HONOR 9A, një version ekonomik që vë bast në bateri [SHQYRTIM]

 

Filiali i Huawei vazhdon të vërë bast në tregun e aksesit, një gamë ekonomike e pajisjeve që ofrojnë vlerë të mirë për para, për kuriozitet, tregun ku është më e vështirë të konkurrosh duke pasur parasysh rivalitetin me marka të tilla si Redmi (Xiaomi) ose Realme (Oppo).

Këtë herë ne kemi në duart tona Honor 9A, diapazoni ekonomik i Honor që rritet në kamera dhe bateri për të ofruar betejë në sektorin me kosto të ulët. Qëndroni me ne dhe zbuloni gjithçka që duhet të dini në lidhje me Honor 9A për të marrë në konsideratë blerjen tuaj, veçanërisht pikat e forta, por pa harruar dobësitë e tij.

Si në shumë raste, ne ju lëmë në krye një video në të cilën do të mund të shihni së pari zhbllokimin e Honor 9A dhe kështu të vëzhgoni si përmbajtjen e paketës ashtu edhe modelin në një mënyrë më specifike. TJu kujtojmë se mund të regjistroheni në kanalin tonë YouTube për të vazhduar të shikoni shumë analiza të botës teknologjike, jo vetëm celularët, ju tashmë e dini që na vijnë pajisje të të gjitha llojeve që janë krijuar për ta bërë jetën tuaj më të lehtë.

Materialet dhe dizajni

Për sa i përket materialeve dhe dizajnit, ky Honor 9A është i qartë, ai vishet me mëndafsh ndërsa vazhdon të përdorë materiale plastike që ndihmojnë në ruajtjen e forcës dhe lehtësisë së pajisjes. Prandaj ne kemi korniza plastike dhe një mbrapa plastike që pretendon të jetë qelqi dhe që për arsye të dukshme bëhet një magnet i fortë për gjurmët e gishtërinjve, asgjë e jashtëzakonshme. Sa i përket gamës së ngjyrave, ajo është mjaft interesante në bruz (botimi ynë), e zezë dhe e bardhë.

 • dimensionet: 159 x 74 x 9mm
 • pesha: 185 gram

Preciselyshtë pikërisht kjo plastike që ndihmon në ruajtjen e peshës së saj prej vetëm 185 gram pavarësisht baterisë së madhe që ajo vendos brenda. Nga ana e saj, pjesa e përparme strehon një ekran 6,3 inç, me kornizat e përdorura relativisht në një vrimë të tipit pika dhe një kornizë të konsiderueshme më të ulët. Një lexues i vendosur mirë i gjurmëve të gishtave dhe një modul i madh kamera me tre sensorë mbeten për pjesën e pasme. Ajo që më duket e pafalshme në një terminal nga fundi i vitit 2020 është porti microUSB që strehon në skajin e poshtëm. Për pjesën tjetër, ne gjejmë një dizajn të zakonshëm në një pajisje tërheqëse për syrin.

Karakteristikat teknike

Tani shkojmë te "motori" i këtij Honor 9A, ku gjejmë procesorin e ulët të vetë Huawei, Helio P35 që do të shoqërohet me 3 GB RAM në versionin që ne kemi testuar dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse. Sigurisht, ne mund ta zgjerojmë kujtesën me karta microSD deri në 512 GB, kështu që ne i harrojmë kartat e vetë Huawei-t ​​në këtë drejtim.

 • Ekran: Rezolucioni 6,3 ″ HD +
 • Procesori: Helio P35
 • RAM: 3GB
 • Hapësira ruajtëse: 64 GB + microSD deri në 512 GB
 • Bateria: 5.000 mAh
 • Lidhshmëria: 4G + Bluetooth 5.0 +

Ky pajisje vjen me Shtresa e personalizimit Android 10 dhe Magic UI 3.0.1, Sigurisht, ju kujtojmë se mungesa e Shërbimeve të Google do të shënojë përvojën tuaj me pajisjen. Ndërsa është e vërtetë që në kanalin YouTube të EloyGomezTV do të gjeni se si t'i instaloni ato lehtësisht dhe shpejt. Ky padyshim do të jetë pengesa kryesore për një audiencë që mbase nuk është aq e mësuar me këtë lloj bredhje me pajisjen. Më duket pa dyshim pengesa më e madhe e kësaj pajisje që në pjesën tjetër të karakteristikave është krejtësisht e barabartë me konkurrencën. Galeria e Aplikacioneve të Huawei ka gjithnjë e më shumë aplikacione (WhatsApp, Facebook ... etj), dhe Në përdorimin tim të përditshëm nuk ka qenë ndonjë dramë, por më duhet të them se përfundova duke zgjedhur të instaloj Shërbimet e Google.

Testi i kamerës

Ne fillojmë me sensorin kryesor, aty ku jemi me një rezolucion 13MP me hapje standarde f / 1.8, ofron një rezultat brenda asaj që prisja në intervalin e lartë, me një fokus automatik relativisht të mirë, por me disa probleme përsa i përket ndriçimit të pasmë dhe padyshim që zhurma shfaqet në uljen e ndriçimit. Këto 13MP japin cilësi të mjaftueshme për të ofruar imazhe të mprehta. Ne e shoqërojmë atë me një sensor me kënd shumë të gjerë 5MP Ultra Wide me një fushë shikimi 120º shumë të shkathët.

 • Sensori kryesor: 13MP
 • Sensor me kënd të gjerë ultra: 5MP
 • Sensori i thellësisë: 2MP

Më në fund kemi një Sensori i thellësisë 2MPsiguruar që të sigurojë rezultate më të mira me mënyrën Aperture dhe mënyrën Portret. Padyshim që neve na mungon modaliteti Night për shkak të fuqisë së procesorit dhe sensorëve. Nga ana e saj, në kamerën e përparme kemi një sensor të mirë-përqendruar 8MP që ofron një rezultat që është mjaft në hap me mënyrën e bukurisë. Personalisht, mund të kisha hequr dorë nga sensori i thellësisë dhe do të kisha zgjedhur një kënd të gjerë me cilësi më të lartë. Sa i përket videos, mund të shihni imazhin e kapur në testin tonë në YouTube.

Përmbajtja multimediale

Ne kemi një ekran të 6,3 inç i përshtatshëm i qetë, siç e shohim zakonisht në panelet LCD IPS që Huawei montohet. Ne kemi një kënd të mirë shikimi dhe ngjyra të ngopura mirë, pa zhurmë. Konsumimi i përmbajtjes multimediale në 6,3 inç të tij bëhet mjaft i lehtë, madje edhe duke marrë parasysh që nuk arrijmë rezolucionin FullHD, qëndrojmë në një HD + (diçka më shumë se 720p) e cila është e mjaftueshme duke marrë parasysh nivelin e çmimit të ofruar nga variantet e këtij terminali.

Ndërsa për mikrofonin (mund ta kontrolloni fuqinë e tij në analizën tonë të videos) është mjaftueshëm me zë të lartë pavarësisht se ofron tingull mono. E prisja brenda intervalit më ekonomik të Honor.

Sa i përket baterisë, 5.000 mAh që na garanton më shumë se dy ditë përdorim, rreth 9 orë ekran Në provat tona, me një karikues 10W që përfshihet në paketim, mos harroni se do të keni një kabllo microUSB.

Padyshim për 129 € (disi sipër, disi poshtë në varësi të pikës së shitjes) kështu që ne zakonisht e gjejmë pajisjen, pak më shumë që mund të kërkojmë. Ofron saktësisht atë që premton në gamën e tij të çmimeve, duke ofruar dizajn të mirë, shkathtësi të kamerës dhe pajisje të ekuilibruar. Përveç kësaj, mund ta blini në faqen e tyre Web zyrtar.

Ndero 9A
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
129 a 159
 • 60%

 • Ndero 9A
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Ekran
  Redaktori: 65%
 • performanca
  Redaktori: 65%
 • Kamera
  Redaktori: 65%
 • autonomi
  Redaktori: 85%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 85%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Një dizajn tërheqës dhe rinor
 • Një autonomi shtazarake me 5.000 mAh
 • Një çmim shumë i ulët

Contras

 • Unë nuk kuptoj për microUSB
 • Do të vendosja më pak kamera me cilësi më të lartë
 • Na mungojnë shërbimet e Google
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)