Honor MagicWatch 2: Vështirë të japësh më shumë për më pak (Analizë)

Nder është ekuivalenti i të mirës, ​​bukur dhe të lirë që Huawei ka për të gjitha tregjet. Kjo është mënyra se si shumë pajisje Honor përfundojnë duke vendosur një karrige në themelet e firmës aziatike, veçanërisht në një treg si Spanja ku çmimi është një nga faktorët më përcaktues.

Për këtë arsye, Honor ka dashur të përfitojë nga tërheqja e një tregu si ai i veshjeve dhe na befason me edicionin e dytë të MagicWatch. Ne kemi Honor MagicWatch 2 të ri në kyçet tona dhe ju tregojmë analizën e thelluar që kemi përgatitur për ju, A do ta humbisni?

Ne ju rekomandojmë që të kaloni nëpër videon e analizës se ju kemi lënë në krye ku mund të shihni zhbllokimin e kësaj pajisje, si dhe një konfigurim të shpejtë dhe përvojën tonë duke përdorur Honor MagicWatch 2, ne do t'i përgjigjemi çdo pyetjeje përmes kanalit tonë në YouTube, dhe nëse e shfrytëzoni rastin të pajtohuni, ju do të ndihmoni komunitetin tonë të rritet. Nëse përkundrazi, tashmë keni vendosur, mundeni BLEJ KETU Honor MagicWatch 2 i ri me çmimin më të mirë.

Dizajni: Një kujtim i thjeshtë, por i dobishëm

Ne fillojmë si gjithmonë me të dizajn, ku shpejt hasim në kujtesën e vëllait të tij më të madh, Huawei Watch GT 2, megjithatë, me thjeshtësinë dhe komoditetin e një modeli kompakt.

Ne kemi provuar versionin 42 mm të këtij Honor MagicWatch 2 në të zezë, dhe gjithashtu kemi shfrytëzuar rastin për të provuar edicionin special të rripave, veçanërisht modelin Ficus nga bashkëpunimi i Honor me Giovanni Ozzola, i cili ka qenë mjaft komod për ne. Ora, siç kemi thënë, ofron një thirrës 42 mm me matje të 41,8 x 41,8 për një peshë prej afërsisht 29 gram pa rrip, gjë që nuk e bën atë një orë inteligjente veçanërisht të lehtë. Pajisja në përgjithësi është e përfunduar mirë dhe butonat kanë një udhëtim të mirë.

Karakteristikat teknike

Kjo Honor MagicWatch 2 monton procesorin e prodhuar nga vetë marka kryesore, Huawei Kirin A1. Në mënyrë të ngjashme ka teknologji wireless Bluetooth 5.1 BLE / BR / EDR si dhe ka një sistem të integruar GPS, GLONASS dhe Galileo. Definitivisht këtij MagicWatch 2 nuk ka pothuajse asgjë për t'u konsideruar një orë inteligjente e plotë në çdo mënyrë, dhe kjo është një nga pasuritë kryesore që Honor vendos në MagicWatch 2, që pak ofrojnë kaq shumë karakteristika me një çmim relativisht të ulët, është e vështirë të garosh kundër kësaj. Sidoqoftë, ne vazhdojmë me listën e pajisjeve.

As sensorët nuk na mungojnë: Accelerometer, xhiroskop, magnetometër, sensor optik për matjen e rrahjeve të zemrës, matje të dritës së ambientit dhe barometër. E gjithë kjo do të na ndihmojë të marrim matje më të mira jo vetëm të gjendjes sonë të shëndetit, por edhe të performancës sonë në drejtim të ushtrimit fizik, dhe kjo është një nga arsyet kryesore pse shumica e përdoruesve përfundojnë të zgjedhin këtë lloj ore, monitorojnë në mënyrë më efikase dhe të saktë rezultatet tona në ushtrim, diçka që siç do ta shihni më vonë, kjo MagicWatch 2 e bën mjaft mirë brenda veçorive që ofron.

Shfaqja dhe funksionimi i përgjithshëm

Ne kemi një dizajn sferik, krejtësisht të rrumbullakët që monton një panel 1,20 inç AMOLED, nuk është i vogël, por ndryshon disi me 1,39 inç të vëllait të saj të madh. Ekrani duket mjaft mirë në të gjithë bordin, ne nuk gjetëm ndonjë hije të çuditshme ose devijim përkundër dizajnit të tij.

 • Bleni Honor MagicWatch 2 me çmimin më të mirë> LINK.

Ne kemi shkëlqim të mjaftueshëm për jashtë dhe gjithashtu ne kemi një opsion "gjithmonë në" e cila në thelb tregon kohën në çdo kohë, megjithëse personalisht preferoj që ekrani të fiket nëse nuk përdoret. Në këtë drejtim, ora ofron një performancë shumë të mirë.

Funksionimi i ndërfaqes së përdoruesit është intuitiv, përkundër përdorimit të sistemit tonë operativ, ne nuk gjetëm probleme me shpejtësinë ose humbëm praktikisht asgjë. Rezultatet e dobëta që ka siguruar Wear OS (Android) kanë dhënë markave si Honor bast në sistemin e tyre operativ dhe rezultati ka qenë i kënaqshëm. 

Ne lëvizim lehtësisht me gjeste intuitive dhe kemi vetëm dy butona fizikë në anën e djathtë që do të na ndihmojnë të fikim orën dhe të ndërveprojmë me pjesën tjetër të funksioneve. LiteOS, sistemi operativ i orës, përputhet.

Sporti dhe shëndeti si pika qendrore

Ne plotësojmë nevojën për instaloni aplikacionin Shëndeti Huawei, që do të jetë përgjegjës për mbledhjen dhe renditjen e të dhënave të marra nga ora, pika më e mirë e referencës. Isshtë në dispozicion për të dy android sa i përket iOS, por fatkeqësisht në iOS do të humbasim shumë nga funksionet e tij më interesante: Instaloni sfera të personalizuara, aktivizoni testet e performancës ... etj.

Dhe është që aplikacioni është ai që do të na lejojë të personalizojmë orën deri në rraskapitje me një mori funksionesh dhe sferash, më tërheqëse të produktit. Ne do të jemi në gjendje në thelb monitoroni gjashtë lloje të të dhënave: Hapat, Ushtrimet, Ritmi i Zemrës, Gjumi, Pesha dhe Stresi. 

Duke marrë të dhëna nga këto degë, aplikacioni do të na ofrojë grafikë dhe madje edhe këshilla për të përmirësuar shëndetin dhe performancën tonë. Megjithatë, unë insistoj përsëri, Unë mendoj se përdorimi i tij në Android është më i rekomanduar.

Autonomia dhe përvoja e përdoruesit

Ashtu si me modelin nga i cili është frymëzuar, edhe ky Honor MagicWatch 2 ofron një autonomi shumë të mirë. Kompania ofron deri në 7 ditë përdorim me monitorimin e rrahjeve të zemrës të aktivizuar. Në testet e mia kam qenë në gjendje të arrij gjashtë ditë pa i ngatërruar flokët. 

Shtë e rëndësishme të theksohet Sistemi i karikimit duke përdorur një bazë me dy kunja metalike është mjaft i rehatshëm. Mbushja e plotë do të na marrë rreth një orë bazuar në testet e mia.

Duke u përqëndruar padyshim në tregun Android, ky Honor MagicWatch 2 (42 mm) ka qenë një mundësi e mirë për t'i dalë ballë markave të tjera, duke kujtuar se një vesh i mirë mund të bëhet me një çmim interesant pa humbur aftësitë e tjera. Një kurë modeste duke marrë parasysh veçori të tilla si rishikimi pa tel i muzikës (ka 4 GB hapësirë ​​ruajtëse) dhe baterinë e saj kurioze për më pak se dyqind euro. Tani mund ta blini në faqen zyrtare të Nderit nga 139,90 euro (LINK) ose në Amazon për 159,99 euro (LIDHJE)

MagicWatch 2 (42 mm)
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
139,90 a 159,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Ekran
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

rekuizitë

 • Autonomi shumë e mirë
 • Përputhshmëria dhe lehtësia e përdorimit me Lite OS
 • Kush jep më shumë për më pak

Contras

 • Mund të jetë e rëndë
 • Aplikacioni IOS çalon
 • Ju nuk keni NFC për të paguar
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.