Nike duket se ka konfirmuar mbërritjen e GPS në Apple Watch 2

Rripa najloni

Shumë janë portalet që flasin sot për lajmet që ne duam t'ju tregojmë sot. Duket se është konfirmuar që Apple Watch 2 i ri do të jetë i pari Apple Watch që do të përfshijë një GPS për të bërë përdorimin e aplikacioneve të monitorimit të stërvitjes në lidhje me vendndodhjet. Apple Watch aktual është një orë, e cila për të përdorur aplikacione që kanë nevojë për GPS, duhet të jetë i lidhur me një iPhone Në mënyrë që të përdorin Çip GPS që ka telefoni.

Ajo që po qarkullon sot në rrjetin e rrjeteve është se kompania amerikane Nike ka njoftuar një rinovim të plotë të aplikimit të saj Nike + Running, e cila tani do të quhet Nike + runKlub. Në përshkrimin e këtij aplikacioni mund të lexojmë se vetë Nike informon se do të jeni në gjendje të dilni për një vrapim pa pasur nevojë të mbani iPhone tuaj me vete.  

Pak nga pak konfirmohet se thashethemi që tregonte se Apple Watch 2 i ardhshëm do të kishte një çip GPS është e vërtetë. Pas pak më shumë se dy javësh ne do të kemi produkte të reja Apple midis të cilave mund të shohim iPhone të ri dhe një Apple Watch të ri të mundshëm. Sa i përket Apple Watch të ri të supozuar, është folur se ai mund të jetë i pajisur me mundësinë e bërjes së telefonatave pa pasur nevojë të lidhet me një iPhone, edhe pse nga ajo që është folur ditët e fundit, kjo mundësi do të kishte humbur forcën në favorizoni që ajo që do të keni me të vërtetë është një çip GPS për të qenë në gjendje të punoni pa përdorur GPS të iPhone.

Përveç asaj që kemi specifikuar, ata nga Cupertino do të kishin përmirësuar baterinë e tij në mënyrë që të kishin një autonomi më të madhe, si dhe të rrisnin fuqinë e mikroprocesorit të tij. Ne do të qëndrojmë të vëmendshëm ndaj çdo lajmi në lidhje me atë që ju kemi thënë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.