Oferta e nisjes: Blackview BV8800 për vetëm 225 euro

Blackview BV8800

Blackview prezantoi bastin e ri për vitin 2021 në fund të 2022. Po flasim për Blackview BV8800, një terminal që arrin në treg me disa më shumë se performancë tërheqëse dhe vlerë për para. Për të festuar lançimin e saj, ne mund ta marrim këtë pajisje për vetëm 225 euro përmes AliExpress.

Nëse jeni duke kërkuar për një celular me një procesor i fuqishëm, memorie dhe ruajtje e mjaftueshme Dhe kjo na ofron gjithashtu një grup interesant kamerash dhe një bateri fantastike, duhet t'i hidhni një sy gjithçkaje që na ofron kjo pajisje dhe që ne detajojmë më poshtë.

Blackview BV8800 i prezantuar së fundmi përfshin një numër të madh të përmirësime në krahasim me versionet e mëparshme të këtij prodhuesi dhe ka gjithçka që ai të bëhet telefoni që kërkoni, pavarësisht se si e përdorni.

Nëse ju pëlqejnë daljet në natyrë, duhet të dini se Blackview BV8800 përfshin Certifikimi MIL-STD-810H, një grup prej 4 kamerash, duke përfshirë një kamerë për shikim natën dhe një bateri prej më shumë se 8.000 mAh me të cilën nuk do të shqetësoheni për karikimin e vazhdueshëm të saj.

Specifikimet e Blackview 8800

Model BV8800
Sistemi operativo Doke OS 3.0 i bazuar në Android 11
Ekran 6.58 inç - IPS - Rifreskim 90 Hz - raporti i ekranit 85%
Rezolucioni i ekranit 2408 × 1080 Full HD +
Processor MediaTek Helio G96
Kujtesa RAM 8 GB
Ruajtje 128 GB
bateri 8380 mAh - Mbështet karikimin e shpejtë 33 W
Kamera të pasme 50 MP + 20 MP + MP 8 + 2 MP
Kamera e përparme 16 MP
Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac
Versioni i Bluetooth 5.2
Lundrim GPS - GLONASS - Beidou - Galileo
Networks GSM 850/900/1800/1900
WCDMA B1 / 2/4/5/6/8/9 me RXD
CDMA BC0 / BC1 / BC10 me RXD
FDD B1 / 2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26 / 28A / 28B / 30/66
TDD B34 / 38/39/40/41
Çertifikatat IP68 / IP69K / MIL-STD-810H
Ngjyrat Jeshile detare / Meka Portokalli / Conquest Black
përmasat 176.2 83.5 × × 17.7mm
peshë 365 gram
të tjerët Nano SIM i dyfishtë - NFC - Sensori i gjurmëve të gishtave - Njohja e fytyrës - SOS - OTG - Google Play

Kamera per cdo nevoje

Blackview BV8800

Ndryshe nga shumë prodhues të nivelit të lartë, të cilët kanë ngecur në 12 MP, Blackview na ofron një sensor kryesor 50 MP, një rezolutë që do të na lejojë të zmadhojmë të gjitha kapjet tona dhe të shijojmë të gjithë elementët që shfaqen në të.

Gjithashtu, gjatë printimit, ne nuk kemi të njëjtin kufizim në madhësi që gjejmë vetëm 12 MP. Përveç kësaj, ai ka gjithashtu një sensor 20 MP, një sensor të shikimit të natës që do të na lejojë të bëjmë foto dhe video në çdo gjendje drite.

Së bashku me të dy sensorët, ne gjejmë edhe një sensor me kënd ultra të gjerë, një sensor që na ofron një kënd shikimi 117 gradë dhe një sensor 8 MP që është përgjegjës për turbullimin e sfondit të imazheve që marrim me modalitetin e portretit.

Të gjitha kamerat përdorin Inteligjenca artificiale gjatë përpunimit, për të përmirësuar, jo vetëm cilësinë e kapjeve, por edhe për të eliminuar papërsosmëritë e vogla.

PerparaNe gjejmë një kamerë 16 MP, një kamerë që përfshin gjithashtu filtra bukurie për të përmirësuar selfiet tona, duke reduktuar linjat e shprehjes, papërsosmëritë dhe të tjera që, më pas, jemi të detyruar gjithmonë t'i eliminojmë.

Fuqia për kënaqësi maksimale

Blackview BV8800

Qoftë për të shijuar lojërat më të kërkuara ose për të regjistruar vazhdimisht video ose për të bërë foto, me procesorin MediaTek Helio G96 nuk do të kemi probleme me performancën.

Së bashku me këtë përpunim, i cili tejkalon 300.000 pikë në standardet AnTuTu, gjejmë 8 GB memorie RAM të tipit LPDDR4x dhe 128 GB memorie të brendshme të tipit UFS 2.1.

Si memoria LPDDR4X ashtu edhe memoria UFS 2.1 na ofrojnë një shpejtësi të menaxhimit të të dhënave dhe aplikacioneve që do të shmangë vonesat e padurueshme, vonesat dhe të tjera se jemi në terminale më modeste.

Bateri për disa ditë

Blackview BV8800

La bateria dhe kamera janë të shenjta. Të gjithë përdoruesit që duan të rinovojnë terminalin e tyre të vjetër me një të ri duhet të kenë gjithmonë parasysh këto dy seksione. Ne kemi folur tashmë për seksionin e kamerës më lart.

Nëse flasim për baterinë, duhet të flasim për 8.340 mAh e ofruar nga Blackview BV8800. Me këtë bateri gjigante, e cila mund të zgjasë deri në 30 ditë në gatishmëri, ne mund të bëjmë udhëtime në ajër të hapur me qetësi të plotë pa frikë se do të bllokohemi.

Blackview BV8800 është E përputhshme me karikimin e shpejtë 33 W, e cila na lejon ta karikojmë në vetëm 1,5 orë. Nëse përdorim një karikues me fuqi më të ulët, koha e karikimit do të jetë më e gjatë.

Përfshinë gjithashtu mbështetje për karikim të kundërt, i cili na lejon të karikojmë pajisje të tjera me baterinë e kësaj pajisjeje përmes kabllit USB-C.

Rezistent ndaj goditjeve dhe rënieve

Blackview BV8800

Ashtu si shumica e pajisjeve nga ky prodhues, BV8800 na ofron çertifikimi ushtarakCertifikimi ushtarak i përditësuar sipas standardeve të reja, duke e bërë atë ideal për ata përdorues që duan të bëjnë udhëtime në natyrë.

Gjithashtu, në sajë të kamera e shikimit të natës, mund të kontrollojmë lehtësisht dhe pa përdorur elektrik dore, nëse rreth nesh ka ndonjë kafshë ose të gjejmë anëtarin e grupit që kemi humbur.

Ekran 90 Hz

Blackview BV8800

Ekrani i Blackview BV8800, arrin 6,58 inç, me rezolucion FullHD + dhe një raport ekrani prej 85%. Por, tërheqja e saj kryesore gjendet në shkallën e freskimit, një shpejtësi rifreskimi që arrin 90 Hz.

Falë këtij ritmi të lartë të rifreskimit, e gjithë përmbajtja, si lojërat ashtu edhe aplikacionet e shfletimit dhe faqet e internetit, do të duket shumë më fluide sesa ekranet tradicionale 60 Hz, pasi 90 korniza për sekondë do të shfaqen çdo sekondë në vend të 60.

E përputhshme me Google Play

Blackview BV8800

Brenda Blackview BV8800, gjejmë shtresën e personalizimit Doke OS 3.0, i bazuar në Android 11 dhe është i pajtueshëm me Play Store, i cili do të na lejojë të instalojmë çdo aplikacion të disponueshëm në dyqanin zyrtar të Google.

Doke OS 3.0 është një rishikim i madh në krahasim me Doke OS 2.0. Ai përfshin gjeste navigimi më intuitive, një dizajn më të lehtë për t'u përdorur, ngarkim paraprak të aplikacioneve inteligjente, një bllok shënimesh të përditësuar që mbështet shkrimin e dorës dhe regjistrimin e memo zanore ...

Karakteristikat e sigurisë

Blackview BV8800

Si një terminal i mirë që ia vlen kripa e tij, Blackview BV8800, i përfshin të dyja sensori i gjurmëve të gishtërinjve përfshirë në butonin e fillimit dhe një sistem të njohjen e fytyrës. Përveç kësaj, ai përfshin gjithashtu një buton që ne mund të personalizojmë funksionimin e tij me 7 funksione të ndryshme.

Çipi NFC nuk mund të mungonte në këtë pajisje. Falë këtij çipi, ne mund të paguajmë në çdo biznes me kartën tonë të kreditit pa pasur nevojë të mbajmë portofolin tonë dhe transportin publik.

Shijoni ofertën

La promovimin e nisjes që na lejon të marrim Blackview BV8800 për vetem 225 euro me TVSH dhe transporti i perfshire, është i kufizuar në 500 njësitë e para. Nëse ju pëlqen gjithçka që ju ofron ky terminal i ri Blackview, mos e mendoni dy herë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.