Netflix shpërndan pullat e rekomanduara të produkteve dhe fitojnë TV LG

Netflix është shoqëruesi ynë i përsosur i kohës së vdekur, sa orë argëtimi na ka dhënë përmes serialeve dhe filmave të tij fantastikë. Sidoqoftë, Netflix gjithashtu ka nevojë për shoqëruesin e tij të përsosur, dhe në këtë rast është një TV i mirë 4K me funksione HDR, të gjitha të pajtueshme me aplikacionet vendase të ekselencës së përmbajtjes video-on-demand. Mirë Netflix ka vendosur të shpërndajë pullat e produkteve të rekomanduara dhe përsëri TV LG janë ato perfekte (sipas Netflix) për të shoqëruar momentet tuaja të serialeve. Dhe është që një panel i mirë mund ta bëjë një seri me vlerë më shumë se sa duhet, dhe LG ka punuar me televizione me cilësi të lartë për një kohë të gjatë.

Dhe këto janë deklaratat që janë lënë nga LG për të kënaqur kolegët e Netflix.

"Ne jemi shumë krenarë që Netflix po rekomandon përsëri UHD-në tonë 2017 me gamë HDR" tha Brian Kwon, Presidenti i LG Home Entertainment Company. “Kjo njohje na inkurajon që të vazhdojmë t'u ofrojmë konsumatorëve tanë qasje më të shpejtë në përmbajtjen 4K HDR., dhe se ata mund të vazhdojnë të shijojnë një përvojë të shkëlqyer shikimi "

Në të njëjtën mënyrë që nga Netflix ata e kanë parë të arsyeshme të kthejnë komplimentin për kolegët e tyre.

"LG është një kompani udhëheqëse në ofrimin e aksesit në Netflix dhe performancë të shkëlqyeshme në TV-të e saj Smart" tha Scott Mirer, Zëvendës President i Ekosistemit të Partnerit të Pajisjeve në Netflix. "DHEl Netflix rekomandoi vulën e TV në gamën e LG për 2017 është një shembull më shumë i udhëheqjes së tij dhe u ofron përdoruesve tanë një përvojë edhe më të mirë të Netflix "

Avantazhi kryesor i TV-ve LG të vitit 2017 është se ata do të kenë platformën webOS 3.5, kështu që ata mund të mburren se janë një nga më të zgjuarit dhe më tërheqës në treg për sa i përket softverit. Në mënyrë të ngjashme, teknologjia HDR dhe lai rezolucione 4K do t'ju lejojë të merrni të gjitha performancat që jeni në gjendje të imagjinoni nga seritë tuaja. Prandaj, nuk duhet të humbisni përmbledhjet tona mujore të përmbajtjes që do të shfaqen në Netflix, siç e dini mirë, prilli po vjen, kështu që nuk do të kemi aspak një përmbledhje të tërë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Rodrigo Heredia dijo

    Unë preferoj një me Android TV.