Honor prezanton Honor 9X Pro, Magic Watch 2 dhe Magic Earbuds për Spanjën

Nder i Ri

Prodhuesi aziatik Honor prezantoi sot produktet e saj të markave të reja për vendin tonë. Midis tyre gjejmë me varg të mesëm Honor 9X Pro, me të njohur tashmë Procesori Kirin 810 dhe pa shërbime të Google brenda. Do të jetë një nga pajisjet e markës që hap dyqanin e saj të ri në Spanjë, i cili do të fillojë të funksionojë në 12 maj. Nuk do të jetë e vetmja gjë që është e pranishme në këtë dyqan të ri, pasi ato janë prezantuar gjithashtu Earbuds Magjike dhe Magjike Watch 2.

Honor tashmë ka njoftuar këtë dyqan në internet, Hihonor.com e cila do të funksionojë si një faqe zyrtare në vend si dhe një pikë referimi për komunitetin e përdoruesve, kjo do të azhurnohet në ditën e hapjes më 12 maj, siç kompania ka raportuar tashmë në ngjarjen e prezantimit që u zhvillua sot. Kjo faqe në internet do të përfshijë një katalog të gjerë të pajisjeve sepse ata janë të ngarkuar me shpërndarjen e tyre dhe do të sigurojnë transport falas për produktet me një çmim që fillon nga 39,90 €, si kthime falas gjatë 31 të parave nga blerja.

Honor 9X Pro: Kirin 810 dhe një çmim i rregulluar

Specifikimet teknike

 • Ekran
  • Lloji: IPS LCD
  • Shkalla e rifreskimit: 
   • 60Hz
  • Diagonale:
   • 6,59 inç
  • rezoluta: 2340 1080 x
 • Performanca:
  • procesori:
   • Kirin 810 7 nm
  • OS: Ndërfaqen e Ndërmarrjes Magjike të Nderuar bazuar në Android 9 Pie
  • Kujtim
   • 6 / 256 GB
 • kamera
  • 48 + 8 + 2 MPX, F / 1.8
  • Pjesa e përparme 16 MPX, F / 2.2
 • Conectividad
  • Bluetooth 5.0
  • Një GPS | GLONASS | GALILEO
  • JACK 3.5 mm
  • USB Tipi C
 • sensore
  • Lexues në pjesën e pasme
  • Accelerometer, xhiroskop, sensori i gravitetit, sensori i afërsisë, barometri dhe busulla
 • bateri:
  • 4000 mAh LiPo
 • Çmimi: 249,99 €

Ndero 9X

Projektim dhe pajisje për publikun e gjerë

Honor 9X pro është terminali i parë i prezantuar nga Honor për dyqanin e tij të ri, Ky terminal është një rinovim i Honor 9X që u prezantua një vit më parë. Një varg mesatar që monton një panel 6,59 inç IPS LCD që zë të gjithë pjesën e përparme falë faktit që nuk ka asnjë lloj vrimë ose vrimë në ekran, falë faktit përfshin një kamerë të përparme me mekanizëm periskopi. Në pjesën e pasme gjejmë një fund xhami me reflektime në formë X në një ngjyrë vjollcë dhe krejtësisht të lëmuar në versionin e saj të zi.

Ky model Pro azhurnohet duke përfshirë brenda Kirin 810, me 7 procese nanometër dhe arkitekturën DaVinci për inteligjencën artificiale, e cila siguron 5,6% performancë më e lartë krahasuar me paraardhësin e tij Kirin 710, si një efiçiencë e energjisë shumë më e mirë e përdorur. Nga ana tjetër, në nivelin e GPU përmirësohet me 175%, diçka që do të jetë në një çështje të temperaturës rregullohet me ftohje të lëngshme që Honor inkorporon në këtë terminal, i aftë për të ulur temperaturën me 5 gradë. Sa i përket RAM-it, ajo përfshin 6 GB LPDDR4x. Sensori i gjurmës së gishtit do të jetë në pjesën e pasme.

nder 9x pro

Bateri dhe softuer që nuk i prisnim

Ajo që na ka habitur më shumë në lidhje me këtë terminal nuk janë aftësitë e tij teknike, as mungesa e shërbimeve të Google, e cila na ka lënë diçka që nuk është në vend, është se ajo është hedhur në treg me Android 9 Pie si version i sistemit operativ. Diçka krejtësisht e pakuptueshme sot, megjithëse prodhuesi na siguron se terminali do të azhurnohet në të ardhmen. Isshtë terminali i parë i nderit që mbërrin në Spanjë me Galerinë e Aplikacioneve Huawei të inkorporuar. Bateria është 4.000 mAh me një ngarkesë "të shpejtë" 10W.

Të gjitha kamerat e terrenit

Kjo pajisje ka një kamerë të pasme të trefishtë me një Sensori kryesor 48 MPX, me një hapje fokale 1.8, një kënd i gjerë prej 8 MPX, hapja fokale e 2.4 dhe së fundmi një lente thellësi e shoqëruar nga një sensor 2 MPX dhe një hapje fokale prej 2.4. Për kamerën e përparme kemi një sensor 16 MPx të fshehur me mekanizmin e periskopit. Honor e ka pajisur këtë terminal me përpunimin e nivelit më të lartë të imazhit, me këtë lejon arritjen e imazheve më të ndritshme dhe një ISO katër herë më të lartë se paraardhësi i tij dhe mbështetje për mënyrën e saj të errët "Super Night 2.0".

Nderi Watch Magic 2

Ne do të flasim për orën e re inteligjente Honor Magic Watch 2, i cili ka dy dizajne, me diametër 42 dhe 46 milimetra. Ai përfshin një çelik inox dhe bateri me një autonomi deri në dy javë sipas prodhuesit. Kjo orë përdor procesorin Kirin A1. Ekrani është një AMOLED 1,2 inç në rastin e modelit 42 mm dhe 1,39 inç në 46 mm me shkëlqim deri në 800 NITS, i cili do të na lejojë të shohim në mënyrë perfekte edhe përmbajtjen në dritën e diellit. Ai përfshin funksionin "Gjithmonë në ekran" që do të na lejojë që ekrani të jetë gjithmonë aktiv për të kontrolluar kohën, me konsum minimal të energjisë. Ne mund të shijojmë muzikën falë 4 GB memorie të brendshme.

Nderi Watch Magic 2

Ai ofron monitorim të rrahjeve të zemrës që do të funksionojë kur notoni, falë rezistencës ndaj ujit, i cili mbështet deri në 50 metra të thellë. Për çiklistët ose vrapuesit, ai përfshin GPS të dyfishtë me matje precize të distancës, si dhe 13 programe të paracaktuara për drejtimin dhe ndihmon funksionimin për të mbajtur një ritëm konstant. Versioni 46 mm do të jetë në dispozicion në të zezë për 129,90 € nga 12 maj deri më 19 maj në promovim, në faqen e saj zyrtare Hihonor.com atëherë do të arrijë në 179,90 €. Versioni 42 mm do të shitet për një çmim promovues prej 129,90 € në të zezë dhe 149 € në rozë. Në të dy rastet përfshirë kufjet sportive. Sapo promovimi të përfundojë, çmimi i tij do të jetë përkatësisht 169,90 € dhe 199,90 €.

Nderim Earbuds Magjike

Honor gjithashtu ka prezantuar kufjet e saj të reja pa telProjektuar për ambiente të zhurmshme, ata do ta bëjnë përdorimin e tyre një "përvojë dëgjimi të pandërprerë" sipas prodhuesit. Veshjet e magjisë përfshijnë anulimin aktiv të zhurmësPërmes një sistemi me dy mikrofonë që arrin të eleminojë deri në 27DB të zhurmës së ambientit në rastin e aeroplanëve dhe deri në 25DB në rastin e metrosë, gjithashtu përmirëson bisedat në thirrje.

Nderim Earbuds Magjike

Me një teknologji çiftimi 10 mm Shofer dhe Hipair, shpejton procesin e lidhjes, ashtu si ato të nivelit më të lartë, keni kontroll me prekje që mund të personalizohet nga cilësimet. Këto kufje do të jenë në dispozicion në uebfaqen e tyre nga 12 deri më 19 maj për një çmim në 79,90 € promovim, e cila më pas do të shkojë deri në 99,90 €.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.