Netflix, Amazon dhe HBO përfshijnë nominimet e Golden Globe

Televizioni siç e dinim se po vdes. Shumë njerëz gjithnjë e më shumë e braktisin përmbajtjen me kohë të caktuar dhe përdorin vetëm transmetimin standard televiziv për përmbajtje të caktuar të drejtpërdrejtë ose për të parë ngjarje sportive. Nga ana tjetër, prodhimi i përmbajtjes sipas kërkesës po lulëzon, dhe kjo është ajo jo më pak se 70% e nominimeve për Golden Globes po merren nga seritë Netflix, Amazon dhe HBO. Një njohje më shumë se e merituar për përmbajtjen sipas kërkesës, veçanërisht tani që HBO ka mësuar mësimin e saj dhe fillon të ofrojë përmbajtjen e saj në vende si Spanja. Në rast se keni pasur dyshime pas krahasimit tonë midis Netflix dhe HBO.

Ata nuk mund të humbnin WestworldGjërat Stranger në listën e të nominuarve për seritë më të mira dramatike, dhe nuk është i vetmi, dhe në këtë kategori për shembull, ne vetëm gjetëm Këta jemi ne nga NBC si një seri që nuk transmetohet në një shërbim të përmbajtjes sipas kërkesës si HBO ose Netflix. Vazhdoni, derisa siç kemi thënë, shtatë nga dhjetë vendet në Golden Globes midis Amazon, HBO dhe Netflix. Ne nuk kemi dyshime se përmbajtja sipas kërkesës është e ardhmja dhe këto lloj çmimesh na dëshmojnë të drejtë.

Në kulmin e reklamave më të mëdha gjejmë seri si Westworld, me një hedhje të jashtëzakonshme. Nga ana tjetër, ne gjejmë Christian Slater si një të nominuar për aktorin më të mirë në rol dytësor Z. Robot, dhe është se roli i të çmendurit e bën aq mirë sa duket, ashtu si Lena Headey shfaqet si e nominuar për aktoren më të mirë dytësore për juego de FronetMe pak fjalë, këto prodhime janë gjithnjë e më të një cilësie më të lartë dhe publiku po përgjigjet, seritë janë tashmë një pjesë e rëndësishme e jetës sonë.

Nominimet e Globit të Artë

Seriale

Filmi, muzikali ose komedia më e mirë:

 • la la tokë
 • Deadpool
 • Gratë e Shekullit 20
 • Këndo rrugë
 • Florence Foster Jenkins

Filmi më i mirë dramatik:

 • Ridge me sharrë me rrota
 • Ferri ose Uji i Lartë
 • Luan
 • Manchester nga Deti
 • dritë hëne

Regjisori më i mirë i filmit:

 • Mel Gibson Hacksaw Ridge
 • Tom Ford (Kafshët e natës)
 • Barry Jenkins (Drita e Hënës)
 • Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
 • Damien Chazelle (La La Land)

Aktori më i mirë i dramës:

 • Casey Affleck (Manchester by the Sea)
 • Joel Edgerton (I dashur)
 • Andrew Garfield (Hacksaw Ridge)
 • Viggo Mortensen (Kapiten Fantastik)
 • Denzel Washington (Gardhe)

Aktorja më e mirë në një dramë:

 • Amy Adams (Arritja)
 • Jessica ChastainMiss Sloane
 • Isabelle HuppertElle
 • Ruth Negga (E dashur)
 • Natalie Portman (Jackie)

Aktori më i mirë në një muzikal ose komedi:

 • Colin Farrell (karavidhet)
 • Ryan Gosling (La La Land)
 • Hugh Grant (Florence Foster Jenkins)
 • Jonah Hill (Qentë e Luftës)
 • Ryan ReynoldsDeadpool

Aktorja më e mirë në një muzikor ose komedi:

 • Annette Bening (Gratë e Shekullit 20)
 • Lily Collins (Rregullat nuk zbatohen)
 • Hailee Steinfeld (The Edge of Seventeen)
 • Emma Stone (La La Land)
 • Meryl Streep në rolin e Florence Foster Jenkins

Aktori më i mirë dytësor:

 • Mahershala Ali (Hëna)
 • Jeff Bridges (Comancheria)
 • Simon Helberg në rolin e Florence Foster Jenkins
 • Dev Patel (Luani)
 • Aaron Taylor-Johnson (Kafshët e natës)

Aktorja më e mirë në rol dytësor: 

 • Viola Davis (Gardhe)
 • Naomie Harris (Hëna)
 • Nicole Kidman (Luani)
 • Octavia Spencer (Shifrat e Fshehura)
 • Michelle Williams (Manchester Waterfront)

Skenari më i mirë:

 • La La Land (Damien Chazelle)
 • Kafshët e natës (Tom Ford)
 • Drita e Hënës (Barry Jenkins)
 • Manchester nga deti (Kenneth Lonergan)
 • Comancheria (Taylor Sheridan)

Kënga më e mirë origjinale:

 • Can't Stop the Feeling '(Trolls)
 • Qyteti i Yjeve (La La Land)
 • Besimi (Këndo!)
 • Ari (ari)
 • Sa larg do të shkoj (Vaiana)

Muzika më e mirë:

 • Drita e Hënës (Nicholas Britell)
 • La La Land (Justin Hurwitz)
 • Arritja (Johann Johannsson)
 • Luani (Dustin O'Halloran dhe Hauschka)
 • Shifrat e fshehura (Hans Zimmer, Pharrell Williams dhe Benjamin Wallfisch)

Filmi më i mirë i animuar:

 • Kubo dhe dy telat magjikë
 • Vaiana
 • Jeta e kungujve
 • Kendon!
 • Zootopia

Filmi më i mirë në gjuhë të huaj:

 • Hyjnore
 • elle
 • Neruda
 • Udhëtari
 • Toni Erdmann

Aktori më i mirë i dramës:

 • Rami Malek (Z. Robot)
 • Bob Odenkirk (Thirrja më e mirë e Saulit)
 • Matthew Rhys (Amerikanët)
 • Lev Schreiber (Ray Donovan)
 • Billy Bob Thornton (Goliath)

Aktorja më e mirë në një dramë:

 • Caitriona Balfe (Outlander)
 • Claire Foy (Kurora)
 • Keri Russell (Amerikanët)
 • Winona Ryder (Gjërat e huaja)
 • Evan Rachel Wood (Westworld)

Aktori më i mirë në një muzikal ose komedi:

 • Gael García Bernal (Mozart në xhungël)
 • Anthony Anderson (e zezë)
 • Donald Glover (Atlanta)
 • Nick Nolte (Varret)
 • Jeffrey Tambor (Transparente)

Aktorja më e mirë në një muzikor ose komedi:

 • Gina Rodríguez (Jane e Virgjëresha)
 • Rachel Bloom (I dashuri i çmendur)
 • Julia Louis-Dreyfus (Veep)
 • Sarah Jessica Parker (Divorci)
 • Ellis Ross (Zezak)
 • Issa Rae (i pasigurt)

Miniseria ose filmi televiziv më i mirë:

 • Krimi Amerikan
 • Dresser
 • Menaxheri i Natës
 • Nata e
 • Njerëzit v. OJ Simpson

Aktori më i mirë në një serial të kufizuar ose film-TV:

 • Riz Ahmed (Nata e)
 • Bryan Cranston (Gjithë Rruga)
 • Tom Hiddleston (Menaxheri i natës)
 • John Turturro (Nata e)
 • Courtney B. Vance (The People v. OJ Simpson)

Aktorja më e mirë në një miniserial ose film-TV:

 • Felicity Huffman (Krimi Amerikan)
 • Riley Keough (Përvoja e shoqes)
 • Sarah Paulson (The People v. OJ Simpson)
 • Charlotte Rampling (Spiune e Londrës)
 • Kerry Washington (Konfirmim)

Aktori më i mirë dytësor:

 • Sterling K. Brown (The People v. OJ Simpson)
 • Hugh Laurie (Menaxheri i Natës)
 • John Lithgow (Kurora)
 • Christian Slater (Z. Robot)
 • John Travolta (The People v. OJ Simpson)

Aktorja më e mirë në rol dytësor:

 • Olivia Colman (Menaxheri i Natës)
 • Lena Headey (Game of Thrones)
 • Chrissy Metz (Ky jemi ne)
 • Mandy Moore (Ky jemi ne)

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)