Prill Nintendo Direct përmbledhje

 

Azhurnimi i fundit i lajmeve të nintenderas ishte përqendruar praktikisht në një ortek titujsh të N-ja e Madhe që zgjeroi më tej katalogun e laptopit të tij të fundit, Nintendo 3DS, Pse Wii U ai gjithashtu i kishte kushtuar disa minuta.

nga Lojërat Mundi Videot Ne ju njoftojmë me këtë përmbledhje ku do të gjeni rimorkiot e lojërave të paraqitura dhe lajmet e njoftuara nga kompania Tokyo për dy konsolat e saj aktuale.

Partia Mario 3DS

Klasike që nga kohërat e Nintendo 64, ai nuk mund të humbte takimin e tij me nintendera tastierë në detyrë. Do të përfshijë 7 borde, deri në 81 minigame, do të ofrojë lojën klasike të sagës dhe do të mbërrijë në dyqane në dimër.

 

Ishulli Yoshi's 3

Pjesa e tretë e kësaj ekskluziviteti me protagonist dinosauri i gjelbër që kërcej Nintendo, Yoshi, dhe beben Mario. Jo shumë detaje ose data e lëshimit janë dhënë, por nga videoja tashmë mund të kuptojmë se ajo do të mbajë të paprekur identitetin e sagës dhe do të ofrojë një seksion grafik shumë të veçantë.

 

Legjenda e Zeldës: Një lidhje me të kaluarën 2

Loja është duke u zhvilluar bazuar në botën e asaj gëzhojë mitike të SNES i cili u lansua përsëri në 1992. Loja do të përfitojë nga 3D e Nintendo 3DS dhe kjo do të lejojë që Linku të shndërrohet në një vizatim dhe të lëvizë midis mureve dhe mureve. Pa dyshim, një takim i palejueshëm për pronarët e tastierës më vonë këtë vit.

 

Kthimi i Vendit Donkey Kong 3D

Versioni i lëvizshëm i këtij hit nga Wii do të arrijë me nivele të reja dhe mënyra ekskluzive që do të përfitojnë nga funksionet e Nintendo 3DS. Ai pritet të dalë në treg më 24 maj.

 

Mario & Luigi Dream Team Bros.

Në një ishull misterioz Mario do të duhet të ecë midis botës reale dhe botës së ëndrrave, duke kaluar nëpër mendjen e vëllait të tij, për të gjetur, për herë të tridhjetë e katërt, Pjeshkë Princeshe. Prisni atë për 12 korrik.

 

Mario dhe Donkey Kong: Minis në lëvizje

Ajo do të arrijë ekskluzivisht në eShop dhe do të sfidojë lojtarët që të drejtojnë karakteret mini duke përdorur pllaka që ata duhet të vendosin në ekranin e prekjes në mënyrë që të mund të arrijnë qëllimin në ekranin e sipërm, me një më shumë se 180 nivele dhe katër mënyra. Do të jetë në dispozicion më 9 maj.

 

Mario Golf: Turne Botëror

Golf Mario

Ai do të mbërrijë në verë dhe do të ofrojë qasjen klasike të këtij spin-offi sportiv, duke rritur mundësitë e tij për multiplayer me lidhjen e internetit dhe garat kundër rivalëve nga çdo cep i botës.

 

Legjenda e Zeldës: Orakulli i Moshave dhe Orakulli i Stinëve

Më 30 maj, këto dy lojëra do të arrijnë në eShop, programuar fillimisht nga Capcom për añeja Loja Ngjyra Boy 12 vjet më parë. Ndërveprimet që bëjmë në një lojë mund të ndikojnë në një tjetër, duke zhbllokuar, për shembull, dhomat e fshehura.

Default Bravely: Flying Fairy

Nuk ka një datë specifike të lëshimit, por është më keq të dihet se kjo RPG e shumëpritur do të godasë kontinentin e vjetër gjatë vitit 2013. Më pak jep një gur.

Profesor Layton dhe Azran Legacy

Layton ai nuk i mungon as edhe një dhe kthehet, edhe një herë, me enigmat dhe enigmat e tij për të sfiduar përdoruesit e Nintendo 3DS, megjithëse tani për tani nuk ka një datë specifike të lëshimit.

 

Shin Megami Tensei IV

shin migami tensei iv

Kjo RPG ekskluzive do të vijë 3DS me funksionalitete të plota që përfitojnë nga tastiera Nintendo dhe është një tjetër angazhim i fortë për zhanrin dhe një shtesë e rëndësishme për katalogun e makinës.

 

Siç edhe ju parashikova, Wii U Ai gjithashtu kishte minutat e tij të lavdisë, megjithëse nuk ishin njoftime novatore siç mund ta shihni.

 

i kësaj toke

Loja më në fund do të arrijë konsol virtuale evropiane e Wii U por fatkeqësisht, nuk u dha asnjë datë specifike ose më shumë detaje rreth saj.

Super i ri Luigi U

As më shumë e as më pak se një dcc për Super Bros Super Mario që shton 82 nivele dhe mundësinë e të luajturit me vëllain e Nintendo, Luigi, me aftësi më të madhe për të kërcyer edhe pse me një kontroll disi më të rëndë në krahasim me Mario. Kjo e shkarkueshme do të mbërrijë në verë.

 

pikmine 3

Më e rëndësishmja është përfshirja e Pikmin trëndafili fluturues, i aftë për të transportuar objekte përmes ajrit. Data e lëshimit të tij nuk është specifikuar ende për Evropën, por do të mbërrijë në Japoni në 13 korrik dhe në SH.B.A. në 4 gusht, kështu që nuk duhet të vonojë shumë për të na arritur për një datë të përafërt.

 

Dhe kjo ishte ajo. Nintendo 3DS zgjeron katalogun e saj me lojëra me peshë, duke e bërë atë laptopin më lëng në treg, edhe pse nga ana tjetër, ne shohim që Nintendo mirëmban një linjë shumë tradicionale dhe të vazhdueshme të softuerit, i cili mund të jetë një shpatë me dy presa. Sa i përket Wii U, njoftime të vogla për një tastierë që urgjentisht ka nevojë për oksigjen në formën e lojërave: do E3 momentin qe po presim? Në rast se e keni humbur prezantimin, ne jua lëmë juve në mënyrë të plotë që të mund ta shijoni në tërësinë e saj:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.