Honor 30, Honor 30 Pro dhe Honor 30 Pro +: specifikimet, çmimi dhe disponueshmëria

Ndero 30

Firma aziatike Honor sapo ka prezantuar angazhimin e saj ndaj nivelit të lartë në botën e telefonisë. Nderi (marka e dytë Huawei), ka ndjekur të njëjtat hapa se e dyta me Diapazoni P40. E para prej tyre, pajisja hyrëse, Honor 30S u prezantua zyrtarisht disa javë më parë, kështu që në këtë prezantim të fundit nuk ka pasur vend.

Gama e plotë e Honor 30 është e përbërë, përveç nga Honor 30s, për Honor 30, Honor 30 Pro dhe Honor 30 Pro +. Megjithëse kjo gamë e re nuk arrin në treg për të konkurruar drejtpërdrejt me gamën P40 të Huawei, asaj i mungojnë disa tipare për të qenë praktikisht të njëjtat terminale.

Honor 30 vs Honor 30 Pro vs Honor 30 Pro +

Ndero 30

Ndero 30 Ndero 30 Pro Nderi 30 Pro +
Ekran OLED 6.53 inç me rezolucion FullHD + 6.57 "OLED me rezolucion FullHD + 6.57 "OLED me rezolucion FullHD + dhe shpejtësi freskimi 90 Hz
Processor Kirin 985 tetë-bërthamë Kirin 990 tetë-bërthamë Kirin 990 tetë-bërthamë
GPU - Mali-G76 MP16 Mali-G76 MP16
Kujtesa RAM 6 / 8 GB 8GB 8 / 12 GB
Magazinimi i brendshëm 128 / 256 GB 128 / 256 GB 256 GB
Kamera të pasme 40 mpx (1 / 1.7 ") - 8 mpx kënd i gjerë f / 2.4 - 8 mpx telefoto - 2 mpx makro 40 mpx (1 / 1.7 ") - 16 mpx kënd i gjerë (1 / 3.09") 17 mm f / 2.2 - 8 mpx 5x telefoto 50 mpx (1 / 1.28 "- 2.44 μm) f / 1.9 - 8 mpx lente telefoto 5x f / 3.4 - 16 mpx kënd i gjerë (1 / 3.09") 17 mm f / 2.2 dhe një sensor makro
Kamera e përparme 32 mpx f / 2.0 AIS 32 mpx f / 2.0 AIS - 8 mpx f / 2.2 105º 32 mpx f / 2.0 AIS - 8 mpx f / 2.2 105º
bateri 4.000 mAh me karikim të shpejtë 40W 4.000 mAh me karikim të shpejtë 40W 4.000 mAh me karikim të shpejtë 40W
Sistemi operativo Android 10 me Magic UI 3.1.1 - Ka HMS (Shërbime Mobile Huawei) Android 10 me Magic UI 3.1.1 - Ka HMS (Shërbime Mobile Huawei) Android 10 me Magic UI 3.1.1 - Ka HMS (Shërbime Mobile Huawei)
Conectividad 5G SA / NSA - Wi-Fi 6+ - Bluetooth 5.1- NFC - USB-C 5G SA / NSA - Wi-Fi 6+ - Bluetooth 5.1- NFC - USB-C 5G SA / NSA - Wi-Fi 6+ - Bluetooth 5.1- NFC - USB-C
Siguri Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran
të tjerët Altoparlantë stereo Altoparlantë stereo

Ndero 30

Ndero 30

Specifikimet Nderi 30

Ekran OLED 6.53 inç me rezolucion FullHD +
Processor Kirin 985 tetë-bërthamë
GPU -
Kujtesa RAM 6 / 8 GB
Magazinimi i brendshëm 128 / 256 GB
Kamera të pasme 40 mpx (1 / 1.7 ") - 8 mpx kënd i gjerë f / 2.4 - 8 mpx telefoto - makro 2 MP
Kamera e përparme 32 mpx f / 2.0 AIS
bateri 4.000 mAh me karikim të shpejtë 40W
Sistemi operativo Android 10 me Magic UI 3.1.1 - Ka HMS (Shërbime Mobile Huawei)
Conectividad 5G SA / NSA - Wi-Fi 6+ - Bluetooth 5.1- NFC - USB-C
Siguri Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran

Diapazoni i hyrjes vargu Honor 30 na ofron një ekran të 6,53 inç tip OLED me rezolucion FullHD +. Brenda, ne gjejmë procesorin Kirin 985 të shoqëruar me 6/8 Gb RAM dhe 128/256 GB hapësirë ​​ruajtëse, në varësi të modelit. Bateria, e pajtueshme me karikim të shpejtë deri në 40w, ka një kapacitet prej 4.000 mAh.

Në seksionin fotografik, Honor 30 na ofron katër kamera:

 • 40 mpx kryesore
 • Kënd i gjerë 8 mpx
 • 8 mpx telefoto
 • Macro

Ekrani i përparmë integron një vrimë të vogël ku mund të gjeni kamerën e përparme, kamerë me rezolucion 32 mpx. Lidhur me disponueshmërinë, kompania aziatike nuk ka raportuar kur planifikohet fillimi i saj në Evropë, kështu që ne mund të marrim vetëm një ide të çmimit të synuar duke marrë parasysh çmimin në Kinë. Modeli me 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse është 2.999 juan, ndërsa modeli me 8 GB dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse arrin 3.499 juan (389 dhe 454 euro për të ndryshuar dhe të cilave do t'u duhen shtuar taksat).

Ndero 30 Pro

Specifikimet Honor 30 Pro

Ekran 6.57 "OLED me rezolucion FullHD +
Processor Kirin 990 me tetë bërthama (2x Cortex-A76 në 2.86 GHz + 2x Cortex-A76 në 2.36 GHz + 4x Cortex-A55 në 1.95 GHz)
GPU Mali-G76 MP16
Kujtesa RAM 8 GB
Magazinimi i brendshëm 128 / 256 GB
Kamera të pasme 40 mpx (1 / 1.7 ") - 16 mpx kënd i gjerë (1 / 3.09") 17 mm f / 2.2 - 8 mpx 5x telefoto
Kamera të përparme 32 mpx f / 2.0 AIS - 8 mpx f / 2.2 105º
bateri 4.000 mAh me karikim të shpejtë 40W
Sistemi operativo Android 10 me Magic UI 3.1.1 - Ka HMS (Shërbime Mobile Huawei)
Conectividad 5G SA / NSA - Wi-Fi 6+ - Bluetooth 5.1 - NFC - USB-C
Siguri Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran
të tjerët Altoparlantë stereo

Ndero 30

Honor 30 Pro na ofron një ekran të tipit OLED 6,57 inç me rezolucion FullHD +. Brenda, ne gjejmë procesorin Kirin 990 i shoqëruar nga 8 GB RAM dhe 128/256 GB hapësirë ​​ruajtëse, në varësi të modelit. Bateria arrin 4.000 mAh dhe është e pajtueshme me karikimin e shpejtë.

Në seksionin fotografik, Honor 30 na ofron tre kamera:

 • 40 mpx kryesore
 • Kënd i gjerë 16 mpx
 • 8 mpx telefoto

Ekrani i përparmë integron dy vrima ku gjejmë kamerën e përparme, kamerën me një rezolucion prej 32 mpx i shoqëruar nga një tjetër prej 8 mpx. Honor nuk ka raportuar kur është planifikuar të nisë në Evropë, kështu që ne mund të marrim vetëm një ide të çmimit të orientuar duke marrë parasysh çmimin në Kinë. Versioni me 128 GB hapësirë ​​ruajtëse shkon deri në 3.999 juan dhe ai prej 256 GB arrin 4.399 juan (përkatësisht 518 dhe 570 euro). Të dy modelet shoqërohen me 8 GB RAM

Nderi 30 Pro +

Specifikimet Honor 30 Pro +

Ekran 6.57 "OLED me rezolucion FullHD + dhe shpejtësi freskimi 90 Hz
Processor Kirin 990 me tetë bërthama (2x Cortex-A76 në 2.86 GHz + 2x Cortex-A76 në 2.36 GHz + 4x Cortex-A55 në 1.95 GHz)
GPU Mali-G76 MP16
Kujtesa RAM 8 / 12 GB
Magazinimi i brendshëm 256 GB
Kamera të pasme 50 mpx (1 / 1.28 "- 2.44 μm) f / 1.9 - 8 mpx lente telefoto 5x f / 3.4 - 16 mpx kënd i gjerë (1 / 3.09") 17 mm f / 2.2 dhe një sensor makro
Kamera të përparme 32 MP f / 2.0 AIS - 8MP f / 2.2 105º
bateri 4.000 mAh me karikim të shpejtë 40W - Kthim wireless 27W
Sistemi operativo Android 10 me Magic UI 3.1.1 - Ka HMS (Shërbime Mobile Huawei)
Conectividad 5G SA / NSA - Wi-Fi 6+ - Bluetooth 5.1 - NFC - USB-C
Siguri Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran
të tjerët Altoparlantë stereo

Ekrani Honor 30 Pro + është 6,57 inç tip OLED me rezolucion FullHD +, si Honor 30 Pro, por me një Shpejtësia e rifreskimit 90 Hz. Brenda, ne gjejmë procesorin Kirin 990 të shoqëruar me 8 GB RAM dhe 128/256 GB hapësirë ​​ruajtëse, në varësi të modelit. Bateria arrin 4.000 mAh, është e përputhshme me karikimin e shpejtë dhe është e pajtueshme me karikim të kundërt deri në 27w, ideale për karikimin e kufjeve pa tel.

Në seksionin fotografik, Honor 30 na ofron katër kamera:

 • 50 mpx kryesore
 • Kënd i gjerë 16 mpx
 • 8 mpx 5x telefoto
 • Kornizë 2 mpx

Ekrani i përparmë integron dy vrima ku gjejmë kamerën e përparme, një aparat fotografik me një rezolucion prej 32 mpx shoqërohet nga një tjetër prej 8 mpx. Ashtu si me modelet e tjera, edhe tani ne nuk kemi asnjë konfirmim zyrtar në lidhje me datën e lëshimit në Evropë. Versioni me 128 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 8 GB hapësirë ​​magazinimi qëndron në 4.999 juan dhe ai me 256 GB hapësirë ​​ruajtëse me 12 GB RAM arrin 5.399 juan (përkatësisht 649 dhe 713 euro, të cilave do t'u duhen shtuar taksat)

Diapazoni i Honor 30: gjithashtu pa shërbime të Google

Ndero 30

Ashtu si diapazoni Huawei P40, edhe gama e re Honor 30 del në treg pa shërbime të Google, kështu që përballeni me të njëjtin problem si kompania mëmë. Më shumë gjasa, nuk është shumë e vështirë të instalosh shërbimet e Google, siç është aktualisht rasti me P40.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.