Nikon D850, 'korniza e plotë' e re e kompanisë me 45,7 megapiksel

Nikon D850 kornizë e re e plotë

Kanion? Nikon? Cila nga dy markat prodhon produkte më të mira? Supozojmë se gjithçka do të varet nga shijet. Tani, të dy e bëjnë të vështirë për konsumatorin. Dhe Nikon është i fundit që vendos kartat e tij në tryezë me të e reja kornizë e plotë Nikon D850, pasardhësi i Nikon D810 aktual.

Kjo aparat i ri me kornizë të plotë, i përshtatshëm për profesionistët dhe entuziastët e fotografisë, gëzon një Sensor CMOS me rezolucion 45,7 megapiksel. Përveç kësaj, për të qenë i azhurnuar, është një aparat fotografik që gjithashtu do të mbrojë veten në mënyrë të përkryer në pjesën e regjistrimit të videos. Prandaj, sektori i kamerave ka rënë në vitet e fundit. Por le të shohim më në detaje se çfarë mund të arrijmë me këtë Nikon D850 të ri.

Regjistrim i filmit Nikon D850 4K

Ne tashmë e dimë rezolucionin e tij maksimal (45,7 megapiksel) dhe ka përpunuesi më i fuqishëm i imazhit të firmës: EXPEED 5. Ai gjithashtu gëzon një sistem fokusimi 153 pikësh, diçka që tashmë ishte parë në Nikon D5. Nga ana e tij, diapazoni i ndjeshmërisë ISO shkon nga 32 në 102.400.

Çfarë tjetër mund t'ju themi në lidhje me këtë Nikon D850? E pra, në pjesën e pasme do të keni një ekran të palosshëm 3,2-inç dhe plotësisht prekës. Dhe ajo tastiera e të gjitha kontrolleve ndriçohet dhe do të ndihmojë profesionistin të drejtojë veten në skenarë me dukshmëri të ulët.

Lidhjet fizike Nikon D850

Për më tepër, ky Nikon D850 përfshin një mënyrë shkrepjeje të heshtur që do t'ju lejojë të punoni në mënyrë të qetë dhe pa prishur ngjarjet që janë mbuluar. Vendosim si shembuj dasma, pagëzime ...; pra ngjarje në të cilat protagonistët kanë nevojë për ndërprerjet më të pakta të mundshme. Nikon nuk i ka harruar as lidhjet. Përveç që ka një port HDMI, Nikon D850 ofron lidhje wireless si WiFi dhe Bluetooth.

Ne tashmë kemi përmendur që kjo kornizë e re e plotë e Nikon gjithashtu mbron veten në mënyrë të përsosur në seksionin e videos. Dhe në këtë kuptim mund të regjistroni klip 4K me 30-60 fps, si dhe të krijoni video xhirimi i ngadalësuar në rezolucion të plotë HD (1080p) në 120 fps. Më në fund, ky Nikon D850 ka një trup të përforcuar dhe të mbyllur. Ndërsa autonomia e saj është 1.840 shkrepje me një karikim të vetëm. Edhe pse nëse merrni kapje opsionale, mund të bëni 5.140 shkrepje. Nikon D850 do të mbërrijë më 5 shtator në një çmim që do të jetë rreth 3.800 euro.

Me shume informacion: Nikon


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.