Ne tashmë e dimë mënyrën e errët të WhatsApp për Android

Modaliteti i errët i WhatsApp

Ne mbartim gati një vit duke dëgjuar të flasim për modalitetin e errët për WhatsApp, por kjo nuk mbaron së mbërrituri. Nëse jeni një nga ata që e presin me padurim, sot kemi një lajm të mirë për ju. Duket se azhurnimi i fundit i aplikacionit për mesazhe është afër cepit. Dhe kësaj here po, më në fund do të kemi mundësinë të aktivizojmë modalitetin e errët të pritshëm.

Edhe pse akoma ne nuk kemi një datë zyrtare për nisjen e tij, si zakonisht. Ne kemi qenë në gjendje të shohim imazhe të versioneve Beta në të cilat sfondet duken të përshtatura për përdorim me modalitetin e errët. Diçka me opsioni "parazgjedhja e sistemit" do të aktivizohet automatikisht kur ne kemi aktivizuar mënyrën e errët në sistemin tonë operativ.

Modaliteti i errët për WhatsApp po bie

Përditësimi i WhatsApp në të cilin do të gjejmë mënyrën e errët që ofron gjithashtu një ndryshim estetik në aplikim. Do të gjejmë një shfaqje e azhurnuar dhe më shumë në përputhje me azhurnimet e Aplikacioneve të shkëlqyera. Nuancat e menusë WhatsApp fillojnë të kenë ngjyra më të ngrohta dhe të errëta. Në këtë mënyrë, kalimi në modalitetin e errët është më i butë dhe integrohet më mirë në sistemin tonë operativ.

A është modaliteti i errët kaq i keq? E vërteta është se të mendosh për një azhurnim të sistemit operativ ose aplikacionit "risia e madhe" e të cilit është të kesh një modalitet të errët lë shumë për të dëshiruar. Megjithëse duhet ta pranojmë, sidomos pasi kemi provuar Aplikacione të tjera, se kursimet e energjisë të arritura pas përdorimit janë të jashtëzakonshme. Dhe kjo mbi të gjitha në mjedise të errëta, leximi është shumë më i rehatshëm dhe më pak i dëmshëm për sytë.

Modaliteti i errët i WhatsApp

Duket se aplikimi do të ishte plotësisht i gatshëm, të paktën për sa i përket pamjes së ndërfaqes dhe dizajnit të përshtatur në mënyrën e errët. Ne madje kemi qenë në gjendje të dimë që sfondet që kemi tani do të qëndrojnë, po, të optimizuara në mënyrë që përdorimi i modalitetit të errët të mos jenë të ndritshëm ose të bezdisshëm. Përveç zbatimit të opsionit të mënyrës kështu që unë përsëris errët, ne e dimë atë Kjo nuk do të kufizohet vetëm për të lyer aplikimin tonë të zi më i përdorur. «Moda e errët» Bazohet në tonet "blu të natës" që do ta bëjnë vizualisht ndryshimin e tonit shumë më të butë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.