Spotify lanson versionin e tij të ri falas: Më shumë muzikë falas dhe lamtumirë në modalitetin e rastit

Spotify

Dje, 24 Prill, firma suedeze prezantoi lajmet që do të arrijnë në versionin falas të shërbimit të saj streaming. Spotify kishte premtuar ndryshime të mëdha dhe ka realizuar. Lajm i mirë për 90 milion përdorues që përdorin shërbimin falas të kompanisë. Meqenëse përfshihen mjaft përmirësime, duke përfshirë edhe fundin e mënyrës së rastësishme, e cila ishte diçka që i shqetësoi shumë konsumatorët.

Por nuk është e vetmja risi që Spotify ka prezantuar në këtë rast. Kompania suedeze dëshiron ndryshime reale me të cilat të rritet në treg dhe të rrisë numrin e përdoruesve që përdorin shërbimet e tij. Diçka që ata shpresojnë të arrijnë me këto lajme. Çfarë ndryshimesh më shumë na lënë ata?

Një tjetër ndryshim është ai brenda seksionit të eksploruar tani jemi me 40 orë këngë që mund t'i dëgjojmë sa herë të duam. Musicshtë muzikë e bazuar në shijet tona, kështu që mund të na ndihmojë të zbulojmë muzikë të re. Spotify ka bërë ndryshime në sistemin e rekomandimeve, të cilat do të bazohen në listat e dëgjimit që ne i dëgjojmë rregullisht.

Njerëzit që përdorin Spotify në versionin e tij falas nuk mund të përdorin mënyrën jashtë linje. Vetëm përdoruesit me pagesë mund ta shijojnë këtë. Por kompania suedeze dëshiron të promovojë këtë mënyrë. Për ta bërë këtë ata prezantojnë një funksion i ri që do të kursejë deri në 75% të të dhënave me shtypjen e një çelësi. Edhe pse kjo veçori do të zgjasë disa javë për të arritur.

Ndryshimet në dizajnin e aplikacionit Spotify gjithashtu na presin. Muzika e rekomanduar fiton rëndësi në faqen kryesore. Gjithashtu, seksioni i Radios tani do të jetë pak mënjanë. Meqenëse stacionet janë zëvendësuar nga listat e dëgjimit. Kështu që këto lista për dëgjim fitojnë mjaft rëndësi në faqen kryesore.

Këto ndryshime kanë filluar të vijnë në Spotify. Edhe pse do të jetë çështje javësh para se të gjitha ato të jenë zyrtarisht të disponueshme për të gjithë përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.