Nokia do të prezantojë smartphone-in e saj në Kongresin Botëror të Mobile 2017

nokia-d1c-bëj-bardhë

Shtë e qartë se adhuruesit e markës tashmë dëshirojnë të shohin diçka të re pas gjithçkaje që ndodhi me markën. Tani HMD Global, e cila është kompania që ka licencë për 10 vjet për të lëshuar pajisje të reja, ka konfirmuar se do të jetë e pranishme në Kongresin Botëror të Mobile në vitin 2017 dhe për këtë arsye ne të gjithë jemi duke pritur që Nokia DC1 i ri të shfaqet në skenë.

Askush nuk i konfirmon ose mohon këto zëra në lidhje me DC1 të ri, por është e pashmangshme të flasësh për to në momentin kur kompania që do të mbajë telefona Nokia për dhjetë vitet e ardhshme njofton se do të jetë në ngjarjen më të madhe të telefonisë mobile në botë. çfarë do të hapë dyert e saj më 27 shkurt.

Ajo që është ende interesante në të gjithë këtë është se Nokia duket se nuk dëshiron ta hedhë në peshqir Në këto kohë të konkurrencës maksimale midis telefonave inteligjentë aktualë dhe megjithëse është e vërtetë ata e kanë atë mjaft përpjetë, nuk është e rëndësishme të heqësh dorë nga përpjekjet e tyre për të fituar një terren në botën e telefonisë.

Në të ardhmen Nokia DC1 kemi disa të dhëna të rrjedhura për një kohë të gjatë që nuk e kemi plotësisht të qartë nëse do të jetë përfundimtare apo jo, por ato na tregojnë një smartphone me Ekran 5,5 inç Full HD, një procesor 430 GHz Qualcomm Snapdragon 1,4, 3 GB RAM dhe deri në 32 GB memorie të brendshme. Në modelin e pajisjes nuk ka fotografi të vërteta, ka disa pasqyrime dhe pak tjetër. Le të shpresojmë që në MWC këtë vit që do të na e tregojnë zyrtarisht për të parë se sa larg mund të shkojë Nokia i ri dhe nëse do të jenë në gjendje të hapin një hendek midis pajisjeve aktuale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)