Ata përgatisin një iPad të ri 10,5 inç të përqendruar në sektorin e studentëve

Imazhi i Ipad Mini 4

Disa ditë më parë përmendëm mundësinë që Apple të përfshinte një produkt të katërt në gamën e saj të iPad, ky produkt do të ishte një iPad 10,5 inç, një madhësi e ndërmjetme midis të dyjave që aktualisht janë në dispozicion në Apple Store por që ndoshta nuk do të ishte një ndryshim mjaft drastik për të justifikuar pamjen dhe mirëmbajtjen e tij. Sidoqoftë, sipas rrjedhjeve të fundit, kjo madhësi dhe funksionalitetet e saj kanë filluar të kenë kuptim, që prej atëherë Me një qasje më praktike drejtuar sektorëve profesional dhe arsimor, shitjet mund të rriten. Sidoqoftë, ne mund ta shohim atë më pak ose më pak se iPad gjigandi 12,9 inç.

Ekipi i DigiTimes pretendon të ketë informacion të privilegjuar në lidhje me iPad-in e ri që Apple po konsideron të nisë gjatë muajve Prill dhe Mars të vitit të ardhshëm, dhe është se ky iPad do të kishte një madhësi prej 10,5 inç, diçka që nuk është parë kurrë më parë në kompaninë CupertinoPërveç faktit që do të përfshinte teknologjitë AMOLED ose OLED për herë të parë në ekranin e një pajisje të madhe Apple, ne kujtojmë se ekrani Apple Watch tashmë përfshin teknologjinë LED për zhvillimin e saj maksimal në kushte të dritës shumë të natyrshme. Kjo është ajo që ai ka raportuar DigiTimes:

Apple po lançon një iPad 10,5 inç sepse tabletat 10 inç po bëhen të njohura në arsim dhe biznes në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ekziston një iPad 9,7 inç, por duket se është shumë i vogël, ndërsa iPad 12,9 inç duket shumë i shtrenjtë për këtë lloj përdoruesi.

Ndërsa iPad 9,7 nuk ka konkurrencë kur bëhet fjalë për pajisjet AndroidRealiteti është se tabletat më të vegjël janë zakonisht territori Android. Problemi është se Apple kurrë nuk ka qenë një kompani e dhënë shumë ndaj copëtimit të produkteve të saj, dhe vitet e fundit po bëhen të pafundme prej tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)