Netflix bëhet alternativa për DVR-të në Shtetet e Bashkuara

Netflix

Ardhja e shërbimeve të ndryshme të transmetimit në treg po supozon një mënyrë të re të konsumimit të përmbajtjes nga përdoruesit, përdoruesit të cilët janë lodhur tashmë se duhet të ulen para kolltukut për të parë seritë e tyre të preferuara kur stacioni televiziv vjen mirë, qoftë nga audienca , duke programuar ose thjesht kur ka një boshllëk. Zgjidhja për këtë lloj problemi gjendet në pajisjet që na lejojnë të regjistrojmë transmetimin dhe të jemi në gjendje ta shijojmë atë kur kemi kohë. Por duket se kjo metodë e regjistrimit të serive tona të preferuara po fillon të amortizohet nga shumë përdorues, të paktën tani për tani në Shtetet e Bashkuara.

Sipas zakonit të fundit të studimit të konsumatorëve nga Leichman Research 54% e familjeve amerikane kanë një lidhje Netflix, duke i lejuar ata të shijojnë seritë e tyre të preferuara kur dhe ku të duan. Sidoqoftë, 53% e tyre kanë një pajisje DVR për të regjistruar përmbajtjen që transmetohet në televizion dhe për ta parë atë kur kanë një boshllëk, por gjithmonë në të njëjtin vend pa ofruar mundësinë e shijimit të kësaj përmbajtje diku tjetër. Këto të dhëna tregojnë se përmbajtja e bazuar në streaming po fiton me shpejtësi terren përmes rrjeteve kryesore televizive.

Tani 23% e të rriturve amerikanë konsumojnë çdo ditë një produkt Netflix, një përqindje që është rritur nga 6% në 2011. Për më tepër, 64% e të anketuarve pretendojnë të kenë një pajtim në një shërbim video streaming, qoftë Netflix, Amazon Prime Video, HBO dhe / ose Hulu.

Si një fakt kurioz, ky studim gjithashtu thekson se 20% e abonentëve të Netflix ndajnë fjalëkalimin e shërbimit me përdoruesit e tjerë Në mënyrë që të shpërndahet shuma e kuotës mes disa në mënyrë që ajo të jetë më e lirë, diçka shumë e zakonshme në të gjitha vendet, por deri më tani nuk kishim lajme se sa përqind po e bënte atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Albert Odinson Llavona dijo

    Ndërkohë, në Spanjë, ata planifikojnë të zbatojnë një kanun në transmetimin e përmbajtjes dixhitale që do të bëjë që çmimet e netflix, hbo dhe të tjerët të rriten, dhe përdoruesit e regjistruar të ulen ... Për një të madh, të lirë dhe të korruptuar ... Sikur duke marrë me qira diçka në dyqanin e videos Atëherë do të tarifoheni gjithashtu për çdo vizualizim ose kohë kur luani