Ne analizojmë të reja nga UGREEN për karikimin e baterisë

Ne vazhdojmë të marrim dhe testojmë vegla që lidhen me karikimin e baterisë e pajisjeve tona, për shumë të mëdhenjtë e harruar. Ne shohim se si në një evolucion të vazhdueshëm të secilës prej seksioneve të një smartphone, bateritë duket se vazhdojnë të harrohen vit pas viti. Sot nga dora e UGREEN, ne ju sjellim opsione në mënyrë që telefonat tanë inteligjentë të jenë gjithmonë "ON".

Ne u jemi gjithmonë mirënjohës prodhuesve si UGREEN, të cilët ofrojnë lehtësira në mënyrë që bateritë e pajisjeve tona të jenë gjithmonë aktive. Ofrimi i karikuesve karikohet shumë më efikase dhe në më pak kohë. bateri të jashtme vërtet të vogla dhe të fuqishme që shumëfishojnë jetën e dobishme të përditshme të telefonave tanë inteligjentë disa herë. 

UGREEN, shok besnik për smartphone-in tuaj

Me këtë rast, ne kemi qenë në gjendje të provojmë, tre nga produktet e saj më aktuale. Dy Ngarkuesit me karikim ultra i shpejtë dhe pak por "ngacmues" bateri e jashtme, për të cilën ne do t'ju tregojmë gjithçka në detaje më poshtë. Sigurisht pajisje ideal për ata që konsumojnë bateri përtej mundësive të tyre.

Nuk kemi më një justifikim për të mbaruar baterinë në smartphone, tablet ose kompjuter. Keni një karikim më të shpejtë sesa dikur Shtë një avans që nuk vlerësohet aq shumë derisa të kemi mundësinë ta provojmë. Dhe mbani një vegël të vogël të aftë të na ofrojë më shumë se 3 karikime të plota për pothuajse çdo smartphone është gjithashtu super interesante.

Produkte UGREEN për të vazhduar me ne

Siç ju kemi thënë, të tre aksesorët UGREEN, si dhe shumica dërrmuese e atyre që shet ky prodhues, kanë të bëjnë me karikimin e baterisë. Produkte që fillimisht kanë standarde shumë të larta të cilësisë. Dhe ata gjithashtu kanë reputacion të mirë midis përdoruesve përmes dyqaneve më të njohura.

Reallyshtë me të vërtetë e lehtë të hasësh një aksesor UGREEN midis atyre të rekomanduar nga Amazon, për shembull, ose ta shohësh atë në ndonjë shtëpi apo zyrë. Prandaj, duke e ditur që kemi produkte të prestigjit të njohur i bën lajmet tuaja edhe më interesante. Dhe kjo falë një promovimi aktual dhe kodeve të zbritjes ju mund t'i bëni ato tuajat me një çmim edhe më të mirë.

Karikuesit janë diçka në të cilën rrallë investojmë nëse jo nga nevoja. Duke llogaritur në karikuesin e fabrikës, të cilin deri vonë, përfshirë të gjithë prodhuesit, nuk shohim asnjë arsye për të blerë një tjetër. Në qoftë se për shkak të rrethanave nuk kemi nevojë për një karikues të dytë, ose ai që kemi ka humbur ose dëmtuar. Por e vërteta është se karikimi më i shpejtë është një përparim me të vërtetë i rëndësishëm.

Mbushës USB C 18W

E para e produkteve është rreth një karikues ultra i shpejtë i karikimit me teknologjinë Power Delivery 3.0. Ajo ka një Karikim i shpejtë 18W që premton një ngarkesë prej 50% e baterisë së pothuajse çdo smartphone në vetëm 30 minuta. Një ngarkesë me një shpejtoni deri në 50% më shpejt se karikuesi klasik konvencionale.

Në këtë rast, ne po përballemi me një karikues me Hyrja e karikimit USB Type-C. Ne nuk do të jemi në gjendje të përdorim kabllon konvencionale që ka një fund USB. Funksionon vetëm për kabllot me USB C në USB C, ose USB C te Rrufeja. Në këtë rast, mundësitë janë pjesërisht të kufizuara, por është gjithashtu e vërtetë që Shumica e pajisjeve aktuale kanë zgjedhur përfundimisht këtë lloj lidhësish.

Përpiquni një karikues UGREEN është sinonim i sigurisë. Ka një sistem përmes të cilit kur zbulon se pajisja është plotësisht e ngarkuar ajo automatikisht shkëputet. Ka mbrojtje nga mbingarkesa dhe mbinxehje. Ajo është gjithashtu e pajisur me Çipi IC çfarë e bën sistemin zvogëloni në mënyrë dinamike nxehtësinë për të arritur temperaturën optimale të karikimit.

Fizikisht një karikues nuk ka shumë shkencë përtej formës së tij duke qenë pak a shumë i trashë, ose ngjyrës së përfundimit të tij. Në këtë rast po përballemi ngarkuesit e më "normal" Lidhur me pamjen e tyre, ata kanë një fund të bardhë me shkëlqim.

Bleni tani tuajin Mbushës USB C 18W zbritur në Amazon 

Mbushës USB C 30W

E dyta e produkteve është një tjetër ngarkues. Fizikisht shumë e ngjashme me atë të mëparshme, vetëm pak më e trashë. Por shumë më e fuqishme pasi ka karikim ultra i shpejtë, gjithashtu Dorëzimi i energjisë 3.0, por me Fuqia 30W. Mund të karikoni plotësisht një iPad të gjeneratës së ardhshme në më pak se dy orë.

Gjithashtu ky karikues 30W ka Lidhës hyrës dhe dalës USB C. Pra, do të na duhet një kabllo me këtë lloj hyrjeje. Siç kemi komentuar, nuk është akoma më e përdorura për shkak të numrit të viteve që Micro USB ka dalë në treg. Por shumë shpejt do të jetë lidhësi më universal.

Si të gjithë karikuesit UGREEN, Ajo është gjithashtu e pajisur me IC Chip në mënyrë që të mos pësojë ngrohje të tepruar. Ne nuk do të shqetësohemi nëse ndonjë pajisje është e lidhur gjatë gjithë natës pasi ajo ndalet automatikisht kur zbulon një karikim të plotë.

Bleni në Amazon tuajin Karikues 30 C USB C me promovim zbritjeje

E GREEN PowerDot

Dhe ne do të shkojmë me të tretën e produkteve UGREEN që kemi qenë me fat që i kemi marrë dhe provuar. A bateri portative Prej kohësh ka qenë një aksesor sa thelbësor aq edhe i dobishëm. Jo vetëm për kur shkojmë në një udhëtim ose dalim për një fundjavë në natyrë. Duke pasur parasysh madhësia gjithnjë e më kompakte e këtij lloji të aksesorëve, dhe sa të rëndësishëm mund të jenë, veshja e tyre në baza ditore nuk është çmenduri.

Bateria portative UGREEN është shoqëruesi ideal për pajisjet tona elektronike. Një vegël e lëvizshme për pajisjet tona portative. Ne kemi një tarifë shtesë e disponueshme deri në 10.000 mAh për të karikuar smartphone, tablet ose laptop. Lidhës USB 3.0 me Karikim të Shpejtë për të karikuar plotësisht një smartphone në vetëm një orë.

Karikim i madh i baterisë i disponueshëm në një vegël ultra-kompakte. Thonjtë e ndezur mat vetëm 10.5 x 5.5 x 2.4 centimetra, shumë më e vogël se një telefon. Dhe me një peshë gjithashtu super dritë e 181 grams.

Ne gjejme dy porta dalje, një USB konvencional dhe një USB Type-C, kjo e fundit gjithashtu një portë hyrëse për të karikuar baterinë. UGREEN PowerDot ofron karikim të shpejtë për çdo pajisje falë saj Fuqia 18W. Se ne gjithashtu mund të karikojmë plotësisht përmes USB C.

Me buton anësor ne do të jemi në gjendje të dimë kapacitetin e disponueshëm të ngarkesës atë që kemi Falë katër dritave të vogla LED, varësisht se cilët janë aktivizuar kur shtypni butonin do të dimë se sa bateri na ka mbetur. 1 LED, midis 6% dhe 25%, 2 LED, midis 26% dhe 50%, 3 LED, midis 51 dhe 75% dhe 4 LED, midis 76% dhe 100%. 

Nëse jeni duke kërkuar për një bateri të vogël dhe të fuqishme të jashtme, Nuk u gjet asnjë produkt. nga UGREEN. Dhe mos harroni të përdorni kodin promovues "NYWKL2EH" për të marrë një zbritje ekskluzive.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.