Një mundësi më shumë për të shkarkuar muzikë falas

Header shkarko muzikë mp3xd

Edhe pse shërbimet e transmetimit të muzikës janë qartë të përhapura, ka ende njerëz që preferojnë të vazhdojnë të mbajnë një bibliotekë MP3. Ose duke pasur muzikën tuaj të preferuar pa u varur nga një lidhje interneti, ose duke qenë në gjendje ta kopjoni atë në media të tilla si një memorje USB ose një kartë SD dhe ta shijoni atë në makinë, për shembull. Kjo është arsyeja pse ne kemi motorë kërkimi ligjorë si MP3XD, Një web para dëgjoj y shkarkoni muzikë falas.

Për gati dy dekada, shkarkimi i muzikës MP3 ka qenë një debat i diskutueshëm në të gjithë botën. Shumë faqe në internet dhe programe shkarkimi janë mbyllur Për këtë arsye, gjatë gjithë atyre viteve, dhe programet e famshme të shkarkimit të skedarëve si eMule ose Ares, kanë ndaluar të përdoren që prej asaj kohe po bëhej më e ndërlikuar gjeni atë që keni dashur të kërkoni. Nëse disa ditë më parë ju kemi thënë si të shkarkoni muzikë nga Deezer, sot po ju themi një metodë tjetër e ndryshme dhe më e lehtë.

MP3XD është një faqe në internet për të dëgjuar dhe shkarkuar muzikë falas, por jo përmes këngëve që janë në serverin e vet. Në të vërtetë, serveri MP3XD nuk ka asnjë këngë të ruajtur, por është thjesht një motor kërkimi që i kushtohet kërko këngë në format MP3 që janë pritur në të gjithë Internetin. Po, ju po mendoni për këtë: el Google të muzikës. 

Dhe tashmë mund të pyesni se cilat hapa duhet të ndiqni për të shkarkuar atë këngë që dëshironi të ruani prej ditësh. Mirë hapat janë shumë të thjeshtë:

 • Gjëja e parë është padyshim hyni në Uebfaqja MP3XD.
 • Sapo brenda, ne do të gjejmë një fusha e kërkimit, brenda së cilës mundemi shkruani fjalë kyçe të tilla si titull të këngës, artistit apo albumit.
 • Duke klikuar në butonin e kërkimit, ju do të rimbushni uebin dhe ne do të tregojë të gjitha rezultatet në dispozicion.

Hapi i parë shkarkoni muzikë MP3XD

 • Pasi të kemi në dispozicion opsionet në dispozicion, nëse ajo që duam të dëgjojmë këngën, do të klikojmë në «Luaj»Dhe kënga do të fillojë të luhet. Nëse, nga ana tjetër, duam ta shkarkojmë në ekipin tonë, duhet të klikojmë mbi «download".
 • Do të na çojë në një faqe tjetër, ku na ofron disa mundësitë e shkarkimit. Dhe këtu sekreti nuk është asgjë tjetër përveç testimit. Në përgjithësi opsioni i parë zakonisht funksionon, megjithëse në rast gabimi, kemi edhe disa të tjera.

Hapi i dytë shkarkoni muzikë MP3XD

 • Pasi të zgjidhet opsioni, ne vetëm duhet ndiq hapat shfaqet në ekran. Si rregull i përgjithshëm, zakonisht është të klikosh në butonin blu «Shkarkim MP3»Kështu që rrjeti na ofron një koha e pritjes disa sekonda, dhe pastaj klikoni përsëri për të filluar shkarkimin.
 • Pasi të kemi shkarkuar këngën, do të kemi vetëm shijojeni aty ku te lutemi.

Në thelb, siç raportohet në termat dhe kushtet e tyre, Ata nuk janë përgjegjës për ato që tregon motori juaj i kërkimit. Falë kësaj, MP3XD na lejon të dëgjojmë dhe shkarkojmë këngët që kërkojmë në MP3 falas dhe nuk shkel asnjë ligj. Siç kemi parë, Përdorimi i tij është shumë i thjeshtë, shkarkimet ndodhin në a shpejtësi të shpejtë, dhe kur kërkojmë gjatësinë dhe gjerësinë e internetit, do të ishte e rrallë që ne të kërkojmë një këngë dhe të mos e gjejmë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.