Pajisja për të shmangur gjurmimin GPS në makinë

Makinë GPS

Shumica e pajisjeve që janë në dispozicion në treg vijnë të pajisura me një sistem GPS, i cili në rast se nuk e kanë atë, mund të shtohet duke e blerë atë veçmas me një çmim që është gjithnjë e më i ulët. Këto pajisje mund të jenë një ndihmë e madhe kur ngasni makinën dhe, për shembull, të mbërrijnë pa vonesë dhe pa probleme në destinacion.

megjithatë Të gjitha këto pajisje GPS krijojnë të dhëna për secilin nga vendet nëpër të cilat qarkullon makina jonë gjenerimi i informacionit që në disa raste mund të jetë problem për njerëzit që ngasin makinën. Për shembull, regjistrimi i të dhënave të vendeve nëpër të cilat keni kaluar mund të mos na ndihmojë shumë në rast se makina që ne përdorim është një makinë kompanie dhe ne e përdorim atë në disa raste për qëllime private.

Për fat të mirë, bota e teknologjisë ka bërë një rrugë të gjatë në kohët e fundit, dhe Ka tashmë pajisje të disponueshme që na lejojnë të fshijmë çdo rekord që gjeneron dhe ruan një pajisje GPS. Çmimi i tij gjithashtu nuk është shumë i lartë nëse marrim parasysh atë që mund të na ofrojë.

Pajisja për të bllokuar GPS

Pajisja për të bllokuar GPS

Nëse keni nevojë të blini një nga këto pajisje, mund ta bëni përmes lidhja tjetër, për një çmim prej 89 dollarësh. Ai punon i lidhur me çakmakun e cigares së makinës, duke i siguruar asaj një sinjal 200mW dhe ka një diapazon prej 1.450 deri 1.600 Mhz.

Në rast se keni nevojë fshini të dhënat që pajisja juaj GPS mund të lërë, mos e ndërlikoni jetën tuaj dhe mbi të gjitha mos i besoni vetes, pasi praktikisht çdo GPS mund të gjenerojë një skedar të dhënash edhe kur është i fikur, siç ndodh për shembull me pajisjet mobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

35 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Guillermo dijo

  Unë dua që një pajisje të bllokojë GPS e telefonit tim celular, ju pyesni:
  A ka ndonjë celular me GPS të çaktivizuar ose që mund të çaktivizohet?
  Pajisja për të çaktivizuar GPS në makinë (e reklamuar këtu) punon për celularin nëse është 3 ose 4 metra nga makina ose ndërsa njëri është në makinë. Nëse bllokoni GPS të celularit, a mund të merrni thirrje?

 2.   Carlos dijo

  Dua që një pajisje të bllokojë GPS-në e makinës time të punës

 3.   trejo norme dijo

  Dua që një pajisje të bllokojë GPS-në e makinës time të punës

 4.   Panantukan dijo

  Nëse pajisja është gjithçka që shfaqet në figurë, atëherë ISSHT A NJ D MASJE. Meqenëse është një përshtatës i thjeshtë i cigares në makinë. Pajisjet si këto GJITHMON kanë një karakteristikë antene të frekuencës në të cilën funksionon (L1) dhe jo kabllon e prerë të thjeshtë që del nga adaptori, i cili NUK NOTSHT AN ANTENA.
  Përveç se pajisja nuk shfaqet në foto, por nuk do të kishte kuptim të tregonte përshtatësin në makinë dhe jo pajisjet e vërteta.

 5.   Luis Valdes H. dijo

  Nëse është e vërtetë që kjo pajisje funksionon, unë do të doja të isha në gjendje ta fitoja atë nëse dikush ka informacion se si ta marrë atë, më dërgoni informacione pasi më duhen urgjentisht. përshëndetje për të gjithë komunitetin e hapësirës kibernetike.

 6.   Eduard Pirlo Gomez dijo

  Ju lutem do të më duhet të di se si mund të mashtroj GPS të instaluar në celularin e punës, ose nëse ka ndonjë pajisje për të, ju faleminderit shumë

 7.   elchoricio dijo

  Unë do të doja të blija disa nga këto pajisje për punën time pasi që kur blej makina në mënyrë të paligjshme me një sistem gjurmimi GPS ata më gjejnë menjëherë dhe unë zakonisht përfundoj në burg, tani e tutje kuptohet që mesazhi im është një mënyrë qesharake e duke thënë se sa mjet i lezetshëm për avionët!

 8.   elpela dijo

  Do të doja të blija një ekip të këtyre, a mund të më tregoni se ku i gjej.

 9.   Patricio dijo

  Do të doja të blija një pajisje për të bllokuar sinjalin GPS të automjetit të punës, sa herë që largohemi nga sektori gjobitemi, ku mund ta gjej dhe cila është vlera?

 10.   Xhulio Alberto dijo

  Unë do të isha i interesuar të përvetësoja këtë sistem për të bllokuar sinjalin GPS të automjetit tim. Si mund ta gjej dhe cila është kostoja e kësaj ???

 11.   Vjedhës dyqani (miu, miu, hajduti, grabitës) dijo

  Epo, unë gjithashtu dua një, e vërteta është se për pende-jos si ju që nuk duan të gjenden në punë dhe të gjobiten. bah budallallëk Me atë mut mund të vjedh makina pa ndonjë problem me policinë. por nëse doni të vazhdoni vajza të vogla, për mua më mirë bllokoni GPS për mua dhe unë kam një karrocë fëmijësh për të marrë ca të mira $ $ $ $ $ $ $ $ $ $… ..

  ———- >>>>>>>>>>>

 12.   paco dijo

  Unë dua që një pajisje të bllokojë GPS-në e kamionit të punës sime

 13.   jose luis dijo

  ku mund ta gjej

 14.   omar alexis chavez alarcon dijo

  Më duhet urgjentisht kjo pajisje ku mund ta blej.

 15.   Welington Navarrete dijo

  Përshëndetje, unë kam sekretin që të mos shqetësohem në GPS të një automjeti pune, ajo që duhet të bësh është si më poshtë: mos e shkarkoni automjetin

 16.   sergio gonzález dijo

  Më duhet një pajisje për të bllokuar GPS në automjet, të tregoj se ku e blej, të lutem

 17.   Vidhni Makinat dijo

  Kjo pajisje është përdorur për të vjedhur automjete, unë jam më se i sigurt se shumica e foreros këtu janë disa që do të regjistrohen për të vjedhur disa makina ose të paktën t'i përkushtohen biznesit, të lënë mut dhe të shkojnë në punë dhe nuk e bëjnë vidhosni që policët më vonë shkojnë për peshkim

 18.   alex dijo

  Do të doja ta blija për arsye personale urgjentisht ju falënderoj shumë, Unë pres përgjigjen tuaj

 19.   Charles Q dijo

  Unë do të doja të dija se si të kontaktoja shitësin dhe duke iu përgjigjur llojit që Roba Autos, ju nuk duhet të përgjithësoni sepse disa kanë nevojë për arsye të tjera si shoferët e taksive që sipas nevojës blejnë një makinë me kredi dhe përfundojnë duke paguar 300% të vlera e tij dhe më lart Ata madje nuk pushojnë së punuari sepse i monitorojnë tërë ditën dhe madje bllokojnë makinën tuaj. Ju lutem do të doja të blija produktin.

 20.   Jorge dijo

  Unë dua të di se si bëj për ta fituar atë

 21.   guillermo guzman sanxhez dijo

  Unë do të doja të kisha një në mënyrë që ata të mos më lokalizojnë në punë, sa është çmimi i pajisjeve dhe transporti në një pjesë të provincës së Meksikës, faleminderit

 22.   wuatichoros dijo

  Të dashur miq, emri im është Percy apaza C.nesecito duke vjedhur një makinë nga Arequipa këtu në Lima vidhet më keq nga policia, ju e dini që ju mund të ecni ose me 10 lukas ata largohen falas, por problemi është pronari i tij nëse më gjeni mua më duhet një mik më shumë ju lutem miq nëse dikush mund të më ndihmojë të çaktivizoj atë vanba që unë i jap gjysmën e trazirave

 23.   WUACHICHOROS dijo

  THIRRJE SHOQRISHT APO N NOTSE NUK VINI N TO SHTUSPIN IME T Y GJITH M K NJIHNI CHORO M M T K NJOHUR ALAS VISTA Q S THONIN T DE VDEKUR SE DO T COM VINI TE TOKE ..
  ATT PERCY THOT NJ A PREJTESIM PR NDALIM EKS-KOLEGJIA CESAR COLLA DHE P ONER AJO Q WH B TN KUJDES TI BUZ SMQUARIT TUAJ GIL QUISPE ME DASHURI SEPSE JAN F T F QYTETUARA POR NUK ITSHT RNDSI

 24.   Carlos Zambrano dijo

  ku mund ta blej

 25.   Carlos dijo

  Ku ta blej një, çfarë ia vlen?

  1.    José Luis dijo

   Shes frenues te vertete GPS jam ne cdmx dhe nga vdd me besoni se jane shume efikase me shume raporte nga whatsapp ne 55-63-50-93-85

 26.   Carlos dijo

  Si mund ta marr, nuk dua që ai të më kontrollojë shumë
  .

 27.   njerëz dijo

  se bieeeeeeen

 28.   dave2424 dijo

  Përshëndetje, unë jam Dave dhe jam jashtëzakonisht i interesuar për të gjetur një pajisje që ka aftësinë të bllokojë frekuencën e çdo instrumenti monitorimi dhe në të njëjtën kohë të jetë në gjendje ta gjejë atë.
  Unë do të doja të dija në cilat pjesë të automjetit janë instaluar dhe gjithashtu të di se çfarë figure kanë për të shmangur konfuzionin me ato që fillimisht i përkasin automjetit
  Nëse dikush i ka këto njohuri, ju lutem mund të më ndihmoni? Ju falënderoj një milion herë

 29.   Imazhi i mbajtësit të vendit Jorge Alvarez dijo

  Sa vlen pajisja

 30.   jozef humberto dijo

  Ata mund të më shesin një pajisje për të bllokuar GPS

 31.   Roland Hernandez dijo

  Unë dua një pajisje atje ku është dhe sa ia vlen të mbaj larg kriminelët që më përndjekin.

 32.   jose dijo

  Unë do të doja të fitoja, si njerëzit që kanë shkruar këtu, një pajisje bllokimi anti-gjurmimi GPS për makinën time, sa do të më kushtonte dhe në cilën kohë do ta merrja. Unë jam spanjoll

 33.   Natalie Perez dijo

  Kam nevojë për një pajisje në mënyrë që askush të mos më lokalizojë duke gjurmuar GPS të automjetit tim urgjentisht

 34.   Robert Martinez dijo

  Sa injorancë, kjo shërben vetëm për të fshirë një rekord asgjë tjetër, nuk çaktivizon një GPS, prandaj vendndodhja në kohë reale do të ishte akoma e mundur, më vjen keq të shkatërroj gëzimin e hajdutëve që donin të përfitonin prej tij, është i dobishëm vetëm për përdorim të korporatave, duke lejuar që disa punonjës të fshijnë gjurmët e përdorimit jo të duhur të një automjeti të ndërmarrjes, edhe kështu do të ishte gjurmim i përkryer në kohë reale.