Bearf OnPods, pa duar dhe pa vesh

Bearf OnPods

Sot në Actualidad Gadget flasim një produkt që ende nuk ka dalë në shitje. Asgjë e re nëse i kushtojmë vëmendje sasisë së rrjedhjeve dhe lajmeve për zhvillimet e ardhshme në treg që marrim çdo ditë. Por kjo është ndryshe. Ne do t'ju tregojmë gjithçka Bearf OnPods, një projekt ende në fazën e zhvillimit që ka arritur të tërheqë vëmendjen tonë.

Kjo është një koncept i kufjeve pa tela Sound Wireless True që nuk i kishim parë deri më tani. Një shpikje me një vulë spanjolle me një fushatë Crowfunding në zhvillim e sipër që premton të japë shumë për të folur në këtë sektor aktiv të tregut. Slogani i tij është shumë sqarues, duar të lira dhe veshë të lirë, a është e mundur? eshte e mundur. Ne kemi parë që ka ende vend për inovacion edhe në një koncept ku kjo dukej e pamundur.

Bearf OnPods, ndoshta një shpikje revolucionare

Ndërsa ju parashikojmë, vetëm me parullën e tij tashmë janë krijuar dyshime serioze. Si është e mundur të mbështetemi kufje pa vesh? Epo kjo është e mundur në sajë të një sistemi dëgjimi të bazuar në përçueshmërinë e kërcit. Sinqerisht, pasi kemi mësuar rreth këtij projekti duhet të pranojmë se është diçka për të cilën nuk kishim dëgjuar kurrë më parë. Atje në treg Kufje të bazuara në përcjelljen e kockave tingull Një sistem në të cilin dridhjet transmetohen përmes kockave, dhe duke anashkaluar veshin e mesëm, ato arrijnë në veshin e brendshëm. Një koncept që duket se nuk ka qenë shumë i suksesshëm.

Teknologjinë që përdorin këto Bearf OnPods quhet përcjellje kërcore bën që vibrimet e tingullit të udhëtojnë përmes kërcit deri në daulle e veshit. Nga daulle e veshit konvergojnë me dëgjimin natyror dhe ndjekin të njëjtën rrugë. A priori, një nga avantazhet që gjejmë ndaj kufjeve tradicionale është se Bear OnPods pastroni plotësisht kanalin e veshit. Kështu që ne mundemi, ndërsa ne kënaqemi me muzikën tonë, dëgjoni tinguj të jashtëm me qartesi totale.

Podet me Bearf përçueshmëri kërcore

Pyetjet vazhdojnë ... nëse veshët janë të lirë Ku i vendosim Bearf OnPods? Këtu gjejmë një tjetër nga risitë. Ne me të vërtetë nuk po prisnim që kufjet të ishin plotësisht jashtë veshëve. Pajisja ku ndodhen bateria, altoparlanti dhe çipi i lidhjes ndodhet pas veshit, mu në kërc. Y nga brenda do të na duhet të gjejmë vetëm një magnet të vogël që përveç mbajtjes së pajisjes përmbush funksionin e transmetimit të dridhjeve tingull

Dëgjimi i muzikës dhe i tingujve rreth jush është i mundur me Bearf OnPods

Një nga shërbimet më të kërkuara në industrinë e kufjeve pa tel është zvogëlimi i zhurmës. Një sistem që duke lëshuar një zhurmë minimale, për shumë të padukshëm, anulon tinguj të jashtëm. Si rezultat, përdoruesit e kufjeve për zvogëlimin e zhurmës mund të zhyten plotësisht në muzikën tuaj. Por ka nga ata që nuk duan të dëgjojnë vetëm muzikë dhe të izolohen plotësisht nga gjithçka që i rrethon.

Bearf OnPods ofron mundësia për të shijuar muzikën që ju pëlqen më shumë pa kabllo apo lidhje. Por në të njëjtën kohë të jesh në gjendje të zhvillosh një bisedë, dëgjoni tingullin e detit, ose kuptoni nëse dikush po na thërret në rrugë. Cfare ka me shume, dizajni i këtyre kufjeve e bën të vështirë të vërehet se po i mbani ato. Duke parë drejt dikë që i mban ato, mund të shihni se ata nuk kanë veshur asgjë brenda veshit të tyre, dhe magneti i vogël është pothuajse i fshehur i ngjitur në kërc.

Onpods vendosur

Ndër avantazhet e ofruara nga formati Bearf OnPods gjejmë, siç kemi thënë, që ato janë shumë më diskrete. Ata gjithashtu largohen liro plotësisht kanalin e veshit kështu që ne mund të dëgjojmë gjithçka që po ndodh në mjedisin tonë. Nuk shkakton dëmtim të dëgjimit ose infeksione për të pasur një objekt në vesh. Cfare ka me shume, transmetimi i dridhjeve direkt nga kërci në daulle e veshit e bën basin të ndjehet shumë më i qartë sesa me kufjet konvencionale.

Një projekt të cilit mund t’i bashkoheni nëse jeni të interesuar

Siç kemi komentuar në fillim, ne jemi më parë një projekt në fazën e zhvillimit. Sipas prodhuesve, pas disa prototipave, produkti është shumë afër të kesh një dizajn përfundimtar për prodhimin komercial. Për ta bërë këtë, a fushata e financimit të njerëzve në të cilin nëse e konsideroni një projekt interesant dhe me një të ardhme mund të bashkoheni me një kontribut. Ne nuk e dimë nëse ky, ende një prototip, do të bëhet një model që mund të blihet në çdo dyqan. Por vetvetiu ideja është me të vërtetë origjinale.

Atje një avantazh që Bearf OnPods ka ndaj çdo kufje tjetër nga tregu, të paktën tani për tani. Dhe kjo është ajoSipas rregullave aktuale të trafikut spanjoll, nuk është e ndaluar ngasja dhe përdorimi i tyre. Rregulli ndalon përdorimin e çdo pajisjeje që fut ose mbulon plotësisht veshin. Prandaj, një pajisje audio që është plotësisht jashtë veshit lënia e lirë e kanalit të hyrjes nuk është ndër ato që nuk mund t'i përdorim kur ngasim makinën.

lloje të ndryshme të kufjeve

Oferta e kufjeve Bearf OnPods Lidhja Bluetooth me TWS dhe janë në përputhje me çdo pajisje. Edhe pse në foto, të vendosura në pjesën e pasme të veshit mund të duket pak e madhe, pesha e tij është vetëm 5 gram. Dhe ata kanë një fuqi që në versionin e fundit të prototipit ka arritur deri në 63 dB. Performancë e mjaftueshme për të ofruar një përvojë dëgjimi pa duar. Shumë do të varet nga suksesi i tij nga çmimi përfundimtar që produkti arrin kur të dalë në shitje, në mënyrë që të jetë konkurrues me shumë opsione të tjera.

Nga Gadget Actualidad kemi dashur të mbështesim një iniciativë «e bërë në Spanjë»E cila përveç që është interesante, ka elemente për tu bërë realitet shumë shpejt. Kërkimi, evolucioni dhe inovacioni në fushën e teknologjisë është gjithmonë i mirëpritur. Moreshtë më se e mundshme që shumë shpejt të kemi kufje me teknologji të zërit përçueshmëri kërcore në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Julio dijo

  Rregulloret e trafikut siç e quani ju, është rregullorja e përgjithshme e trafikut 1428/2003 dhe në nenin 18 të saj e bën shumë të qartë, "është e ndaluar të ngasësh makinën dhe të përdorësh helmetat ose kokat e telefonit të lidhura me marrësit ose riprodhuesit e zërit". Ai mbart një gjobë prej 200 eurosh dhe tërheqje të 3 pikëve nga leja e drejtimit. Tregojini dhe kontrolloni përsëri rregulloret.

  1.    Ruben Lopez dijo

   Përshëndetje, unë jam Rubén López, shpikës i produktit, faleminderit shumë për komentin tuaj. Në të vërtetë keni të drejtë pasi që ata kanë modifikuar rregulloret në mënyrë që të mos mund të drejtonit makinën duke përdorur vetëm njërën nga këto pajisje. Sidoqoftë, ka disa përjashtime të tilla si LG Tone Ultra që duke mos penguar kanalin e veshit autorizohen nga DGT (ato janë një altoparlant në qafë). Siç mund ta shihni në faqen time të internetit dhe lidhjen e financimit të njerëzve, unë nuk tregoj se ato janë të përshtatshme për t'u drejtuar në Spanjë, ndoshta në vende të tjera pasi ato nuk pengojnë absolutisht asgjë për të. Sidoqoftë, unë besoj dhe kushdo që i përdor ata mund të plotësojnë kërkesat për të drejtuar makinën dhe unë po përpiqem ta bëj këtë. Të gjitha të mirat.