AOC prezanton monitorin e parë me AMD Radeon FreeSync 2 dhe VESA DisplayHDR 400

Në vitet e fundit, kompania AOC po lançon një numër të madh monitorësh për të mbuluar të gjitha nevojat e përdoruesve që përdorin rregullisht një kompjuter, pa harruar kurrë përdoruesit që duan të shijoni lojërat tuaja në maksimum. AOC sapo prezantoi AGON AG322QC4, një monitor i nivelit të lartë i krijuar për përvojën më të mirë të lojrave.

AGON AG322QC4 vë në dispozicionin tonë një numër të madh veçorish të tilla si certifikimi VESA DisplayHDR 400, rezolucioni QHD, një shpejtësi e rifreskimit të ekranit prej 144 Hz, raporti i kontrastit 2000: 1, një shkëlqim maksimal prej 400 cd / m2 ... dhe kështu që ne mund të vazhdojmë për një kohë pa harruar se është Monitori i parë i AMD në familjen AOC për të mbështetur Radeon FreeSync 2.

Ky model, me ngjyrë të zezë të thellë, na ofron një Rezolucion QHD pa korniza në skajet anësore dhe më të larta. Falë Ergo Base, ne mund ta rregullojmë atë për t'iu përshtatur nevojave tona si në lartësi, prirje dhe rrotullim, të cilat së bashku me lakimin e 1800R e bëjnë atë një mundësi të shkëlqyeshme për të marrë parasysh për rinovimet e ardhshme të pajisjeve tona.

Si në pjesën e pasme të monitorit ashtu edhe në skajin e poshtëm të ekranit gjejmë një seri Dritat LED që ne mund t'i rregullojmë në tre ngjyra: e kuqe, blu dhe jeshile, me tre nivele intensiteti për personalizim më të madh. Në pjesën e pasme, ne gjejmë një dorezë me të cilën mund të transportojmë monitorin në një mënyrë të thjeshtë dhe ku gjithashtu mund të fshehim lidhjet e monitorit tonë.

Specifikimet e AOC AGON AG322QC4

 

 • Çertifikuar VESA DisplayHDR 400
 • 31,5 inç panel VA me 3 skaje me vështirë se kornizë.
 • Rezolucioni QHD 2.560 x 1.440
 • Rezolucioni i aspektit 16: 9
 • 2000: 1 Raporti i Kontrastit Thellë Statik
 • Kthesa 1800R
 • Shpejtësia e rifreskimit 144Hz
 • Koha e përgjigjes 4 ms
 • Përputhshmëria AMD Radeon FreeSync 2.
 • 400 cd / m2 shkëlqim maksimal
 • Baza e rregullueshme në pjerrësi, lartësi dhe rrotullim.
 • Dalja dhe hyrja për mikrofonin dhe altoparlantët.
 • 2 porte USB 3.0

Çmimi dhe disponueshmëria e AOC AGON AG332QC4

Ky monitor i ri synonte audiencën e lojrave të AOC Ai do të dalë në treg qershorin e ardhshëm me një çmim prej 599 euro. Nëse krahasojmë përfitimet që ky monitor na ofron me markat e tjera, nëse planifikojmë të rinovojmë monitorin tonë, ky model ka të gjitha përcaktimet e plotësimit të nevojave tona me një çmim vërtet tërheqës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

  Më pëlqen që ata nxjerrin në shitje një larmi të tillë monitorësh pasi që në atë mënyrë ne mund të zgjedhim atë që i përshtatet më mirë nevojave tona.