Ne testuam pastruesit vakum Tineco iFloor 3 dhe A11 Master +, duke pastruar me fshesë me korrent dhe pastrim pa kabllo

Ne testuam dy nga produktet kryesore të Tineco: iFloor 3, për pastrimin e vakumit dhe pastrimin e dyshemeve me një efikasitet të jashtëzakonshëm dhe A11 Master +, me një autonomi të shkëlqyeshme dhe të gjitha llojet e aksesorëve të përfshirë në kuti.

Tineco iFloor 3: pastrimi i fshesës me korrent dhe pastrimi

Pastruesit me vakum pa tel kanë ndryshuar konceptin se si i përdorim këto lloje të mjeteve shtëpiake. Gjithmonë pranë dhe gati për t’u përdorur edhe në momentin më të papritur, pa kabllot e çrregullta dhe lehtësisht të menaxhueshme. Por çfarë ndodh kur ajo që bie në tokë përmban lëng? Po sikur, përveç vakumit të elementeve të ngurta, të duam të heqim dyshemenë? Epo, pikërisht këtu hyn kjo fshesë me korrent Tineco iFloor 3, sepse është një fshesë me korrent që kombinon virtytet e një fshesë me korrent të fuqishëm me një leckë që do të largojë me gaz sipërfaqen që keni pastruar.

Me veçoritë më të mira që mund të kërkoni nga një mjet i kësaj kategorie, bëhet kjo fshesë me korrent iFloor 3 e përsosura të gjitha në një për çdo shtëpi:

 • Motor 150W për një fshesë me korrent të fuqishëm dhe me zhurmë të ulët (78 dB)
 • Autonomia e 25 minutave me bateri të rikarikueshme 3000mAh që rimbushet për 4 orë
 • Rezervuar uji 600ml
 • Rezervuari i poshtër 500ml
 • Modaliteti i vetë-pastrimit që të mos keni nevojë të ndotni duart
 • Baza e karikimit dhe vetëpastrimit
 • Ekran dixhital
 • Sistemi i filtrit trefishtë, me filtrin HEPA (përfshirë një zëvendësim)
 • Përfshin pastrues të lëngjeve për tu shtuar në ujë dhe aksesorët pastrues

Një nga gjërat që më shqetësoi më shumë kur pashë llojin e fshesës me korrent ishte pastërtia e saj. Përzierja e papastërtisë dhe ujit nuk ka qenë kurrë një ide e mirë me fshesat me korrent, dhe nuk e dija se si do të trajtohej kjo në iFloor 3. Sidoqoftë, nuk u desh shumë kohë për ta zbuluar, sepse në sajë të rezervuarit të dyfishtë (të pastër dhe të ndotur) në qark të dyfishtë që është përfshirë, papastërtia nuk arrin kurrë në ndonjë vend tjetër në fshesë me korrent jashtë rezervuarit të papastërtisë.

Përdorimi i tij është aq i thjeshtë sa mbushja e rezervuarit me ujë të pastër, shtimi i një kapaku të solucionit pastrues, heqja e tij nga baza e karikimit dhe shtypja e një butoni. Pastrimi i tij pas përdorimit nuk është më i komplikuar, thjesht duhet të zbrazni rezervuarin e ujit të ndyrë, ta pastroni dhe ta vendosni përsëri në vendin e tij. Sistemi i vetë-pastrimit gjithashtu mban të pastër rulin dhe kokën e vakumit., megjithëse nëse dëshironi mund ta hiqni rulin kur keni nevojë për ta pastruar atë më thellësisht. Nuk është një pajisje që kërkon mirëmbajtje të madhe për ta pasur gjithnjë gati, dhe kjo vlerësohet shumë.

Ekrani dixhital që përfshin gjithashtu është shumë nul, pasi tregon të dhëna të rëndësishme siç janë bateria e mbetur, shpejtësia e pastrimit të vakumit (e kontrollueshme me një buton në dorezë), statusi i të dy rezervuarëve dhe bllokimet e mundshme në rulin e pastrimit kur vetë -sistemi i pastrimit është aktiv. Nëse kësaj i shtojmë një trajtim mjaft të butë, pavarësisht se duket si një fshesë me korrent dhe një peshë shumë e përmbajtur Kjo ju lejon ta merrni kudo, ky iFloor 3 është një mjet i shkëlqyeshëm pastrues për shtëpinë tuaj.

Aspekti tjetër që më shqetësoi ishte se si do ta trajtoja dyshemenë e shtëpisë, e cila është mjaft delikate pasi është parket druri. Nuk ka problem, sepse rul mikrofibra është me të vërtetë i butë, dhe pastrimi që kryen lë vetëm një gjurmë lagështie që zgjat vetëm disa sekonda për t'u tharë. Mund të përdoret pothuajse në çdo lloj sipërfaqeje: mermer, dru, sintetik, linoleum, etj. Prodhuesi nuk rekomandon përdorimin e tij në qilima ose sipërfaqe shumë të ashpër pasi rezultati përfundimtar mund të mos jetë më i përshtatshmi.

E vetmja "por" që mund të vë në këtë fshesë me korrent është ajo autonomia e tij është mjaft e mjaftueshme për të pastruar një shtëpi ose banesë me madhësi normale, duke qenë pothuajse gjithmonë e nevojshme për ta bërë atë në dy pjesë. Por e vërteta është se lehtësia e përdorimit dhe rezultati i shkëlqyeshëm përfundimtar e bëjnë këtë shqetësim të kalojë në plan të dytë, të cilit duhet t'i shtojmë pak mirëmbajtjen e kërkuar. Çmimi i tij është 329 € në Amazon (lidhje)

Tineco A11 Master +

Pastruesja tjetër elektrike pa tela është, apriori, një fshesë me korrent shumë më konvencionale edhe pse me mjaft surpriza brenda kutisë. Fuqia thithëse dhe autonomia e madhe janë karakteristikat e tij kryesore, të cilave mund t'u shtojmë një listë të gjatë të aksesorëve të përfshirë në kuti:

 • 120W fuqi vakumi me zhurmë të ulët
 • 4 sistem filtri, përfshirë filtrin HEPA
 • Rezervuari i poshtër 600ml
 • Pastrimi i kokat me drita LED për të ndriçuar zonat e errëta
 • Baza e karikimit me hapësirë ​​për pajisje shtesë dhe karikues shtesë për baterinë shtesë
 • Dy bateri për 50 minuta autonomi totale (25 × 2)
 • Dy koka të plota me furçë delikate dhe furçë pastrimi të thellë
 • Filtri mikrofibër zëvendësues
 • Mini koka për pastrimin e çorapeve, shtratit, etj.
 • Artikulimi i bërrylit për të arritur zona të vështira
 • Bërryl fleksibël
 • Kokat e furçave, goja e ngushtë ...

Siç mund ta shihni, është e vështirë të mendosh për diçka që nuk është përfshirë në kutinë e këtij A11 Master +. Gjëja më e habitshme është bateria e dyfishtë, e cila falë faktit se baza ka një hapësirë ​​shtesë për baterinë e dytë, ju garanton gjithmonë të keni në dispozicion 50 minuta autonomi, më shumë se sa për pastrimin e të gjithë shtëpisë. Përveç kësaj, fakti që bateria është e lëvizshme do të thotë që kur përkeqësohet, ju mund të blini një bateri tjetër dhe jo një fshesë me korrent të plotë. Vlerësohet edhe koka e plotë e dyfishtë, ku markat e tjera ju ofrojnë një rul shtesë, Tineco ka zgjedhur të na bëjë gjërat më të lehta dhe të përfshijë dy koka, për të kaluar nga njëra në tjetrën me një klikim, pa pasur nevojë të çmontoni rrotullat.

Fshesa me korrent është shumë e manovrueshme, me trajtim perfekt edhe me vetëm një dorë, dhe shumëllojshmëria e madhe e aksesorëve të lejuar ju lejon të arrini në cepin më të paarritshëm të shtëpisë tuaj: nën ose sipër dollapëve, midis jastëkëve të divanit ose në këndin e divanit. pas raftit pa qenë e nevojshme ta hiqni atë. Pastrimi është shumë efikas dhe rezervuari është aq i madh sa të zbrazet vetëm në fund.

Një fshesë me korrent me veçoritë më të mira që mund të gjeni në kategorinë e saj dhe që gjithashtu përfshin gjithçka që ju nevojitet për të përfituar sa më shumë prej saj, përfshirë një bateri shtesë. Për nderimet nuk do të kishte më një çantë për të ruajtur të gjithë aksesorët që përfshihen. Manovrues, i lehtë, zhurmë e ulët dhe i fuqishëm, Ky Tineco A11 Master + mund të blihet në Amazon për 389 € (lidhje)

Mendimi i redaktorit

iFloor 3 dhe A11 Master +
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
329 a 389
 • 80%

 • iFloor 3 dhe A11 Master +
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Manovrueshëm dhe i lehtë për t’u përdorur
 • Depozitime të mëdha papastërtish
 • Bazat e karikimit me hapësira për pajisje shtesë
 • Autonomi e shkëlqyeshme e A11 Master +
 • Një larmi e madhe e aksesorëve të përfshirë në A11 Master +

Contras

 • Autonomia e ndershme e iFloor 3
 • Një çantë për ruajtjen e aksesorëve do të vlerësohej

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.