Olympus OM-D E-M10 Mark III, prekje retro dhe ideale për udhëtime

Prezantimi zyrtar i Olympus OM-D E-M10 Mark III

Kamera pa pasqyrë Olympus shquhen për atë prekje retro; një pamje klasike e njohur për publikun e gjerë. Kompania e di këtë dhe linja e pajisjeve të reja është e vazhdueshme. Prandaj shfaqja e së resë Olympus OM-D E-M10 Mark III të jetë aq i njohur sa dy gjeneratat e mëparshme.

Pas viteve në tregun e Olympus OM-D E-M10 Mark II, pasardhësi i tij tashmë është prezantuar zyrtarisht. Dhe të them të drejtën, as ndryshimet nuk janë aq të dukshme. Sigurisht, vazhdon të jetë një nga modelet më të mira për të udhëtuar dritë (trupi juaj merr një peshë prej 362 gram) dhe merrni rezultate të mira.

Pamja e sipërme Olympus OM-D E-M10 Mark III

Olympus OM-D E-M10 Mark III përmban përpunuesin më të fundit të imazhit të kompanisë: TruePic VIII. Gjithashtu, sensori që do të gjeni në të është një 16 megapiksel Live MOS dhe një stabilizues imazhi me 5 boshte. Ndërkohë, ndryshe nga konkurrentët e tjerë (disa Fujifilm ose disa Sony), ky model ka një pamje optike. Për të qenë më specifik, ai ka 2,36 milion pikë rezolucioni.

Nga ana tjetër, në pjesën e pasme, përveç se ka disa kontrolle, është vendosur edhe ekrani LCD. Diagonali i kësaj është 3 inç dhe është plotësisht prekës. E njëjta kompani krahason trajtimin e saj me atë të a smartphone. Fokusi automatik në këtë kamerë Olympus është prekja me 121 zona.

Ekran dhe pamje pamjeje Olympus OM-D E-M10 Mark III

Lidhur me mundësitë e regjistrimit të videos, Olympus OM-D E-M10 Mark III është i aftë të marrë klipe me rezolucion 4k, sa është në modë, me një shpejtësi maksimale prej 30 fps. Alsoshtë gjithashtu e mundur të merrni shpërthime të shkrepjes deri në 8,6 fps, gjë që nuk është aspak e keqe.

Më në fund, një ngarkesë prej bateria e saj do t'ju lejojë të bëni deri në 330 shkrepje dhe të gjitha fotografitë mund të ndahen përmes lidhjes WiFi. Olympus OM-D E-M10 Mark III do të dalë në shitje në mes të këtij muaji shtator. Do të jetë në dispozicion në dy nuanca: e zezë ose e argjendtë. Gjithashtu, mund ta merrni vetëm trupi për 649 euro. Ose, zgjidhni dy tufa me lente të paketuara: trupi plus lente M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1: 3.5-5.6 II R me çmim 699 euro; ndërsa paketa e dytë është: trup plus M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1: 3.5-5.6 EZ lente zbritje a 799 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.