Një shtizë në favor të Nintendo dhe tastierës së saj befasuese Nintendo Switch

Nintendo janë krijuesit e asaj që janë tastierat aktuale. Ata krijuan panoramën me të cilën jemi mësuar tani me ato Xbox dhe PlayStation që nuk ndalen së përsëritur botim pas botimi të njëjtën formulë dhe format pa sajuar ose duke u përpjekur të mendojnë për mënyra të reja për të argëtuar miliona njerëz që zakonisht kalojnë kohën e tyre të lirë me këto pajisje.

Tani ka lëshuar Nintendo Switch si një mënyrë tjetër e të menduarit dhe përshtatjes te kohët e reja që prekin celularin është trendi. Nintendo Switch është përdorur për t'u përshtatur me nevojat e lojtarit për të qenë në gjendje të qetë në divan në shtëpi duke luajtur një lojë të Zelda-së së re, në mënyrë që ai ta ndjekë atë më vonë kur të marrë trenin për të vizituar prindërit e tij në atë urë që shfaqet në fundjavë.

Rreziku i përfshirë në krijimin e një mënyre tjetër të dhënies së argëtimit, krijimin e kontrollorëve që përshtaten me ato momente të ndryshme që një lojtar mund të ketë ose duke ofruar të njëjtën lojë, qoftë nga ekrani i TV në shtëpi ose nga vetë konzolla, është vendi ku ka gjithmonë dalloi dhe karakterizoi Nintendo të të tjerëve

Nintendo Switch

Ashtu si me tregun e aksioneve, kur rrezikoni, keni shumë për të humbur dhe dështimet e Nintendo janë kumbuese. Por ka një logjikë në njerëzore dhe që shkon kryesisht me fatin dhe historinë tonë, gabimi dhe të mësuarit për atë gabim. Kompania japoneze nuk ka lindur për të qëndruar në azhurnimin e një formati që funksionon vit pas viti dhe që është thjesht ujë i ndenjur, ajo thjesht përpiqet të rrjedhë përmes një lumi me ide të reja, ata mund t'ju pëlqejnë apo jo, por ata po kërkojnë rrugë të reja dhe horizonte për të hartuar se çfarë do të jetë argëtimi për vitet që vijnë.

Ky është ndryshimi midis ata që shënojnë rrugën dhe ata që e ndjekin atë, dallimi midis gjeniut dhe mediokritetit; dhe kështu do të vazhdojë të jetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   rodo dijo

  Çfarë është kaq befasuese për rezolucionin 720 apo tani mund të luani ndërsa bëni mut në banjat e të tjerëve?

  1.    Manuel Ramirez dijo

   Shumë e thjeshtë, që mund ta kaloni atë përvojë lojrash nga ekrani i televizorit tuaj në ekranin e konsolës. Ju mund ta ndiqni lojën në Zelda të re kudo. Kjo është ajo që është për t'u habitur dhe pse Nintendo gjithmonë rrezikon. Çfarë është kaq mahnitëse për një Xbox ose PS të ri? Çfarë sjellin pajisje të azhurnuara?

 2.   Oscar dijo

  Psvita që kishte një koncept të ngjashëm nuk funksionoi dhe as kjo nuk do të funksionojë

bool (e vërtetë)