t'i përdorim më parë (Total War Shogun 2 në disa Mac kërkon 8 GB RAM për të punuar) por gjithashtu do të jemi në gjendje të shijojmë më lart performanca grafike në pajisjet tona, dhe kjo është për shkak se shumica e Mac-ve kanë karta grafike të integruara, një lloj GPU që përdor memorjen e përbashkët si memorje video, dmth. një sasi RAM është e rezervuar si VRAMKjo nënkupton që sa më shumë RAM të kemi, aq më shumë VRAM mund të rezervojmë për GPU, një MacBook me një Intel HD 4000 mund të shkojë nga 256 ose 500 MB VRAM me 4 GB RAM në 1524MB VRAM me 8 ose 16 GB RAM, Kjo është e rëndësishme pasi që në varësi të rezolucionit dhe cilësisë së teksteve në ekranin tonë dhe lojërave video që luajmë, mund të mos kemi VRAM të mjaftueshëm dhe të kemi një përvojë të tmerrshme lojrash për shkak të kësaj, megjithatë 1 GB VRAM është më se e mjaftueshme për të gjithë lojërat video të disponueshme në OS X dhe për shumicën në Windows, prandaj rritja e RAM do të ndikojë në performancën e pajisjeve tona në një mënyrë shumë pozitive.

RAM Corsair Mac

Katalogu RAM Corsair për Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)