O2 arrin në Spanjë nga dora e Telefónica dhe e udhëhequr nga Pedro Serrahima

 

O2 Spanjë Telefónica

Një operator i ri me kosto të ulët arrin ne Spanje. Edhe pse nëse jeni një nga ata që janë të interesuar në këtë botë, tashmë do ta dini që O2 nuk është fillestar në treg. Të paktën në Gjermani dhe MB. Tani bëhet fjalë për Spanjën nga dora e Telefónica, i cili tashmë ka një markë tjetër si Tuenti. Cfare ka me shume, O2 ka një surprizë në mëngë: një nga më të përgjegjshmit do të jetë Pedro Serrahima, ish i Pepephone dhe i cili grumbulloi vlerësime kaq të mira për ato që mori në operatorin. Ai aktualisht mban pozicionin e Drejtorit të Zhvillimit të markave të reja në Telefónica.

Sa për mbërritjen, O2 planifikon të fillojë udhëtimin e saj pas verës. Dhe për momentin do të ofrojë vetëm dy tarifa. E para prej tyre do të përbëhet nga një paketë që do të integrojë një lidhje interneti në shtëpi plus një linjë telefoni celular; si dhe në një opsion të dytë, O2 do të ofrojë një tarifë për të konsumuar në celularin tonë.

Në varësi të vendit ku jetoni, çmimi do të jetë njëri ose tjetri

Çmimet O2 Spanjë

Siç ju thamë, O2 do të ofrojë një normë konvergjente që do të përbëhet nga një lidhje interneti në shtëpi dhe një linjë telefoni celular. Do të ofrojë një lidhje fibra optike simetrike 100 Mb dhe një Tarifa e lëvizshme e përbërë nga thirrje të pakufizuara, 20 GB të dhëna dhe SMS të pakufizuar.

I pari prej tyre do të ketë një çmim prej 58 euro (me TVSH) megjithëse mund të jetë 45 euro në varësi të zonës në të cilën do të kryhet instalimi. Në këtë rast, dy zona diferencohen. E para prej tyre dhe ajo që do të kushtojë 58 euro përfaqëson ato komuna në të cilat çmimi rregullohet nga Komisioni Kombëtar i Tregjeve dhe Konkurrencës (CNMC). Zona e dytë është e lirë - ose nuk është e rregulluar - e cila përbëhet nga 66 komuna. Dhe janë të radhës: Albacete; Alboraya; Alcalá de Guadaíra; Alcala de Henares; Alcorcón; Alicante; Almeria; Alzira; Arganda del Rey; Badalona; Barcelona; Burgos; Kadiz; Castellón de la Plana; Cerdanyola del Vallès; Cordova; Cornellà de Llobregat; Coslada; Dy motra; Elçe; Fuengirola; Fuenlabrada; Getafe; Xhixhon; Granatë; Granollers; Guadalajara; Hospitalet de Llobregat; Huelva; Jaén; Jerez de la Frontera; Leganés; Luani; Lleida; Logroño; Madrid; Malaga; Mataró; Mislata; Mostole; Murcia; Oviedo; Palencia; Parla; Atërore; Pikturoj; Reus; Las Rozas në Madrid; Sabadell; Salamanca; San Vicente del Raspeig; Sant Adrià de Besòs; Santa Coloma de Gramenet; Sevilje; Taverna Blanques; Terrasë; Toledo; Torrejón de Ardoz; Përrua; Valdemoro; Valencia; Valladolid; Vigo; Vilafranca del Penedès; Vila-reale; dhe Zaragoza.

Shkalla e dytë, këtë herë vetëm për celularët, përfshin normën e të dhënave 20 GB, telefonata të pakufizuara dhe mesazhe SMS të pakufizuara. Çmimi juaj, përfshirë TVSH-në, do te jete 20 euro.

Filozofia e aromatizuar me Pepephone

Sa i përket filozofisë së O2 nën komandën e Serrahima, ajo na kujton shumë nga ato që u prezantuan me Pepephone në atë kohë: së pari klienti dhe pastaj do të shohim se çfarë do të ndodhë. Për t'ju dhënë një shembull: në rast se një klient pretendon para, ngarkon në mënyrë të papërshtatshme, operatori do t'ia kthejë shumën përdoruesit nga momenti i parë dhe më vonë çështja do të studiohet.

O2 nuk dëshiron të quhet si me kosto të ulët, por siç mund ta shohim në njoftimin për shtyp, Isshtë një ofertë e re "Premium dhe e thjeshtë". Përveç kësaj, O2 do të ketë kanalin e tij të kontaktit me klientin me numrin e vet të kontaktit (1551), si dhe një email ose një bisedë në internet.

Ne mendojmë se është e rëndësishme të theksojmë se këto janë gjithashtu oferta që nuk i imponojnë asnjë qëndrueshmëri klientit - ju mund të largoheni kur të doni - si dhe që gjithmonë do të keni çmimin më të mirë që mund t'ju ofrojnë. Dhe këtu ne e shpjegojmë veten: me siguri ju e keni gjetur veten në disa raste që merrni me qira një shërbim dhe muaj më vonë shfaqet një ofertë e re që përmirëson atë çmim në kompaninë tuaj aktuale. Epo, normalisht këto ndryshime të normave vlejnë për përdoruesit e rinj. Dhe kjo është ajo ku O2 përsëri na kujton Pepephone: ndryshimet e normës do të zbatohen — gjithnjë për më mirë— pa njoftuar të gjithë klientët aktualë.

Siç e përmendëm, shërbimi do të hapet për të gjithë në treg pas verës - spekulohet se do të nisë në shtator. Sidoqoftë, për disa ditë (20 qershor) do të fillojë një fazë beta në të cilën disa përdorues do të jenë në gjendje të testojnë shërbimin e ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.