OnePlus 3T do të prezantohet më 15 nëntor

oneplus 3t

Firma OnePlus është bërë për një kohë tani një nga alternativat më të mira për të gjithë ata përdorues që duan të shijojnë pajisjet më të fundit në një çmim të volitshëm. Disa muaj më parë kompania lançoi OnePlus 3, model që do të marrë një rinovim me lansimin e OnePlus 3T një pajisje për të cilën kemi folur tashmë në rastet e mëparshme dhe risia kryesore e së cilës gjendet në procesorin që do të jetë Qualcomm Snapdragon 821, siç konfirmohet nga kompania amerikane disa ditë më parë përmes Twitter.

Lajmet e fundit që kemi lidhur me këtë pajisje kanë të bëjnë me datën e prezantimit të këtij modeli të ri, datën planifikuar për në 15 nëntor. Ky terminal do të dalë në treg me Android 7.0 nën shtresën e personalizimit OxygenOX. Brenda tij, përveç Snapdragon 821, gjejmë 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse. Bateria gjithashtu do të vdiste duke arritur deri në 3.300 mAh

Kompania ka zgjedhur sensorin Sony IMX395, një sensor 16 mpx me një hapje fokale f / 1,7 në vend të f / 2,0 aktual.  Ekrani OnePlus 3T do të jetë i njëjtë me modelin e mëparshëm 5,5 inç me rezolucion 1920 x 1080. Një tjetër risi që do të na sjellë kjo pajisje e re ka të bëjë me çmimin, një çmim që do të rritet me 80 euro, për të cilin mund të , për shumë përdorues, pushojnë së qeni opsioni ekonomik që ata kishin preferuar në vitet e fundit.

Siç raportohet nga Evleaks, OnePlus 3T i ri do të dalë në treg për 479 dollarë, një çmim shumë konkurrues por që pak nga pak po largohet nga politika fillestare e kompanisë, duke ofruar terminalet më të fundit me një çmim shumë të arsyeshëm. Më 15 nëntor do të kemi dyshime dhe nga Actualidad Gadget do t'ju informojmë për të gjitha lajmet në lidhje me këtë terminal të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.