Përdorimi i eReaders është rritur 140% në javët e fundit

Kobo Fnac

Nga Actualidad Gadget, ne kemi botuar disa artikuj për të treguar opsionet e ndryshme argëtuese që kemi gjatë ditëve që kemi qenë dhe ato që akoma i kemi lënë të izoluar. Përveç rritjes së konsiderueshme në shërbimet video streaming, sektori i librit dhe librit audi gjithashtu ka përjetuar rritje të konsiderueshme.

Siç është thënë nga Kobo nga Fnac, midis 6 dhe 19 Mars, Konsumi i eReaders u rrit me 140% ndërsa ajo e librave audibë e bëri këtë me 254%, shifra që demonstrojnë interesin e spanjollëve për leximin dixhital, një mënyrë e re e konsumimit të përmbajtjes që erdhi disa vjet më parë për të qëndruar.

Me libraritë dhe bibliotekat e mbyllura për disa javë, leximi dixhital është bërë një fantastik shpëtimtar për industrinë letrare dhe se jo vetëm që u lejon lexuesve të argëtohen, por gjithashtu i lejon ata të mësojnë dhe të shijojnë histori. Kobo nga Fnac na ofron një numër i madh i librave elektronikë falas në mënyrë që të përfitojmë sa më shumë nga eReader-i ynë, dhe ku do të gjejmë libra të të gjitha llojeve, nga romanet, te historitë përmes kurseve të të gjitha llojeve.

Për të hyrë në këtë katalog të gjerë, duhet vetëm hapni një llogari në Rakuten Kobo, faqja në internet e-librit e ofruar nga gjigandi japonez Rakuten dhe prodhuesi i eReaders Kobo.

Përveç që kemi një numër të madh të librave elektronikë falas, ne gjithashtu kemi në dispozicionin tonë një larmi e gjerë titujsh për më pak se 2,99 euro, përveç librave audio. Nëse ende nuk e keni gëzuar gjatë gjithë këtyre ditëve të burgosjes, tani mund të jetë koha për ta bërë këtë. Për të shijuar të gjithë këta libra, nuk ka nevojë të keni një eReader, pasi mund ta bësh direkt nga kompjuteri, tableti dhe smartphone i menaxhuar nga iOS ose Android.

https://itunes.apple.com/app/kobo-books/id

Librat Kobo (Lidhja e AppStore)
Kobo Booksfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.