Nxjerrja e një fjalekalimi grumbull të skedarëve të kompresuar brenda Windows

zgjidh skedarët në grupe me fjalëkalim

Kjo detyrë mund të jetë e nevojshme për ata njerëz që janë mësuar të shkarkojnë një numër të madh skedarësh të llojeve të ndryshme nga interneti, ku njerëzit që i kanë postuar zakonisht i ndajnë ato në disa pjesë në mënyrë që ato të mund të shkarkohen gradualisht. Fatkeqësisht, këto lloj skedarësh zakonisht vijnë me një fjalëkalim specifik, i cili do të duhet të futet në secilën nga pjesët dhe pjesët që janë pjesë e të gjithë skedarit.

Kështu që duhet të shmangni detyrimin për të shkruar fjalëkalimin që zbërthen secilën nga këto pjesë dhe pjesë në çdo moment, ne do t'ju sugjerojmë më poshtë disa mjete që mund t'i përdorni me atë objektiv, domethënë, do të duhet të vendosni vetëm çelësin e përmendur për një herë të vetme dhe le mjetin e sugjeruar, veprojnë automatikisht me pjesën tjetër të dosjeve.

Alternativa konvencionale për heqjen e skedarëve me fjalëkalime

Padyshim, një nga alternativat më të mira për të qenë në gjendje të kryejë këtë detyrë është me WinRAR ndër shumë të tjerë, i cili ka mundësinë të na ndihmojë të nxjerrim të gjithë përmbajtjen e një skedari të kompresuar në të cilin është vendosur një fjalëkalim. Nëse do ta përdorni këtë mjet, do të duhet domosdoshmërisht të keni të gjithë skedarët e shkarkuar në një vend (dosje ose direktori), dhe duhet të përpiqeni të hiqni zinxhirin e parë në listë. Kur të kërkohet fjalëkalimi, do të duhet ta shkruani në hapësirën përkatëse, kështu që skedarët e tjerë do të zinxhirohen automatikisht. Shumica e skedarëve e pranojnë këtë lloj të procedurës, megjithëse ka edhe disa përdorues që kanë dashur të komplikojnë gjërat duke kërkuar që fjalëkalimi të shkruhet për secilën nga pjesët dhe pjesët që përbëjnë të gjithë skedarin e përgjithshëm.

1. Shpaketoni Monitorin

Alternativa jonë e parë ka funksione që tejkalojnë mundësinë e dekompresoni një skedar që është ndarë në disa pjesë dhe ka një fjalëkalim. Pasi të importoni secilën nga pjesët dhe pjesët në ndërfaqen e këtij mjeti, do të duhet të përcaktoni fjalëkalimin përkatës.

pa mbikëqyrës

Ju mund të urdhëroni që skedari që rezulton të ekzekutohet menjëherë (për shembull, në rastin e të qenit instalues), të ngarkohet në një server ftp ose të kopjohet në një dosje të veçantë. Përputhshmëria është e shumëfishtë, pasi që ky mjet mund të funksionojë pa ndonjë problem me ato të llojeve 7Z, RAR, ZIP, ISO, tar dhe gzip.

2. JShkarkues

Ky është një tjetër interesant Vegël e bazuar në Java, e cila ka mundësinë t'ju ndihmojë të shkarkoni skedarët nga cilido server ku ndodhen. Brenda konfigurimit të këtij mjeti ju duhet të shkruani fjalëkalimin që do t'ju ndihmojë të nxirrni përmbajtjen automatikisht.

JDownloader

Në këtë mënyrë, nëse e keni porositur këtë mjet për të shkarkuar rreth 100 skedarë (me fjalëkalim të përfshirë), duhet të lini kompjuterin plotësisht vetëm që më vonë të shihni rezultatin e nxjerrjes në fjalë. Meqenëse mjeti punon me Java, mund ta përdorni në Windows, Linux ose Mac.

3. Ekstrakt Tani

Thjeshtësia është pjesë e ndërfaqja e këtij mjeti, ku duhet vetëm zgjidhni skedarët që keni shkarkuar më parë në kompjuterin personal dhe tërhiqni ato në ndërfaqen; më vonë ju duhet të shkoni në konfigurim për të përcaktuar fjalëkalimin që do t'ju ndihmojë të zbërtheni automatikisht në grupe të gjitha këto skedarë të integruar.

nxjerr

Lehtësia më e rëndësishme e përdorimit të tij bazohet në pajtueshmërinë e tij me më shumë se 40 lloje skedarësh të kompresuar, duke qenë një tipar që shumë pak mjete me karakteristika të ngjashme mund të kenë.

4. Ekstrakt dhe Shërim Unrar

Me këtë mjet ju duhet vetëm të përcaktoni direktorinë ku janë të gjitha skedarët e kompresuar (me fjalëkalim) dhe gjithashtu, dosjen që dëshironi të përdorni si dalje.

unrarextractrekover

Problemi i vetëm është në pajtueshmëri, sepse «Ekstrakt dhe Shërim Unrar» punon vetëm me skedarë RAR; Ndonjë nga këto katër alternativa që kemi përmendur mund t'ju ndihmojë shumë nëse jeni nga ata njerëz që shkarkojnë grupe skedarësh nga uebi, të cilat ndoshta do të mbrohen me një fjalëkalim që dorëzohet zakonisht nga administratori i faqes në internet që është përhapur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)