Samsung Galaxy S8 definitivisht nuk do të ketë një portë kufjesh

samsung-galaxy-s7-edge-black-shkëlqim-zi-edge-840x473

Samsung është kompania që vë dhe merr. Nëse zbuluam se me Galaxy S6 ata shpëtuan nga bateria e lëvizshme dhe porta microSD, në vetëm një vit, ata u tërhoqën me portin microSD duke lejuar zgjerimin e kujtesës në mënyrën më të lehtë. Sidoqoftë, polemikat dolën në dritë për sa i përket zërit, Apple dhe Motorola kishin qenë pionierë në "karikimin" e një porti që na shoqëronte për dekada, Mini Jack 3,5 mm që ne përdorim për të lidhur kufjet tona. Tani, Samsung futet në bandë, Duket se është konfirmuar që Samsung Galaxy S8 nuk do të ketë një port kufjesh, por me USB-C.

Mes Sammobile ka vendosur të nisë një "ekskluzive" që do ta marrim me një kokërr kripë por së cilës do t'i japim një votë besimi për shkak të numrit të të parëve që ata kanë lëshuar në raste të tjera. Sipas portalit të lartpërmendur, Samsung Galaxy S8 nuk do të ketë Jack 3,5 mm, por me një port USB-C, duke i thënë lamtumirë dy portave në të njëjtën kohë, microUSB që shoqëron pajisjet Android për kaq shumë vite dhe Jack 3,5 mm. Nëse duam të përdorim kufje që nuk janë pa tel, do të duhet të zgjedhim këtë USB të ri performancë e lartë

Kështu, Samsung zgjedh përfshijnë dy altoparlantë stereo në Samsung Galaxy S8, kështu që do të ishte e barabartë në zë me fundin e lartë të tregut. Po kështu, pajisja do të bëhej disi më e hollë, ose kapaciteti i baterisë do të rritet, diçka që ne nuk do të jemi në gjendje ta dimë. deri në Kongresin Botëror të Lëvizshëm në Barcelona që do të mbahet në Shkurt 2017. Të gjithë sytë janë drejt flamurit të ri të Samsung, veçanërisht pas katastrofës me Galaxy Note 7 dhe tërheqjes së tij nga tregu për shkak të shpërthimeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)