Përdoruesit e Spotify marrin një rimbursim për reklamat e vazhdueshme të Drake

Spotify

Drake lëshoi ​​albumin e tij të ri me titull Scorpion këtë të Premte të kaluar. Albumi i ri nga reperi kanadez ka gjithçka për të qenë i suksesshëm, dhe publiciteti për të ka qenë i shumtë. Sidomos në Spotify, ku fytyra e reperit u shfaq në të gjitha banderola dhe header të listave të dëgjimit. Një reklamë disi e tepruar që ka irrituar shumë përdorues të shërbimit streaming suedez.

si edhe në ato lista dëgjimi ku Drake nuk kishte një këngë, fytyra e tij do të dilte. Një përpjekje e madhe nga Spotify për t'i bërë përdoruesit të dëgjojnë albumin e reperit. Por jo të gjithë janë plotësisht të kënaqur me këto veprime të kompanisë.

Veçanërisht ka qenë i bezdisshëm për përdoruesit premium të Spotify, të cilat nuk kanë pse të shohin ndonjë reklamë. As ata nuk janë kursyer nga prania e vazhdueshme e Drake në platformë. Prandaj, shumë kanë vendosur të marrin masa dhe të ankohen në kompani për këtë.

Dhe duket se ata kanë marrë rezultate. Sepse shumë përdorues pretendojnë se kanë marrë një rimbursim nga kompania. Do të ishte një kompensim për këto shqetësime. Edhe pse vetë kompania në deklaratat për disa media ka thënë se nuk ka pasur shumë ankesa, dhe se ata nuk planifikojnë të fillojnë një plan kompensimi për përdoruesit.

Diçka që ka ngritur dyshime. Për shkak se ka mjaft përdorues të Spotify që pretendojnë se kanë marrë rimbursimin e pagesës mujore. Edhe pse deri më tani numri i saktë i përdoruesve është i panjohur të cilët i kanë marrë këto para nga kompania.

Ne do të duhet të shohim se çfarë do të ndodhë në ditët e ardhshme, nëse lindin më shumë përdorues me ankesa ose jo. Meqenëse ajo që është bërë e qartë është se Spotify ka dalë jashtë kontrollit për promovimin e albumit të Drake. Edhe pse me siguri reperi e vlerëson këtë publicitet të stërmadh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.