Përfitoni nga oferta e lëshimit të Doogee V20, celulari i ri super rezistent

Dodge V20

Sot, më 21 shkurt, pas një pritjeje të shkurtër që nga prezantimi i tij zyrtar, prodhuesi Doogee prezanton V20, një smartphone me disa më shumë se karakteristika tërheqëse me një çmim shumë të përmbajtur. Nëse dëshironi të përfitoni nga oferta prezantuese dhe jeni ndër 1.000 blerësit e parë, mund të kurseni 100 dollarë me çmimin e tij zyrtar.

Çmimi zyrtar i shitjes së Doogee V20 është 399 euro. Por, nëse përfitoni nga oferta prezantuese, mund ta merrni këtë smartphone fantastik për vetëm 299 dollarë. Çfarë na ofron Doogee V20? Cilat janë specifikat tuaja? Nëse doni të dini më shumë rreth këtij terminali, ju ftoj të vazhdoni të lexoni.

Specifikimet e Doogee V20

Dodge V20

Model Dodge V20
Processor 8 bërthama të pajtueshme me rrjetet 5G
Kujtesa RAM 8 GB LPDDR4x
Ruajtje 266 GB UFS 2.2 - i pajtueshëm me microSD të mëvonshme për të zgjeruar hapësirën deri në 512 GB.
Ekrani kryesor AMOLED 6.4 inç i prodhuar nga Samsung – Rezolucioni 2400 x 1080 – Raporti 20:9 – 409 DPI – Kontrasti 1:80000 – 90 Hz
ekran dytësor 1.05 inç dhe ndodhet në anën e pasme të pajisjes pranë kamerës
Kamera të pasme Sensori kryesor 64 MP me inteligjencë artificiale – HDR – modaliteti i natës
Sensori i shikimit të natës 20 MP
8 MP Këndi ultra i gjerë
Kamera perballe 16 MP
Sistemi operativo Android 11
Çertifikatat IP68 - IP69 - MIL-STD-810G
Goditishkoi 6.000 mAh – Mbështet karikimin e shpejtë 33W – Mbështet karikimin me valë 15W
të tjerët Sensori i gjurmëve të gishtave - njohja e fytyrës - Çipi NFC
Përmbajtja e kutisë Karikues 33W – Kabllo karikimi USB-C – Manuali i udhëzimeve – Mbrojtësi i ekranit

Ekranet e Doogee V20

Dodge V20

Samsung është prodhuesi më i madh i ekraneve të smartfonëve në botë. Përveç kësaj, është ai që ofron cilësinë më të lartë. Djemtë Doogee, ndryshe nga modelet, janë mbështetur te Samsung për këtë terminal të ri.

Doogee V20 përfshin dy ekrane. Ekrani kryesor arrin 6,43 inç, përdor teknologjinë AMOLED, ka rezolucion FullHD +, një kontrast prej 80000:1 dhe një shkëlqim maksimal prej 500 nits.

Përveç kësaj, ai përfshin një Shpejtësia përshtatëse e rifreskimit 90 Hz, i cili na lejon të shijojmë rrjedhshmëri si në lojëra ashtu edhe në aplikacione që nuk do t'i gjejmë në terminalet e tjerë.

Dodge V20

Siç e përmenda, ky terminal ka dy ekrane. Ekrani i dytë, i vendosur në anën e pasme të pajisjes, pranë modulit të kamerës, është 1,05 inç dhe na lejon të shohim se kush po telefonon, të shohim mesazhe me tekst, të kontrollojmë nivelin e baterisë, të kontrollojmë riprodhimin, kohën, përkujtuesit...

Procesor Doogee V20

Dodge V20

Brenda Doogee V20, gjejmë një Procesor me 8 bërthama që është gjithashtu i pajtueshëm me rrjetet 5G, i cili do të na lejojë të përfitojmë nga ky lloj i ri rrjeti që gradualisht po zgjeron mbulimin e tij në shumë vende.

Së bashku me procesorin me 8 bërthama, ne gjejmë 8 GB RAM memorie, LPDDR4X, memorie ultra e shpejtë për të shijuar lojërat më të kërkuara pa kërcitje dhe me kohë ngarkimi shumë të ulët.

Sa i përket ruajtjes, Doogee V20 përfshin 256 GB ruajtje, memorie të tipit USF 2.2 dhe që mund ta zgjerojmë duke përdorur një kartë microSD deri në 512 GB.

Për të menaxhuar të gjitha pajisjet tuaja, Doogee V20 është menaxhuar nga Android 11, version i Android që prezantoi një numër të madh funksionesh të reja në krahasim me versionet e mëparshme dhe që ka pak për të dërguar në Android 12.

Për sa i përket sigurisë, Doogee V20 përfshin një lexuesi i gjurmëve të gishtave dhe njohja e fytyrës, një funksion ideal për kur duart tona janë plot ose të pista.

Përfshinë një Çipi NFC e cila na lejon të bëjmë pagesa përmes Google Play. Ai përfshin gjithashtu një buton që ne mund të specifikojmë, nëpërmjet sistemit, se çfarë funksioni duam të ketë, qoftë hapja e Google Play, kamerën, shfletuesin...

Seksion fotografik Doogee V20

Dodge V20

Seksioni fotografik i një terminali është një nga seksionet më të rëndësishme që të gjithë përdoruesit analizojnë përpara se të blejnë një model ose një tjetër, së bashku me kapacitetin dhe kohëzgjatjen e baterisë.

Në këtë kuptim, Doogee V20 përfshin një grup prej 3 kamerash, me një Sensori kryesor 64 MP, me zmadhim optik 4x dhe një hapje prej f/1,8.

Ai gjithashtu përfshin një kamera e shikimit të natës me një rezolucion prej 20 MP, i cili do të na lejojë të shohim në errësirë. Kamera e tretë dhe që nuk mund të mungonte është një lente kënd ultra i gjerë me një fushë shikimi 130 gradë dhe rezolucion 8 MP.

Doogee V20 integrohet në pjesën e përparme a Kamera 16 MP ideale për selfie.

Bateria Doogee V20

Dodge V20

Ashtu si pjesa fotografike është një nga më të rëndësishmet kur blini një pajisje të re, bateria është një tjetër seksionet më të rëndësishme që duhet të kemi parasysh kur ndërrojmë terminalin tonë.

Doogee V20 përfshin një Bateri gjigante 6.000 mAh, bateri me të cilën, në përdorim normal, mund të kalojmë disa ditë pa pasur nevojë të karikojmë pajisjen dhe deri në 18 ditë në modalitetin e gatishmërisë.

Por, nëse e shfrytëzoni sa më shumë, qoftë sepse është mjeti juaj i punës ose konsumoni shumë përmbajtje multimediale, nuk do të keni nuk ka problem për të përfunduar ditën me bateri të mjaftueshme, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për kërkimin e një karikuesi.

Me një kapacitet të tillë, mund të mendoni se ju duhet gjysmë dite për të karikuar pajisjen. Epo jo, pasi është E përputhshme me karikimin e shpejtë 33 W, i cili do t'ju lejojë të karikoni pajisjen në pak më shumë se një orë.

Nëse nuk jeni me nxitim, mund të përdorni edhe karikimin me valë, karikimi pa tela i pajtueshëm me 15W e fuqisë, ideale për të karikuar celularin në heshtje gjatë natës dhe që të nesërmen është gati ta shtrydhni në maksimum.

Dizajni, rezistenca dhe ngjyrat e Doogee V20

Dodge V20

Nëse, përveç një celulari më të avancuar të përputhshëm me rrjetet 5G, po kërkoni edhe një terminal rezistent, Doogee gjithashtu ju ofron, pasi përfshin Çertifikimi ushtarak MIL-STD-810, përveç IP68 dhe IP69K të zakonshme.

Ndryshe nga prodhuesit e tjerë që zgjedhin të ngjyrosin të gjithë pjesën e jashtme të terminalit, Doogee zgjedh ta bëjë këtë ofroni penelata në anët e pajisjes, të cilat i japin një pamje më tërheqëse se prodhuesit e tjerë.

Doogee V20 është në dispozicion në ngjyra verë e kuqe, kalorës e zezë y gri fantazmë. Është gjithashtu i disponueshëm në fibër karboni dhe fije mat, pa asnjë shkëlqim.

Ku mund të blini Doogee V20

Siç e përmenda në fillim të këtij artikulli, Doogee V20 del në shitje sot për 399 dollarë. Nëse jeni të shpejtë dhe ju jeni në 1.000 blerësit e parë, ju mund ta merrni këtë terminal të plotë dhe fantastik me një zbritje prej 100 dollarësh, d.m.th. për vetëm 299 dollarë.

Ju mundeni blej doogee v20 duke përfituar nga kjo ofertë nëpërmjet AliExpress ose direkt në faqen e internetit të prodhuesit. Nëse dëshironi të dini më shumë informacion rreth kësaj pajisjeje, ju ftoj të hidhni një sy në faqen e saj të internetit, përmes së cilës mund të përdorni kjo Lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->