Nixon prezanton Misionin, një orë rezistente me Android Wear

misioni

Ne kemi nevojë për Smartwaches të vështira dhe na duhen tani. Nixon shkoi në punë për të na sjellë The Mission, një orë inteligjente fantastike e krijuar nga një kompani klasike. Kjo orë e re është përqendruar te përdoruesit që bëjnë sporte veprimi. Kjo orë është bërë për të qëndruar dhe për t'i bërë ballë mjediseve më të vështira, veçanërisht duke marrë parasysh se sa pak larmi ka në këtë drejtim në treg. Eshte e qarte, Nëse jeni duke bërë surf, ngjitje ose MTB, ky Nixon The Mission është padyshim pajisja juaj e veshshme. Ne do t'ju tregojmë pak më shumë rreth Misionit dhe pse është alternativa perfekte.

Kjo orë inteligjente punon drejtpërdrejt me Surfline dhe Snocountry, dy aplikacione për menaxhimin e të dhënave. Pajisja ka rezistenca ndaj zhytjeve deri në 100M dhe natyrisht veshja anti-goditje. Rasti do të ketë diametër 40 mm, me një formë të rrumbullakët, si mund të ishte ndryshe. Në ekran do të ketë Cornin Gorilla Glass, megjithëse nuk kanë thënë se cilin edicion të xhamit do të përdorin. Lidhur me materialin e kutisë, çelik inox 316L, një nga më të mirët në treg për këtë lloj pajisje, siguron qëndrueshmëri dhe rezistencë në masë të barabartë.

Me Android Wear, ai ka mbështetje për Google Fit, kërkimin me zë përmes Ok Google dhe pjesën tjetër të kontrolleve të gjesteve që gjenden në sistemin operativ. Për ta lëvizur do të kemi një Snapdragon Wear 2100 nga Qualcomm i mirënjohur, ekipi i Nixon nuk donte të kursente absolutisht asgjë, megjithëse çmimi do ta provojë atë të duhur.

Lidhur me personalizimin, ne kemi 20 rripa të ndryshëm dhe 15 ngjyra të ndryshme, nga rripat themelorë të materialeve plastike, te elementet më të mira metalike. Por sigurisht, e gjithë kjo pasqyrohet në çmim. 10 tetor do të vijë nga 400 euro, megjithëse secila rrip do të kushtojë rreth 50 €. Mund ta blini në pikat kryesore të shitjes, megjithëse ju rekomandojmë ta personalizoni nga faqja juaj e internetit ditën e lançimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)