Ne testuam Smart Force Essential, vakumin standard të robotëve të Rowenta

Shtëpia jonë domotizohet gjithnjë e më shumë, është më inteligjente dhe mbi të gjitha mund të kryejmë pastrimin themelor në shtëpinë tonë shpejt dhe rehatshëm për të gjithë ne. Për shkak se ky është qëllimi i këtij lloji të robotëve dhe pajisjeve të markave të ndryshme, për të lehtësuar ditën tonë në ditë. Për ata që ende po mendojnë për këtë dhe nuk e njohin mirë botën e fshesave me korrent, Rowenta ka prezantuar një shoqërues ideal, Smart Force Essential, një fshesë me korrent bazë robot me gjithçka që na duhet për të filluar në botën e pastrimit autonom.

Qëndroni me ne dhe zbuloni Smart Force Thelbësore nga Rowenta, një fshesë me korrent robot me karakteristika që do t'ju tërheqin, me besimin se Rowenta ka mbjellë mes konsumatorëve dhe mbi të gjitha, me një rendiment që e vendosim nën lupën e Lajmet e veglave.

Si gjithmonë, ne do të përqendrohemi në të gjitha llojet e karakteristikave, nga dizajni në përvojën tonë me përdorimin e përditshëm të pajisjes, Ekipi i Gadget Actualidad ka testuar Smart Force Essential për rreth një muaj Për të zbuluar pikat në të cilat spikat kjo fshesë me korrent, dhe sigurisht ato pika të dobëta të mundshme që mund të komprometojnë blerjen tuaj, ne shkojmë atje me pjesët e para të analizës, si pothuajse gjithmonë, ne fillojmë me dizajnin.

Dizajni dhe materialet: Rowenta vë bast në anën e sigurt

Ne nuk do të gjejmë një dizajn inovativ në këtë Rowenta Smart Force Essential, në fakt ne do të gjejmë praktikisht më shumë të njëjtën gjë. Sidoqoftë, për shkak të peshës dhe prekjes, ne shpejt e kuptojmë se nuk kemi të bëjmë me fshesë me korrent tipike të bardhë. Isshtë bërë prej plastike të zezë me rezistencë të mirë, përveç një pjese të bazës së sipërme që është bërë prej plastike Jet Black. ata e bëjnë perimetrin e tyre 32,5 inç dhe të trashë XNUMX inç të rehatshëm. 

Si gjithmonë, gjysma e pajisjes ka një sensor goditjeje, kështu që ajo reagon në disa raste kur sensori i afërsisë humbet. Edhe një herë, Cilësia e materialeve vërehet nga më shumë se 30174 goditje të lehta që mund të japë ndonjëherë, pasi nuk prodhon as zë. Pjesa e poshtme është në qendër të motorit thithës dhe furçës qendrore, si dhe të dy furçave anësore që dalin aq larg sa të arrijnë qoshet dhe bordet e skajit pa shumë telashe. Pesha totale e ofruar nga produkti është afërsisht 4 kg vetëm për fshesën me korrent robot dhe rreth 5,5 kg për paketimin e plotë. Duke ditur Rowenta dhe udhëtimin e tij në të gjitha llojet e produkteve, vështirë se mund të themi diçka për modelin ose materialet që do të befasojnë lexuesit tanë. Nëse pyetja është nëse Smart Force Essential është një produkt i ndërtuar mirë, me pamje të qëndrueshme, përgjigjja është po.

Karakteristikat kryesore: Një produkt i ekuilibruar

Ekziston një karakteristikë që duhet të mbizotërojë mbi shumë, veçanërisht në këtë lloj roboti në kohën në të cilën ndodhemi, dhe është sistemi i Vetë-ngarkuar, domethënë, roboti do të shkojë në mënyrë autonome në bazën e tij të karikimit kur zbulon se është gati të konsumojë baterinë në mënyrë që të jetë gati për seancën tjetër të pastrimit. Sinqerisht, për mua është një element themelor dhe kjo Fshesë me korrent Rowenta Smart Force Essential e përfshin atë.

Ajo ka një Kapaciteti i rezervuarit të papastërtisë 0,25 L, fuqia thithëse shoqëron, megjithëse nuk kemi të dhëna zyrtare të ofruara nga Rowenta, mund të vërtetojmë se shumica e produkteve të vakumit të firmës përputhen plotësisht dhe nuk mund të jetë më pak. Në këtë rast, ajo kombinon një furçë aktive të motorizuar dhe dy furça anësore, gjë që e bën atë një aleat të shkëlqyeshëm për pastrimin e pluhurit dhe papastërtive nga të gjitha llojet e dyshemeve, por ofron një rezultat veçanërisht të mirë në dyshemetë e forta - si në banjë dhe kuzhina - . Përveç kësaj, situata e furçave të saj, siç kemi thënë më parë, lehtëson shumë pastrimin në qoshe, qoshe dhe vende të paarritshme.

El telekomandë Ajo ofron tre mënyra pastrimi në të njëjtën kohë - përveç një sistemi të planifikimit javor -:

 • Aleatorio
 • Dhoma të vogla të rastësishme
 • Vetëm nga skajet

Pjesa më e madhe e meritave për performancën e saj shkon për furçën e saj qendrore të motorizuar. Ka shumë oferta të produkteve të ngjashme me të njëjtin çmim, dhe ju do të thoni, çfarë më jep kjo Rowenta që të tjerët nuk e bëjnë? Epo, realiteti është se pikërisht kjo, pasi furça qendrore pranë sistemit të vakumit është diçka që Rowenta tashmë e ka studiuar mirë, veçanërisht pasi është përfshirë në produktet dhe aksesorët e saj. Me këtë ne arrijmë një efikasitet shumë më të fortë në dysheme të forta, në qilima dhe veçanërisht me papastërti më të ngulitur, dmth. pastrimi i këtij roboti shkon përtej furçave anësore dhe pastrimit me korrent të thjeshtë, ky robot pastron fjalë për fjalë, sepse pastron të gjithë dyshemenë përmes të cilit kalon në thellësi.

Përvoja e përdoruesit dhe mendimi i redaktorit

Kjo fshesë me korrent robot prodhon një zhurmë prej 65 db, së shpejti e kuptojmë se është mjaft e qetë nëse marrim parasysh konkurrencën, mund të ketë shumë të bëjë me faktin e përfshirjes së asaj furçe më të ulët në bazë. Realiteti është se ne po përballemi me një robot mjaft të plotë që i mungon vetëm një gjë, të jesh me të vërtetë inteligjent, domethënë të na ofrosh një aplikacion dhe një sistem të hartës. Por ... a mund të kërkoni kaq shumë për 220 euro? Realiteti është se ky robot ka një sistem kundër rënies, një furçë qendrore, një sistem të dyfishtë të furçave anësore dhe tre programe pastrimi të afta për dysheme të ndryshueshme dhe hapa të vegjël. 

Trueshtë e vërtetë që do të gjeni relativisht shumë produkte që do të konkurrojnë, të tilla si iLife V8s, por realiteti është se ai vetëm fshij, por ajo që fshij ajo fshij shkëlqyeshëm mirë, përpara konkurrencës për sa i përket çmimeve. -Nën € 400 - përveç që keni avantazhin e vetë Rowenta, i cili është i pranishëm në El Corte Inglés, Carrefour dhe madje Worten, domethënë, ju do të administroni me lehtësi testin -90 ditë në shtëpi për ta vënë atë në provë- dhe garancinë. Tani ju mbetet juve të zgjidhni. Ju mund ta merrni atë për vetëm 220 euro në Amazon.

Ne testuam Smart Force Essential
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
220 a 289
 • 80%

 • Ne testuam Smart Force Essential
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • performanca
  Redaktori: 77%
 • zhurmë
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Thithje
  Redaktori: 77%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 78%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Thellësia e pastrimit
 • garanci

Contras

 • Pa aplikacion
 • Pa hartëzim
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.