Ne testuam USB-C Hub të Aukey, një perfekt 8-portësh i gjithi në një për MacBook M1 të ri [SHQYRTIM]

Një nga problemet e mëdha që kam hasur kur kam marrë të re MacBook Pro me procesorin M1 ishte mungesa e porteve, një problem gjithnjë e më i shpeshtë që kur moda, veçanërisht në Apple, është të lëshosh pajisje me më pak porta. Djemtë e Aukey duhet ta ketë lexuar mendjen time dhe të na sigurojë shpërndarësin e tyre të ri me 8 porta USB-C.

Një interesante Hub 8 në 1 me të cilin do të ndaloni të keni problemin e mungesës së portave në kompjuterët tuaj. Thjeshtësi dorë për dore me shkathtësi në një produkt nga një prej markave me rritjen më të shpejtë në ekosistemin teknologjik. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e këtij Aukey USB-C Hub.

Gjithçka duhet thënë, është një shpërndarës, mos prisni diçka të jashtëzakonshme, a Qendër me 8 porte që në thelb do të zgjidhin të gjitha problemet e porteve që mund të kemi në çdo pajisje. Isshtë Plug and Play kështu që do të na duhet vetëm ta lidhim me një port USB-C që Aukey të bëjë të gjitha magjitë e nevojshme që pajisjet e tua periferike të funksionojnë.

Siç mund ta shihni në fotografi, pajisja është mjaft elegante, në një «hapësirë ​​të zezë» shumë e ngjashme me ngjyrën që Apple i bën Mac-et e saj. Në krye do të shohim një status i vetëm i udhëhequr që nuk shqetëson aspak, y në anët kemi të gjitha portet që djemtë e Aukey na ofrojnë.

 

Siç mund ta shihni në galerinë e mëparshme, ne kemi portet e mëposhtme:

 • USB-C me Dorëzim të Energjisë i cili gjithashtu do t'ju lejojë të karikoni Macin tuaj nëse po përdorni portën tjetër USB-C të mbetur për një pajisje tjetër.
 • Puerto HDMI kompatibil me rezolucione 4K.
 • 3 porta USB-A (2 prej tyre 3.0 shënuar me blu).
 • Një vend i kartës SD, shumë e dobishme duke pasur parasysh se gjithnjë e më pak laptopë e përfshijnë atë.
 • Vendi i kartës MicroSD.
 • Porti i Ethernetit, me dy LED që do të shënojnë statusin e lidhjes (ne nuk mund t'i çaktivizojmë, por ato nuk shqetësojnë shumë).

Siç mund ta shihni, ne nuk mund të humbasim asnjë portSidoqoftë, duhet të jemi të kujdesshëm nëse i përdorim të gjitha në të njëjtën kohë, veçanërisht në mënyrë që Hub nxehet dhe të mos funksionojë si duhet. Si pjesë e keqe do të them gjithashtu se është një USB-C Hub, nuk është Thunderbolt 3, por padyshim me çmimin që tregtohet është një mundësi e shkëlqyeshme. Thunderbolt 3 lejon shpejtësi më të larta dhe zakonisht mundësohet nga jashtë.

Një tjetër nga avantazhet e këtij Hub USB-C 8-në-1 është edhe ai madhësia, shumë e lëvizshme, dhe gjithashtu djemtë nga Aukey na japin një kuti elegant dhe me të cilin të mbrohet edhe kablloja USB-C e Hub-it. Pa dyshim, një detaj që vlerësohet.

Nuk u gjet asnjë produkt., siç ju them unë është një mundësi shumë e mirë për këdo që ka blerë një procesor të ri MacBook Pro ose Air me procesor M1Në fund të fundit, portet janë të kufizuara dhe me një Hub të këtyre karakteristikave ne kemi zgjidhur më shumë problemin me portet. Çmimi është zakonisht midis 35 €, megjithëse mund ta gjeni në ndonjë rast afër 20 €. Unë e rekomandoj atë, unë tashmë ju them se nuk është një HUB rrufe, por për shumicën e rasteve në të cilat keni nevojë për një port shtesë jeni mjaft bujar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.