Ne ju tregojmë në detaje se si ka qenë prezantimi i Microsoft

Konferenca e Microsoft

Konferenca e prezantimit të Microsoft ishte një nga më të priturat, ne kemi spekuluar për një kohë të gjatë me shumë përparime që Microsoft mund të paraqiste për t'i dhënë forcë sistemit të tij të ri operativ Windows 10.

Konferenca u përqëndrua në prezantimin e pajisjeve të reja, të prodhuara nën vulën e kompanisë Redmon, Lumia e re, kontrolluesi i ri xbox, Surface pro 4 i shumëpritur dhe një befasi e madhe Surface Book, laptopi i parë i Microsoft që është gjithashtu i konvertueshëm në një tablet.

Duke hapur konferencën Terry Myerson, Zëvendës President i Windows dhe Pajisjeve, Microsoft, njofton moton e kompanisë për këtë ushtrim të ri, "Rritni produktivitetin, Microsoft nuk ka të bëjë me teknologjinë, por me njerëzit". Terry Myerson lundron përmes disa figurave që shpjegojnë se si Windows 10 ka 110 milion përdorues në vetëm 10 javë të jetës, sasia e përdorimit Cortana tashmë është dhënë dhe si zhvilluesit do të kenë mundësinë të shumëfishojnë të ardhurat e tyre., Falë Windows Store.

Çfarë ka të re në Xbox One dhe HoloLens

Demo i Microsoft HoloLens

Risi e parë e njoftuar është për Xbox One, ku kontrolluesi juaj do të shohë një rinovim veçanërisht në d-pad tuaj që me sa duket tani do të jetë i programueshëm, gjithashtu lojëra të reja shpallen për këtë Krishtlindje, ndër të cilat mund të nxjerrim në pah vazhdimet e shumëpritura të Tomb Raider dhe Gears of Wars.

Microsoft me qëllim që të na tërheqë vëmendjen dhe të na mrekullojë, përgatit një demonstrim të vogël të asaj që është HoloLens dhe teknologjia XRay, ku hologramet përzihen me jetën reale në atë që ata e quajnë mixrealiteti, një demonstrim i asaj që bota e realitetit virtual do të na sjellë në vitin e ardhshëm.

Microsoft Band, një shoqërues i jetës 360.

Band Microsoft

Pas pak lojrave video Lindsey Matese shpjegon virtytet e e reja Band Microsoft, Veshja e Microsoft që synon të jetë shoqëruesi ideal i atletit, pasi që pa llogaritur mundësitë e lidhjes dhe produktivitetit të pritura dhe të treguara tashmë nga orët e tjera inteligjente, ky Microsoft Band përqendrohet në disa sporte specifike, duke hapur një mundësi të madhe zhvillimi. Për shembull, Lindsey shpjegon se si ajo ka filluar të mësojë të luajë golf, dhe Microsoft Band i saj analizon ritmin për ta përmirësuar atë. Lindsey bën theks të veçantë që Microsoft Band nuk synon vetëm të maksimizojë qëllimet tuaja sportive, por gjithashtu përpiqet të kujdeset për shëndetin tuaj duke plotësuar dhe monitoruar të gjithë aktivitetin tuaj dhe duke ju ofruar atë në një mënyrë të kuptueshme; koncepti i "Big Data" i sjellë për ju. Padyshim që Cortana do të na ofrojë ndihmën e saj nga byzylyku. Microsoft Band do të jetë në dispozicion në 30 Tetor me një çmim prej 249 $. 

 

Lumia 950 dhe Lumia 950 XL të reja

Microsoft Lumia 950 dhe 950xl

Panos Panay është i ngarkuar të na japë disa informacione në lidhje me harduerin e Seria e re e Microsoft-it Lumia, Lumia950 dhe Lumia 950XL. Me përkatësisht 5.2 dhe 5.7 inç dhe me karakteristika aq të fuqishme sa një oktore për procesor, antenë e dyfishtë adaptive për të pasur gjithmonë një sinjal, ose ftohje të lëngshme, ato i bëjnë këto dy terminale të reja të Microsoft të duken me të vërtetë të pabesueshme. Lumia ka një kamerë 20 MP, me optikën Zeiss, blic i trefishtë i udhëhequr dhe butoni i dedikuar për të marrë fotografi ose video. Falë standardit USB-C në më pak se 30 minuta mund të kemi të ngarkuar 50% të baterisë. Lumia mbërrin në nëntor me një çmim prej 549 dollarë për Lumia 950 dhe 649 dollarë për Lumia 950XL.

Continuum, përvoja përfundimtare në Lumia e re

Microsoft tashmë kishte lënë të kuptohet se çfarë do të jetë Continuum por sot nën një demonstrim ne mund t'i kuptojmë më mirë virtytet e këtij koncepti të ri. Me blerjen e një doku të dedikuar për terminalin tonë të ri Lumia ne mund të punojmë me të sikur të ishte një desktop, ndërsa ne nuk i humbasim funksionalitetet në terminalin tonë, të cilat mund të vazhdojmë t'i përdorim paralelisht. Funksionalitet i pabesueshëm që hap vetëm një botë të tërë mundësish, ku kompjuteri juaj, është gjithashtu telefoni juaj, dhe ju e mbani atë në xhepin tuaj kudo.

 

Surface Pro 4 i shumëpritur, me karakteristika shumë të forta.

Prezantimi i Microsoft Surface Pro 4

Pas një rekreacioni të vogël dhe shembullit të dobisë që Surface Pro 3 tashmë i njohur ka nënkuptuar për shumë njerëz, Panos Panay paraqet Surface Pro 4, i rinovuar plotësisht, dhe edhe një herë kjo gjeneratë e Surface do të ketë disa risi shumë interesante.

Një tastierë e re në stilin laptop e krijuar për ergonomi maksimale që dyfishohet si mëngë, pa dëmtuar trashësinë. Një trackpad qelqi me 5 pika multitouch prej të cilave kanë mrekulli, procesorë të gjeneratës së 6-të Intel, deri në 16 GB RAM dhe 1Tb hapësirë ​​ruajtëse, ekran 12.3 inç, sensor prekje gishtash dhe një mori risish që e bëjnë këtë produkt të yjeve të prezantimit. Panay në mënyrë të përsëritur pohon atë që tashmë kemi pritur më parë me faktin se Microsoft Surface 4 dëshiron t'i japë fund laptopit.

Për t’iu përshtatur Surface Pro 4 kemi lapsin, Surface PenMe një numër të mirë karakteristikash që e bëjnë këtë periferik një shoqërues ideal të Surface, stilolapsi është i disponueshëm në disa ngjyra dhe shitet së bashku me pajisjet Surface. Pa frikë dhe me shumë besim, Panos, krahason Surface Pro 4 me Surface Pro 3 dhe shprehet se pajisja e re është 30% më e shpejtë se paraardhësi i saj, në të njëjtën mënyrë që krahason Sipërfaqen e re me MacBook Air duke deklaruar se produkti i tij është 50% më i shpejtë se i Apple. Në dispozicion më 26 tetor, Microsoft Surface Pro 4 mund të porositet paraprakisht duke filluar nga nesër nga 899 dollarë.

Laptopi i Microsoft, Surface Book, mysafir surprizë.

Libri i ri i Microsoft Surface

Para se të mbyllë konferencën, Microsoft tërheq asin e saj të fundit në mëngë Librin Sipërfaqësor. Megjithëse, duket se strategjia Surface bazohet në mos bërjen e laptopëve, Microsoft mund ta ketë kapërcyer këtë maksimum këtë herë dhe na paraqet një laptop 13,5 inç, për të cilin ata fjalë për fjalë pretendojnë se është laptopi më i fuqishëm 13 inç në planet sot. Performancë e mrekullueshme në një kompjuter portativ të hollë, elegant dhe të varur, që duket shkëlqyeshëm. Sikur të mos mjaftonte, Panos Panay na lë të gjithëve me gojë kur ndan ekranin nga tastiera dhe zbulon arsyen e emrit të Surface në produktin Surface Book, një kabrioletë që do të përfitojë nga hardueri që përfshin në tastiera e tij, dhe që mund të funksionojë veçmas sikur të ishte një tabletë; padyshim një rritje e madhe e produktivitetit në të cilën ata pohojnë Theshtë laptopi që dyfishon fuqinë e MacBook Pro. Në dispozicion më 26 tetor dhe i rezervueshëm duke filluar nga nesër për 1499 dollarë

Duhet të përmendet se në çdo kohë, prezantuesit kanë vënë theks të veçantë në faktin se kjo teknologji është reale, ajo ekziston dhe ne do ta shohim dhe do ta përdorim atë praktikisht tani, ata e kanë transmetuar atë në mënyrë të qartë dhe të sigurt dhe shpresojmë kështu. Duke mbyllur konferencën Satya Nadella, CEO i tanishëm i Microsoft na tregon se si janë krijuar të gjitha këto pajisje që kompania e tij ka krijuar, për të maksimizuar përvojën e sistemit të tyre të ri operativ, të cilin nga Redmon u pëlqen ta thërrasin me platformën e mbiemrave, një platformë për të gjitha ku të zhvillohemi, të krijojmë, të bëjmë biznes dhe të jetojmë ashtu si na pëlqen.

Çfarë mendoni për konferencën? Çfarë mendoni për të gjitha këto lajme?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)