@OnLeaks, na tregon se cili do të ishte pasardhësi i Sony Xperia XA

Rrjedhjet nga @OnLeaks vazhdojnë të jenë të vazhdueshme pavarësisht nga fakti se ritmi në këto data mund të jetë ngadalësuar pak. Në çdo rast, ajo që kjo rrjedhje na tregon është se cili do të ishte pasardhësi i modelit Sony të prezantuar gjatë Kongresit Botëror të kaluar Mobile 2017, Sony Xperia XA 2017. Nuk ka smartphone që i shpëton OnLeaks dhe në këtë rast duket se modeli i ri i firmës do të ketë një fund të jashtëm mjaft të ngjashëm me atë të paraqitur këtë vit dhe me volumin, fuqinë dhe butonat e tjerë në të njëjtin vend anësor.

Por otro lado Ky model i ri i Sony pritet të shtojë USB Type-C dhe nga sa mund të shohim në rrjedhje, madhësia e ekranit duket të jetë e njëjtë me atë të modelit aktual, ajo mban folenë 3,5 mm për kufjet, dy altoparlantët në pjesën e përparme dhe ka një fund me të vërtetë «vazhdimësi» Ndërsa e bukur.

Ky është cicërima ku u zbulua imazhi i kësaj pajisje nga japonezët:

Tani për tani, përveç që tregon atë që duket si i njëjti dizajn, ne na pëlqen një ekran me të njëjtat dimensione, por shpresojmë që pajisja e brendshme të përmirësohet pak më shumë pavarësisht se ishte mjaft i fuqishëm në modelin aktual të Sony.

Eshtë e panevojshme të thuhet OnLeaks është një nga burimet më të besueshme të rrjedhjeve që mund ta gjejmë në internet dhe në Twitter konkretisht, Pritet gjithashtu që ky model i ri i Sony nuk është aq i ndryshëm për sa i përket dizajnit të jashtëm pasi që është gjenerata e dytë e XA. Një informacion që shpëton është nëse do të vazhdojë vërtet të zgjedhë këtë nomenklaturë në emër apo do të ndryshohet, por në çdo rast e rëndësishme është që ne tashmë kemi rrjedhjet e para të një tjetri prej ekipeve që do të paraqiten në Barcelonë gjatë veprimtarisë në fund të shkurtit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->