Nintendo Classic Mini NES është shitur dhe spekulimet fillojnë

SHKP Mini

Në një vend ku ne nuk humbasim kohë për të përshkruar "politikanët tanë" si hajdutë dhe spekullatorë, dhe ku madje i lejojmë vetes luksin e kritikimit të presidentëve të vendeve fqinje, është koha të flasim edhe një herë për situatën e turpshme që rrjedh nga i njohur si "picaresque spanjolle". Stoku i Nintendo Classic Mini NES do të ishte i pakët, ne tashmë e dinim se, kështu që shumë prej nesh nxituan të rezervonin edicionin tonë muaj më parë në GAME të mirënjohur. Megjithatë, as kompania nuk ka qenë në gjendje të përmbushë rezervat e saj dhe Amazon po mungon në veprim. Per te gjitha keto, Një treg "i dorës së dytë" është shfaqur në të cilin Nintendo Classic Mini po shitet për gati dyfishin e vlerës së tij.

Dhe fakti është se fotoja që kurorëzon këtë artikull tashmë i thotë të gjitha. Spekullatorët nuk kanë humbur asnjë sekondë në vënien në shitje të konzollave të tyre, madje shumë mburren me biletën e blerjes, ku loja mund të lexohet qartë, kështu që janë përdoruesit që kanë përfituar nga rezervimet e tyre për t'i rishitur ato, ndërsa përdoruesit e tjerë që vërtet dëshironin ta luanin atë, dashamirët e lojërave video si unë, të cilët shohin faqet e internetit për blerjen dhe shitjen e tastierës që aq shumë dëshironin.

Çdo terren është i mirë për të bërë biznes, por thashethemet për stokun e ulët të Nintendo Classic Mini NES u bënë shumë të forta, gjë që bëri që spekullatorët të merrnin rezervat me qëllimin e vetëm për të bërë pak para.

Nga këtu, unë do të doja të isha në gjendje të vendosja ekuilibrin në favor të përdoruesve, dhe t'ju rekomandoja që të mos shkoni te ky lloj «personazhesh». Nëse nuk do të shitej asnjë prej tyre ata do të mendonin për herën tjetër, por unë e di që shumë prej jush janë dashamirë të sagës dhe nuk do të jeni në gjendje ta shmangni atë, kështu që, them #NUK specifikuesit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel Hernandez dijo

  Përshëndetje Guille.

  Gjërat kanë rëndësinë që secili u jep atyre. Një përshëndetje dhe faleminderit për leximin.

 2.   rodo dijo

  Kush i ka vënë një armë në kokë për ta blerë nuk është një domosdoshmëri themelore ku janë spekulimet? Dramë nëse ka shumë dramë në internet kohët e fundit për një gjyshe siciliane

 3.   iluzionet e një geek dijo

  Ç'lidhje kanë nevojat me të? Çfarë budallallëku. Këtu ajo për të cilën ankohet është ngacmimet, të cilët shfrytëzojnë çdo mundësi për të përfituar në kurriz të të tjerëve. A e doja konsolën? Dhe aq shumë, por unë nuk do të shpenzoj më shumë se 60 €. Më shumë sesa të mos e kem, unë jam i bezdisur nga ngacmuesit që përfitojnë nga të tjerët, pavarësisht nëse janë sende thelbësore.

 4.   :S dijo

  Ju duket se paguheni për të shqiptuar fjalën "spekulim". Vetëm për shkak se Nintendo e kuptoi gabim nuk do të thotë që shitësit janë fajtorë. Blerësi është ai që zgjedh nëse do ta blejë apo jo. Sipas këtij rregulli prej tre, ju duhet të flisni për iPhone, Apple Watch, ose iMac, çmime abuzive ku dikush paguan markën, dhe jo në të vërtetë sa ia vlen, mos jini cinik. Pra, blerja e një Apple Watch 2 për 469 € është normale? Hahaha Ju nuk keni asnjë personalitet gazetaresk.

  1.    iluzionet e një geek dijo

   Një gjë është çmimi i vendosur nga prodhuesi, qoftë i lartë apo i ulët, dhe një tjetër çfarë po ndodh. Ajo që komentoni nuk ka asnjë lidhje me përmbajtjen e artikullit.

  2.    Miguel Hernandez dijo

   Sipas RAE, ky është përkufizimi i fjalës "Specular":

   Bleni një të mirë çmimi i së cilës pritet të rritet në afat të shkurtër me qëllimin e vetëm për ta shitur atë në kohën e duhur dhe për të bërë fitim.

   Kështu që është shkruar me një personalitet total gazetaresk. Spekulimet nuk janë bërja e një produkti dhe shitja e tij me çmimin që ju dëshironi, që quhet vlera e tregut.

   të fala

bool (e vërtetë)