OPPO Find X, ky do të jetë "smartphone" me të cilin kompania hapet në Spanjë

OPPO Gjej X

Një kompani e re kineze e lëvizshme do të zbresë në Spanjë, e cila edhe pse mund të duket ndryshe, është një nga ndërtuesit më të mirë në Azi. Për të marrë një ide: OPPO është më e popullarizuar se markat e mëdha si Samsung në vendin e saj të lindjes, Kinë, si dhe në Indi. Dhe për të debutuar në vendin tonë, kompania do ta bëjë këtë me një terminal që nuk ka kaluar pa u vënë re dhe që është prezantuar në Paris: OPPO Gjej X.

OPPO Find X ka qenë një surprizë për ata që morën pjesë në prezantimin e tij. Pse Për shkak se kompania kineze, si VIVO me modelin e saj NEX, ka dashur të dallojë veten nga prodhuesit e tjerë dhe ka hequr dorë nga "Notch" i njohur. Megjithëse kjo nuk ka qenë pengesë për të arritur një front pa korniza dhe atë ekrani më i madh se 6 inç zë 93,8 përqind të hapësirës totale të sipërfaqes.

Ngulit

Futbollisti Neymar ka qenë në krye të OPPO Gjeni njoftimin e parë X, dhe portalin Prag ekskluzivisht, mediumi i vetëm në botë që ka pasur qasje në një makinë provë. Por pastaj ju lëmë me fletën e plotë teknike:

OPPO Gjej X
Ekran 6.4 inç (2340 x 1080 piksel) Full HD + AMOLED
Processor Platformë 2.5GHz Octa-Core Qualcomm Snapdragon 845 10nm Mobile me GPU Adreno 630
Kujtesa RAM 8 GB
Magazinimi i brendshëm 128 / 256 GB
Sistemi operativo Android 8.1 Oreo me UI ColorOS 5.1
Kamera fotografike e pasme sensori i dyfishtë: 16 + 20 MPx
Kamera e përparme 25 MPx
lidhjet 4G VoLTE / WiFi 802.11ac (2.4GHz / 5GHz) / Bluetooth 5 LE / GPS / USB Type-C / dualSIM
bateri 3.730 mAh me karikim të shpejtë

Kamera e ndryshme në OPPO Find X

OPPO Gjeni kamerën e përparme X

Ne mund t'ju themi se ky terminal ka një mekanizëm të zgjuar në mënyrë që kamera e përparme të mos zërë ndonjë hapësirë ​​në sipërfaqe. Dhe ideja nuk ka qenë askush tjetër veçse të propozojmë një mekanizëm mekanik që e bën atë që kur duam kamerën e përparme, ajo të shfaqet nga pjesa e pasme e ekranit. Kjo është, ajo ekziston një mekanizëm rrotullues i motorizuar gjë që bën që sensori të shfaqet dhe zhduket nga vendi i ngjarjes. Siç e përmendëm në fillim, të njëjtën gjë mund të shohim në Vivo NEX, edhe pse paksa e modifikuar.

Ky sensor ka një rezolucion maksimal prej 25 megapixel i cili gjithashtu ofron skanim 3D të fytyrës. Si shënim, OPPO gjithashtu integron Animojis në stilin e saj dhe i pagëzon si «Omojis». Ndërkohë, në pjesën e pasme, moda aktuale tërhiqet dhe integrohet një kamerë me sensor të dyfishtë: 20 dhe 16 megapiksel gjë që, sigurisht, do të na lejojë të luajmë me efektin e dëshiruar Bokeh.

Fuqia brenda këtij OPPO Gjeni X për t'u përballur me nivelin e lartë

Ndërkohë, ky OPPO Find X është gjithashtu një ekip i fuqishëm. Dhe e demonstron atë duke integruar një procesor brenda Snapdragon 845 me 8 bërthama në 2,5 GHz dhe një RAM prej 8 GB. Gjithashtu, ky terminal mund të zgjidhet në dy kapacitete: 128 ose 256 GB hapësirë. E gjithë kjo duhet ta bëjë Android -Android 8.1 Oreo për të qenë më të saktë nën një shtresë të personalizuar të quajtur ColorOS 5.1- funksionojnë në mënyrë të përsosur në jetën tonë të përditshme dhe, përveç kësaj, na lejojnë të luajmë video-lojëra të gjeneratës tjetër pa ato tipike GLV ose ngadalësimet.

Shtesa të këtij OPPO Gjeni X

OPPO Gjeni foton X

Si shtesë ju do të gjeni në këtë OPPO Find X se është një terminal që është i pajtueshëm me rrjetet 4G të gjeneratës së fundit. Ka një port USB-C që do të na lejojë të karikojmë baterinë me karikim të shpejtë. Bateria që pajis ka një Kapacitet 3.760 mAh.

Ndërsa nëse dëshironi brenda ka hapësirë ​​për tu strehuar dy karta SIM —NanoSIM— në rast se dëshironi ta përdorni si terminal profesional dhe personal. Për momentin kompania nuk ka ofruar çmime ose data të sakta të nisjes. Ajo që është konfirmuar është se OPPO Find X do të jetë në dispozicion si në Shtetet e Bashkuara dhe në Evropë. Sigurisht, mund ta zgjidhni në dy nuanca të ndryshme: të kuqe ose blu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.