Honor prezanton Magic Watch 2

Nderi Watch Magic 2

Honor ka zbuluar versionin e ri të orës së saj inteligjente. Ne e kemi njohur Honor Watch Magic 2 çfarë vjen ngarkuar me lajme. Disa pëlqejnë azhurnimi i dizajnit janë të dukshme. Dhe tipare të tjera, megjithëse nuk mund t'i shohim ato me sy të lirë, e bëjnë këtë version të ri shumë më të mirë se i pari.

Një nga karakteristikat më të shquara është autonomi e madhe e cila është në gjendje të ofrojë baterinë e saj. Deri në 2 javë përdorim të pandërprerë nuk ka nevojë të tarifoni për modelet më të mëdha. Disa numra që e vendosin atë mes orëve inteligjente me më shumë autonomi në tregun aktual.

Honor Magic Watch 2, bateri për dy javë

Megjithëse siç themi, kohëzgjatja e baterisë së saj ka qenë një nga pikat e saj më të habitshme, Magic Watch 2 gjithashtu shquhet për aspekte të tjera. Çelësi për të arritur autonominë në këtë mënyrë është të kesh optimizuar në mënyrë të përsosur sistemin operativ për të mbajtur funksionimin tuaj vetëm rrjedhin.

Procesori i zgjedhur për këtë Watch të ri Magjik është Kirin A1. Një procesor që nuk shquhet për asgjë. Por çfarë ka qenë krijuar ekskluzivisht për pajisjet e këtij lloji dhe që përmbush misionin e saj me aftësia paguese e plotë duke ofruar një përvojë shumë tërheqëse të përdoruesit.

Ne gjejme dy versione në madhësi të ndryshme, gjithashtu me rezolucion të ndryshëm. Ekran 42 mm me rezolucion 390 x 390 piksel, dhe shfaqjen e 46 mm, me rezolucion të Pixel 454 x 454. Sa i përket dizajnit, në këtë version të ri të Magjike Watch, a stil më elegant dhe i rafinuar. Megjithëse pa hequr dorë nga përfitimet e destinuara për përdorim sportiv shumë i shkathët.

Nderi Watch Magic 2

Honor Magic Watch 2, çmim i mirë dhe shumë më tepër

Ende do të duhet të presim deri në mes të dhjetorit për të marrë veshin e ri të nderuar. Por ne tashmë i dimë çmimet që do të duhet të paguajmë për secilin nga versionet e tij. Versioni më i vogël, 42 mm do të kushtojë rreth 179 euro, Dhe versioni madhor, 46 mm, 189 euro. Çmime që duken të arsyeshme në funksion të karakteristikave dhe dizajnit që ato na ofrojnë.

Ne do të kemi përveç asaj që tashmë ju kemi thënë, rrahjet e zemrës dhe sensori i fibrilacionit atrial. Lidhshmëria Bluetooth 5.1, mikrofoni dhe altoparlanti i integruar, GPS me frekuencë të dyfishtë, rezistenca ndaj ujit dhe NFC me shumë funksione. Ndërsa ne nuk shohim absolutisht asgjë për të humbur. Nderi padyshim që vë bast fuqishëm me një pajisje shumë të plotë të gatshme për të kërkuar vendin e saj në sektor. Dhurata e Krishtlindjes që po kërkoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.